49 років1971 - 2020
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Сучасне п'ятиборство : Десятикласниця ЛУФК Оля Клуннікова - талановита п’ятиборка і зразкова учениця


  На відділенні сучасного п’ятиборства Львівського училища фізичної культури навчається талановита десятикласниця Оля Клуннікова (на фото).
   Мама спортсменки Марія Клуннікова – тренер з плавання, завдяки чому Оля навчилася плавати у три роки. З дитинства  батьки прищеплювали Олі працелюбність, наполегливість та вчили досягати поставленої мети. З часом Ольга Клуннікова виконала норматив кандидата в майстри спорту України з плавання, спеціалізувалася у брасі. Однак, відчула, що плавання – не її вид, але вже було вкладено багато сил та праці в тренування і дівчина опинилася перед серйозним життєвим вибором. Саме в цей момент, Наталя Роговенко, старший вчитель відділення сучасного п’ятиборства училища, Заслужений тренер України, запропонувала Олі перейти на п’ятиборство.  Це олімпійський вид спорту, який включає в себе змагання зі стрільби, фехтування, кінного спорту, плавання та бігу. Дівчина пройшла відбір, але їй довелося довго переконувати батьків у серйозності своїх намірів та, нарешті, вони погодилися, адже так у Олі з’явилося більше можливостей займатися спортом.
  На першому тренуванні Олі дозволили вистрілити з пістолета і це її  захопило. Але не обійшлося і без труднощів. Необхідно було зміцнити м’язи ніг та оволодіти технікою бігу, фехтування та опанувати їзду на коні. Під опікою досвідчених тренерів Наталії Роговенко та Адама Прибила Оля вдосконалює свою майстерність вже четвертий рік.
  «Оля викладається на повну на тренуваннях, а під час змагань вона - боєць, окрім того, дуже організована і має довготривалу координаційну пам’ять. Щаслива, що до мене потрапила така перспективна дівчинка», - з посмішкою говорить тренер.
  На сьогодні Ольга Клуннікова – перший номер юніорської збірної команди України. Значною проблемою залишається дороговартісна екіпіровка для тренувань і змагань у чотирьох видах п’ятиборства. Батькам та тренеру доводиться позичати фехтувальний костюм і форму для верхової їзди, в яких допустили б до участі у змаганнях. Попри те, що не завжди вдається дістати якісні речі потрібного розміру, Ольга Клуннікова наполегливо готується до змагань. Після кожного старту відчуває підвищення рівня спортивної майстерності, набуває досвіду та міцніє. В найближчих планах – участь у літньому чемпіонаті України серед дівчат віком до 19 років, який наприкінці квітня відбудеться у Харкові за підсумками якого формуватиметься  збірна команди на юніорський чемпіонат Європи.
Активні заняття спортом Оля вміло поєднує з навчанням, де також демонструє відмінні результати. Вчителі не натішаться своєю ученицею за високий рівень навчання, ретельну роботу над домашніми завданнями та зразкову поведінку.  Оля бідкається, що не має нахилу до вивчення іноземних мов, а спортсменам дуже важливо вільно володіти хоча б розмовною англійською мовою. Після закінчення 11 класу талановита спортсменка має бажання опановувати фах тренера на І курсі училища, щоб продовжити активні заняття сучасним п’ятиборством і підкорювати найвищі спортивні вершини.

 

                             Ольга Любичанківська, прес-служба ЛУФК
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиСучасне п'ятиборство

Сучасне п'ятиборство

На юнацькому чемпіонаті України Юлія Федун шостаКлуннікова, Война і Горлова – бронзові призерки зимового юніорського чемпіонату УкраїниОльга Клуннікова – переможниця зимового юнацького чемпіонату України з сучасного п’ятиборстваНа зимовому чемпіонаті України Федечко Андрій і Зведенюк вибороли місця у збірнійРостислав Бовшик – срібний призер чемпіонату України серед триборцівЮрій Ковальчук – бронзовий призер чемпіонату України і майстер спорту з сучасного п’ятиборстваЮрій Ковальчук – переможець юніорської першості України з сучасного п’ятиборства у приміщенніКлуннікова і Ковальчук – срібні призери юнацького чемпіонату України з сучасного п’ятиборстваДмитро Балюк – бронзовий призер молодіжного чемпіонату Європи з сучасного п’ятиборстваВалерія Пермикіна і Андрій Федечко на Всесвітніх іграх військовослужбовців шостіОльга Клуннікова – бронзова призерка відкритих республіканських змагань у БілорусіАндрій Федечко: Наступний рік буде цікавим, потрібно викладатись по максимуму»На чемпіонаті світу Павло Зведенюк замкнув фінальну тридцяткуЮрій Ковальчук – бронзовий призер чемпіонату світу з лазеррануАндрій Федечко визнаний найкращим спортсменом Львівщини