47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Шевченко у моєму житті


      Акція під такою назвою відбулась у бібліотеці Львівского училища фізичної культури за участі учнів 8-Б класу (класний керівник Лілія Таранова), які працюють в проекті "Бібліомарафон". Девізом заходу було обрано слова лауреата Шевченківської премії Ліни Костенко «Тарас гранітний дивиться суворо: А ви тренуйте ваші голоси!»
В ході інформаційного блоку мова йшла про те, що Тарас Шевченко - один з небагатьох представників людства, кому найбільше в світі поставлено пам'ятників. Учні дізнались багато цікавих фактів щодо увіковічнення пам'яті Великого Кобзаря в граніті та бронзі і, зокрема, як встановлювали погруддя Тараса Шевченка та меморіальну дошку на його честь у горах Центрального Кавказу, на піку Шевченка. Зустрічаючи 200-річний ювілей Кобзаря, на цей пік вже вшосте, починаючи з 1939 року, піднялись українські та російські альпіністи і з висоти 4200 метрів по супутниковому зв'язку привітали українців зі знаменною датою.
Лілія Таранова розповіла, як створюються пам'ятники, показала проект та продемонструвала робочий макет пам'ятника Шевченкові, що подається на конкурс у місто Біла Церква.
В незвичний спосіб учасники акції вшанували Кобзаря, створивши імпровізований пам'ятник Шевченкові з його мистецької та літературної спадщини. Зводячи оригінальну споруду, присутні ділились думками: ким є для кожного з них Тарас Шевченко, як вони входили у Його світ, хто вчив їх любити, читати, розуміти Великого Поета. На завершення акції її учасники, декламуючи в унісон духовний заповіт поета-пророка, з'єднали руки на своєрідному книжковому монументі Кобзареві, підкреслюючи тим самим єднання усіх поколінь українців через слово Шевченкове:
«.... Вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров'ю
Волю окропіте.
І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій,
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом. »
Саме у ці непрості для України березневі дні відкриваємо для себе Шевченка заново, демонструючи світові, що ми стаємо народом, для якого гідність та патріотизм не слова і не гасла.
Підготувала Олена Сторожук
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

День фізичної культури і спорту у ЛУФК відзначали у Стрийському паркуСтепан Родак і Оксана Вацеба – заступники голови Львівського відділення НОК УкраїниЧудик і Наумова виборюватимуть медалі юнацької олімпіадиІз Днем Незалежності України!Маргарита Закашевська – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з важкої атлетикиАліна Цюрпалевич – чемпіонка України з тенісуСтепан Родак: «В Аргентину на юнацьку олімпіаду збираються п’ятеро львів’ян»Учні ЛУФК взяли участь в урочистій ході у день Свята Героїв Роман Хім’як – начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДАУчнів ЛУФК відзначили премією ім.Володимира Кузя Для випускників ЛУФК пролунав останній дзвоникУчні ЛУФК долучилися до урочистого відкриття Днів Європи у Львівській областіВ ЛУФК збільшилась грошова вартість денного раціону харчуванняВідзначили за командний духАнастасія Скорупська – дворазова чемпіонка України з тенісу