48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Шевченко у моєму житті


      Акція під такою назвою відбулась у бібліотеці Львівского училища фізичної культури за участі учнів 8-Б класу (класний керівник Лілія Таранова), які працюють в проекті "Бібліомарафон". Девізом заходу було обрано слова лауреата Шевченківської премії Ліни Костенко «Тарас гранітний дивиться суворо: А ви тренуйте ваші голоси!»
В ході інформаційного блоку мова йшла про те, що Тарас Шевченко - один з небагатьох представників людства, кому найбільше в світі поставлено пам'ятників. Учні дізнались багато цікавих фактів щодо увіковічнення пам'яті Великого Кобзаря в граніті та бронзі і, зокрема, як встановлювали погруддя Тараса Шевченка та меморіальну дошку на його честь у горах Центрального Кавказу, на піку Шевченка. Зустрічаючи 200-річний ювілей Кобзаря, на цей пік вже вшосте, починаючи з 1939 року, піднялись українські та російські альпіністи і з висоти 4200 метрів по супутниковому зв'язку привітали українців зі знаменною датою.
Лілія Таранова розповіла, як створюються пам'ятники, показала проект та продемонструвала робочий макет пам'ятника Шевченкові, що подається на конкурс у місто Біла Церква.
В незвичний спосіб учасники акції вшанували Кобзаря, створивши імпровізований пам'ятник Шевченкові з його мистецької та літературної спадщини. Зводячи оригінальну споруду, присутні ділились думками: ким є для кожного з них Тарас Шевченко, як вони входили у Його світ, хто вчив їх любити, читати, розуміти Великого Поета. На завершення акції її учасники, декламуючи в унісон духовний заповіт поета-пророка, з'єднали руки на своєрідному книжковому монументі Кобзареві, підкреслюючи тим самим єднання усіх поколінь українців через слово Шевченкове:
«.... Вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров'ю
Волю окропіте.
І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій,
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом. »
Саме у ці непрості для України березневі дні відкриваємо для себе Шевченка заново, демонструючи світові, що ми стаємо народом, для якого гідність та патріотизм не слова і не гасла.
Підготувала Олена Сторожук
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Львівське училище фізичної культури запрошує на навчання перспективних юних спортсменівСтаршокласники ЛУФК спілкувалися з відповідальним секретарем приймальної комісії ЛДУФКВ гості до ЛУФК завітав представник антидопінгової агенціїУчасники проекту "Час читати" вітають усіх з Міжнародним днем спортуНе спортом єдинимЦікаве про Львів « Нам пора для України жить» «Потисни руку чемпіону»Восьмикласниця ЛУФК Марія Городня – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з плаванняФлешмоб учасників проекту «Час читати» з нагоди дня народження Ліни КостенкоЩо таке «булінг» та чому про нього потрібно говорити?Шевченка з Яніною Соколовою слухали учні ЛУФКАкція на підтримку військовополонених українських моряківПровідні спортсмени ЛУФК дискутували про допінгБережімо наш скарб - рідну мову!