48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФК


         У Всесвітній день вишиванки учасники проекту «Час читати», учні 9-А (кл. керівник Ольга Климків), 9-Б (кл. керівник Ярослав Барабаш), 9-В (кл. керівник Наталія Барабаш) класів Львівського училища фізичної культури мали приємність знову зустрітись з давнім приятелем закладу - журналістом, письменником, філателістом, істориком спорту Василем Прухницьким. Цього разу автор представив увазі спортсменів свої книги серії «Чарівна скринька пана Василя», презентувавши найновішу з неї - «Покутська вишиванка».
         Зустріч розпочала завідувач бібліотеки закладу Олена Сторожук, яка розповіла про історію Всесвітнього дня вишиванки та його цьогорічні особливості, подякувала учням і педагогам за участь у грандіозному Фестивалі вишиванки, що передував сьогоднішньому святу.
          Далі присутні дізнавались: чим вирізняються вишиванки Покуття, що надихнуло пана Василя до написання цієї книги, про перебіг подій в оповіді, з чим саме автор хотів познайомити своїх читачів тощо. Родзинкою книги «Покутська вишиванка», безумовно,є колоритна мова, гарно виписані пейзажі та звичаєвий побут українців Галичини початку 20 сторіччя.
           Потому Олена Сторожук запропонувала спортсменам цікаву комунікацію: звернути увагу на візерунки власних вишиванок, а саме, з яких геометричних фігур вони складаються і яке змістове навантаження несе кожна з фігур. Адже насправді -  це сакральні коди, які переносили жіночі руки на полотно. Так ведеться з давніх віків, з роду в рід й до сьогодні. І саме так відтворювалась й зберігалась священна сила роду, енергія природи та божественне начало. Тому  шанують українці вишиванку, залюбки одягають її, пишаються нею в усі часи.
 Чудові світлини Аліси Коротаєвоїufk.lviv.ua/ua-photogallery-Yak_uchasnyky_proektu_Chas_chytaty_vidznac.html ) яскраво відтворили атмосферний настрій заходу, духовну причетність учасників проекту « Час читати» до Всесвітнього дня вишиванки.
                     Підготувала Олена Сторожук
 
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
З нагоди Дня фізичної культури і спорту та Всеукраїнського олімпійського уроку - загальноучилищний крос 14 вересня 2019р.


Непрофільні види

Непрофільні види

До Дня фізичної культури і спорту та олімпійського уроку ЛУФК проводить загальноучилищний кросВолодимир Бородянський – Міністр культури, молоді та спорту УкраїниЗ початком нового навчального року, Львівське училище фізичної культури!З Днем Незалежності України!Стуй, Лівач, Ткач і Хавалджи – дами ордену Княгині ОльгиАліна Крук – дворазова чемпіонка України з плавання на «короткій воді»Марія Городня – триразова медалістка юніорського чемпіонату України з плаванняП’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФКУ день святого Юрія Львівське училище фізичної культури звітувало про здобуткиОльга Цімко – бронзова призерка Кубку Європи з боротьби дзюдо