53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Олімпійські ігри – це особливі змагання. Тут справді має місце якась містика»


         
     Як ми вже повідомляли, 15 липня 2016р. виконком Національного олімпійського комітету України затвердив склад олімпійської збірної команди України для участі у ХХХІ літніх Олімпійських іграх у м.Ріо-де-Жанейро.
До Бразилії відправилось 206 українських спортсменів, в їх числі 15 вихованців Львівського училища фізичної культури. Це Юлія Ткач, Оксана Гергель, Юлія Хавалджи, Алла Черкасова, Андрій Квятковський (вільна боротьба), Яна Шемякіна, Анфіса Почкалова, Ксенія Пантелєєва (фехтування), Роман Бондарук, Олег Царьков, Павло Коростильов (кульова стрільба), Христина Стуй (легка атлетика), Андрій Федечко (сучасне п'ятиборство), Тарас Міщук (веслування на байдарках і каное) і Анастасія Возняк (художня гімнастика).
Ми попросили директора училища, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Степана Родака дати прогноз участі вихованців училища та прокоментувати українські перспективи Ріо-2016 в цілому.
- Хочу сказати, що по-перше це найбільше представництво вихованців училища в олімпійській збірній за останні чотири олімпійські цикли. У Лондоні чотири роки тому виступали 14 наших вихованців, у Пекіні – 12, у Афінах – 5.
По-друге, це складає приблизно 7% усіх українських спортсменів, що будуть брати участь у бразильській олімпіаді. Я думаю, непогано як для нашого скромного закладу.
І, по-третє, коли ми зробили анонс про наших вихованців, мені у фейсбуці написала Христина Есебуа: «А я, а Наталя Синишин?... Ми ж також з ЛУФК. Але на жаль, не за Україну виступаємо на олімпіаді.» П'ятеро наших вихованців представляють у Ріо-де-Жанейро інші країни: Христина Есебуа (стрільба з лука) – Грузію, Марія Стадник, Наталія Синишин (боротьба), Максим Аверін (велоспорт) – Азербайджан, Олег Тарновський (веслування на байдарках і каное) – Молдову. Свій шлях до олімпійських вершин в училищі розпочинав і молодший брат Олега Сергій, який також буде виступати за Молдову.
У нас достатньо збалансована «команда» - таке собі поєднання досвіду і молоді. Для Юлії Ткач, Яни Шемякіної, Романа Бондарука, Христини Стуй це вже третя олімпіада, вдруге будуть змагатись на Олімпійських іграх Андрій Квятковський, Анфіса Почкалова, Ксенія Пантелєєва, для всіх інших – це дебют. Більшість наших вихованців мають достатньо успішного досвіду на найкрупніших міжнародних змаганнях: Яна Шемякіна – олімпійська чемпіонка Лондона і в Бразилії буде відстоювати свій титул, Христина Стуй – бронзова призерка Ігор-2012, Ткач і Гергель – чемпіонки світу, Почкалова, Пантелєєва, Федечко, Міщук – бронзові призери світової першості. Тому, думаю, акумуляція цього досвіду повинна спрацювати. Сподіваюся декілька медалей у нас буде.
 
- На кого робите ставки?
- Юлія Ткач не повинна залишитися без медалі. Якщо це станеться, буде дуже несправедливо. Я спостерігав за її підготовкою і бачив, наскільки цілеспрямовано вона йде до своєї мети.
Марія Стадник – одна з фавориток у вазі до 48кг. У вазі до 53кг у одному поєдинку можуть зійтися Юлія Хавалджи і Наталія Синишин. Такий прецедент ми вже мали у Лондоні. Тоді Стадник у півфіналі перемогла Мерлені і в кінцевому результаті залишила її без медалі.
З натхненням буде боротись у Ріо Оксана Гергель, якій в останній момент повернули олімпійську ліцензію.
Набирає молодий Тарас Міщук. Цього року у парі з Дмитром Янчуком Тарас у хорошому стилі переміг на першому етапі Кубка світу, а на другому – посів ІІІ місце. Цікаво, що суперничати з Тарасом за олімпійські медалі у каное-двійці на 1000м будуть і брати Тарновські.
Думаю, дозріли до медалей наші дівчата-фехтувальниці. На останньому чемпіонаті світу у Москві вони посіли ІІІ місце у командному турнірі. Їхній успіх у великій мірі буде залежати від жеребкування. Але дівчатам треба просто пам’ятати – слабких суперниць на олімпіадах не буває. Яка різниця, коли кого перемагати: у чвертьфіналі (в Ріо буде змагатись 8 команд), чи у фіналі.
По індивідуальному плану готувався до Ігор досвідчений Роман Бондарук. Роман вміє концентруватись, але суперників має дуже серйозних. Чого вартують тільки німці Райтц і Гайс.
Конкуренцію Бондаруку у його улюбленій вправі – швидкісній стрільбі з пістолета буде складати і  другокурсник училища дев’ятнадцятирічний Павло Коростильов. Після блискучої перемоги на юнацькій олімпіаді 2014р. у Нанкіні у Павла почався певний спад та потрохи він повертає свою колишню форму.
В будь-який момент може «вистрілити» і Олег Царьков. Думаю, будуть боротись за медалі і гімнастки-художниці у групових вправах.
 
- А які прогнози щодо українського виступу в цілому? В мас-медіа стурбовані, що у Бразилію їде найменша кількість олімпійців за всі роки української незалежності.
- Це справді так. У Пекіні-2008 ми мали 254 представники, у Лондоні-2012 – 245. Зараз 206. Але не завжди кількість переходить в якість. Якщо в Ріо-де-Жанейро відібралось 65 легкоатлетів, це не значить, що в легкій атлетиці ми виборемо найбільше медалей. Дай, Бог, одну-дві.
Якщо проводити аналогію з лондонською олімпіадою, в нас приблизно такі ж розкладки. Дещо зменшилась кількість учасників у академічному веслуванні (8 проти 26), легкій атлетиці (65 проти 78), плаванні (7 проти 14), гімнастиці (13 проти 18). Представники цих видів вибороли у Лондоні 1 золоту, 1 срібну, 3 бронзові нагороди. Приблизно на стільки у цих видах можемо розраховувати і в Ріо-де-Жанейро.
Я думаю, наш потенціал в межах 18-22 медалей. Вони повинні бути в боротьбі, гімнастиці, кульовій стрільбі, фехтуванні, веслуванні, дзюдо, легкій атлетиці, боксі – наших традиційно сильних видах. До завоювання звання олімпійського чемпіона на сьогодні готові Олег Верняєв (спортивна гімнастика), Богдан Бондаренко (легка атлетика), Олена Костевич (стрільба), Юлія Ткач, Жан Беленюк (боротьба), Ольга Харлан (фехтування), Георгій Зантарая (дзюдо), фехтувальні збірні у всіх трьох видах зброї. А далі, як зорі зійдуться. Взагалі Олімпійські ігри – це особливі змагання. Тут справді має місце якась містика. Тому можуть бути найнеочікуваніші результати, в тому числі і серед українців.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Анонси
З 21 квітня починаються вступні випробування на відділення футболу. Детальніше: розділ "футбол"












History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Флешмоб "Біла картка"ВШАНУВАННЯ ПАМʼЯТІ ЗАГИБЛОГО ВОЇНА ДМИТРА СИДОРУКА ТА ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ НА ПАМʼЯТЬПідсумки тижня історії та правознавстваМовно-історичний квіз «Без минулого немає майбутнього» Профорієнтація з Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологійШевченківські дніКолектив коледжу щиро вітає директора Андрія Михайловича Окопного з днем народження!"В імені її - всі барви України"Вічна пам’ять та співчуття рідним та близькимМовно - історичний урок - квіз «З Україною в серці»Екскурсія до «Музею скла»Вшанування пам'яті Героя України АНАТОЛІЯ ЖАЛОВАГИКЗ ЛОР ЛЬВІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ – ПЕРШИЙ СЕРЕД НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ!Юні футболісти на премєрі фільму "Чому я живий"Акція "Зігрій воїна"