50 років1971 - 2021
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Школа : Шевченківські дні


У  його словах нова велична сила

10 березня 2021 р. учні 9-А класу вшанували пам’ять Тараса Шевченка.  На уроці української літератури (вч. Шишкова Н.З.) звучали слова про вічну славу Великого Кобзаря,  про його вірші, знайомі всім з дитинства,  про те, чим жив, що любив, до чого прагнув. Простота і мудрість, душевна щирість і  глибокий зміст у словах поета не загубилися в плинності часу і сьогодні поезією промовляють до нас.
Дев’ятикласники щиро та з почуттям шани, поваги й  любові декламували вірші Т.Г.Шевченка. Його пророчі полум’яні рядки прозвучали у виконанні Рисьової Д., Титус С., Борисюк  І., Бондаренко А., Деця Д., Ямкового А., Бондаревської М., Єлманової А., Креховецького С., Качмара Н., Штурмак А., Фамуляка О. та ін..
Учні мали можливість по-новому осмислити поетичні твори Тараса Шевченка, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне.
       Фотосупровід заходу можна подивитися за посиланням: ufk.lviv.ua/ua-photogallery-shewscenko.html


Також, у Львівському фаховому коледжі спорту відбувся флешмоб з нагоди для народження геніального безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, який провели учні 11-в класу на уроці української літератури (вч. Мацюх Г.Р.).
 


 
Духовний пророк української нації
 

 
Тарас Шевченко для кожного свідомого українця – не просто народний поет, талановитий митець, а й національний пророк, апостол правди  та великий патріот. Адже майже кожна сторінка «Кобзаря» – це палкий заклик любити свій народ і край, осуд усякої неправди, неволі і насильства, релігійного лицемірства і соціальної несправедливості. І хоч минуло вже  204 роки  від дня народження Шевченка, а значущість цієї постаті та його слів не зменшилася.
Як  і щороку,  у Львівському училищі фізичної культури проходили Шевченківські дні, щоб не просто вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, а всім серцем відчути його невмируще слово.
У 9-Б і 9-В класах (вч. Мацюх Г.Р., Шишкова Н.З.) відбувся конкурс читців поезій Тараса Шевченка.  Учні натхненно, емоційно доносили поетичне слово Кобзаря. Невмирущі рядки творів «Лілея», «Розрита могила», «Чигрине, Чигрине», «Іван Підкова», «Мені однаково», «В казематі», «Причинна», «Тополя» та інших звучали з вуст декламаторів Марківа Ростислава, Кашперука Івана, Васютика Дениса, Груші Микити, Кашуби Михайла (9-В кл.), Савчин Софії, Щерби Вероніки, Федишин Марти, Майкут Христини, Дяченко Олесі (9-Б кл.). Декламація, майстерність виконання і щирість вразили однокласників і вчителів. На завершення  заходу учні переглянули відеофільм «Мій Шевченко».
Урок-семінар у 10-Б класі (вч.Шишкова Н.З.) «Відкрий Шевченка для себе» допоміг учням  дізнатися більше про великого поета. Захід пройшов під гаслом «Свою Україну любіть. Любіть її во врем’я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть». Учні підготували інформацію про Шевченка як художника (Мокрик М.), про біблійні мотиви у творчості поета (Дідик Р.), про участь Кобзаря в Кирило-Мефодіївському братстві (Яремчук В.). Виступи були цікавими та змістовними. Школярі намагалися розкрити глибину і багатогранність Шевченка.
Учителі–словесники провели літературні години «Незабутній Шевченко», учні написали тематичні диктанти   «Пам’яті Кобзаря ” (9 кл); твори-мініатюри «Шевченко в моєму серці».
Найменші школярі були запрошені до Літературної вітальні, де взяли участь у Шевченківських читаннях. Найкращими серед семикласників були Гупаловський Дмитро та Лужний Андрій.
У 8-Б кл. вчитель Мацюх Г.Р. провела урок-гру «Чи знаємо ми Шевченка?», на якому учні розгадували кросворди, відповідали на питання вікторини, складали сенкани, інсценізували невеликі уривки з творів Шевченка.
Упродовж березня дев′ятикласники працюють над проектом «Мій Шевченко», презентація якого відбудеться 4 квітня.
  Кульмінацією став музейний урок у 9-Б та 9-В класах (вч. Мацюх Г.Р., Шишкова Н.З.) на тему «Духовний пророк української нації», проведений у Народному музеї Тараса Шевченка.
  Сам музей вразив учнів  своєю аурою та  цікавими експонатами. Зеновій Филипчук,  письменник і пісняр,  захопив спортсменів історією створення музею, основу якого складають картини та інші мистецькі роботи галицьких художників, які здійснили кілька поїздок по місцях перебування Великого Кобзаря (Україна, Литва. Санкт-Петербург, далекий Казахстан) і зробили там зарисовки до цих картин.
У числі експонатів музею – ікона з Шевченкового краю "Христос – недремне око" та кролевецький рушник ХІХ ст., подаровані художником-колекціонером Т.Лозинським. Окрему експозицію становлять різноманітні видання "Кобзаря", подаровані як львів’янами, так і мешканцями інших місцевостей України, а також гостями з-за кордону.
Учні здійснили уявну мандрівку по місцях перебування Шевченка і ознайомились із сучасним виданням «Кобзаря» для захисників Вітчизни. Емоційним було виконання під гітару пісень на слова Тараса Шевченка «Псалом» і «Сонце заходить, гори чорніють» у сучасній інтерпретації. Розповідь письменника викликала зацікавлення в учнів, які задавали багато запитань і отримували вичерпні відповіді.
Фотосупровід заходів можна подивитися за лінком: http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Dukhovnyi_prorok_ukrainskoi_natsii.html .


Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиБокс
Веслування на байдарках і каное
Вільна боротьба
Велоспорт
Водне поло
Гандбол
Кульова стрільба
Легка атлетика
Санний спорт
Спотривна гімнастика
Стрільба з лука
Сучасне п'ятиборство
Фехтування
Футбол
Непрофільні види