HomeContactsSite MapУкраїнська

Gymnastics (Artistic) : 12-13 December at the gymnastics hall SKA was eleventh traditional international memoria


12-13 December at the gymnastics hall SKA was the eleventh international memorial to honor the traditional judges of the International Federation of Gymnastics Eugene Oryschyna. The participants were a team of Khmelnytsky, Kharkiv, Mariupol Kirovograd. Lions team representing SDUSHOR "builder", SYSOR Olymp-L, and LUFK.
Prize and winners of the competition are:
 
Bahatoborstvo (1994r.n. And older)
1. Tsyuro Julia                                1992.             Zaporozhye                   54.0
2. Helen Husak                               1993.             Khmelnitsky                  53.1
3. Stasiv Christina                          1992.             Lviv Olymp-L "             51.93
 
Bahatoborstvo (1995r.n. And younger)
1. Sweden Stephanie                      1997.             Lviv Olymp-L "              52.8
2. Polina Antonova                         1995.             Lviv Olymp-L "              51.83
3. Shpachenko Anastasia                1995.             Zaporozhye                    51.83
 
FINAL
(1994r.n. And older)
Jump
1. Stasiv Christina                                      Lviv Olymp-L "              13.85
2. Elena Sheremet                                       Lviv, LDUFK                  13.7
3. Tsyuro Julia                                               Zaporozhye                   13.5
 
Bars
1. Tsyuro Julia                                               Zaporozhye                   12.05
2. Stasiv Christina                                      Lviv Olymp-L "              11.7
3. Shuliha Elena                                          Lviv Olymp-L "              11.65
 
Playing
1. Tsyuro Julia                                               Zaporozhye                    14.4
2. Kondratyuk Victoria                                Lviv Olymp-L "              13.8
3. Elena Sheremet                                       Lviv, LDUFK                  13.0
 
Free Exercises
1. Tsyuro Julia                                               Zaporozhye                  13.95
2. Helen Husak                                             Khmelnitsky                  13.45
3. Zaremba Irina                                          Lviv, LDUFK                  12.9
 
FINAL
(1994r.n. And younger)
Jump
1. Shapovalova Evgenia                               Lviv, LDUFK                  13.85
2. Shpachenko Anastasia                               Zaporozhye                     13.5
3. Romanchuk Irina                                       Lviv Olymp-L "              13.45
 
Bars
1. Shapovalova Evgenia                               Lviv, LDUFK                  12.15
2. Sweden Stephanie                                      Lviv Olymp-L "              12.1
3. Shpachenko Anastasia                               Zaporozhye                     11.8
 
 
Playing
1. Polina Antonova                                     Lviv Olymp-L "              13.7
2. Shpachenko Anastasia                               Zaporozhye                   13.4
3. Razin Maria                                             Kirovograd                      12.75
 
Free Exercises
1. Shapovalova Evgenia                               Lviv, LDUFK                  13.15
2. Shpachenko Anastasia                               Zaporozhye                     12.8
3. Sweden Stephanie                                      Lviv Olymp-L "              12.7

Contacts
Address:

Lviv, Knyagyni Olgy St.,1
tel: (032) 238 27 92
fax: 238 27 93

Director:

Rodak Stepan Myhaylovych



Gymnastics (Artistic)

Gymnastics (Artistic)

IV Ukrainian children's competitions in gymnastics memory of Iryna IvlevaIV will be held March 26-28, nationwide children's competition in gymnastics memory. I. Ivleva12-13 December at the gymnastics hall SKA was eleventh traditional international memoria