50 років1971 - 2021
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : ЛУФК звітує про здобутки


Вже традиційно під час Дня навчального закладу, який відзначається 6 травня – у день святого Юрія-Переможця, Львівське училище фізичної культури звітує про свої здобутки.
Цей рік є особливим в історії училища – минає 40 років з дня його заснування. До цієї дати заклад підходить з вагомими досягненнями. До спискового складу національних збірних команд України входить 159 вихованців закладу. На підготовку до Ігор ХХХ олімпіади у Лондоні включено 36 осіб. Серед них І.Мерлені, В.Федоришин, Н.Синишин, Л.Когут, Л.Балушка, Ю.Остапчук, Ю.Благіня (вільна боротьба), Д.Грачов, М.Івашко, К.Палеха, О.Кушнірук (стрільба з лука), Р.Бондарук, І.Бідняк, Ю.Коростильова (кульова стрільба), В.Вергелес (веслування на каное), Я.Шем’якіна, А.Почкалова, К.Пантєлєєва, К.Юнес, О.Сенюта (фехтування), Д.Дем’янюк, Х.Стуй (легка атлетика), О.Голодюк, М.Морозюк (футбол) та інші.
У 2010 р. призерами Всеукраїнських змагань стали 209 учнів та студентів училища, вони завоювали 470 медалей, у тому числі 176 золотих. На міжнародній арені Україну презентували 56 спортсменів. Переможцями та призерами європейських і світових першостей стали 20 вихованців училища. Вони вибороли 6 золотих, 14 срібних і 14 бронзових нагород.
У 2010 році відбулися два найважливіші світові змагання: ХХІ зимові Олімпійські ігри та І літні юнацькі Олімпійські ігри. Студент ІІІ курсу Р.Захарків (санний спорт) представляв Україну на Зимовій Олімпіаді у м.Ванкувері, де посів 19м. в заїздах двомісних санок. На юнацькій Олімпіаді у Сінгапурі змагались двоє студентів училища: О.Райта (легка атлетика) стала бронзовим призером Ігор в бізі на 2000м з/п, Ю.Федечко (сучасне п’ятиборство) посів 12 місце у особистій першості та 7 у міксті. Олімпійську ліцензію виборов вихованець ЛУФК Юрій Заблоцький (триатлон), але у зв’язку із травмою участі в іграх не взяв. Таке ж право змагатись у Сінгапурі вибороли борчині Л.Скоблюк і Т.Лавренчук, але із-за жорсткої представницької квоти на Ігри не поїхали.
Провідним в училищі є відділення вільної боротьби. На відділенні навчається 20 майстрів спорту, до складу національної збірної минулого року входило 39 вихованців училища. У 2010 році 38 спортсменів стали переможцями і призерами офіційних всеукраїнських змагань. На міжнародній арені змагались 19 спортсменів. Лідерами відділення сьогодні є Мар’яна Безрука – срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів, Тетяна Кіт – чемпіонка Європи серед кадетів, призери чемпіонату Європи Оксана Гергель, Тетяна Лавренчук, Богдана Ящук, Василь Шуптар, Марія Лівач.
Найпопулярніші випускники відділення: Ірина Мерлені – триразова чемпіонка світу, чемпіонка Олімпійських ігор в Афінах та бронзовий призер ігор ХХІХ олімпіади у Пекіні, Василь Федоришин – срібний призер Пекінської олімпіади, трьохразовий чемпіон Європи, срібний призер чемпіонату світу, Марія Стадник – чемпіонка світу та бронзовий призер ігор ХХІХ олімпіади у Пекіні, Леся Когут – чемпіонка світу 2010р., Юлія Благіня та Юлія Левчук – чемпіонки Європи 2011р.
Вагомі досягнення мають вихованці відділення фехтування. Не тільки у спортивних колах відомі імена бронзового призера чемпіонату світу Анфіси Почкалової, чемпіона Європи серед юніорів Клода Юнеса, чемпіонки Європи, учасниці Олімпійських ігор у Пекіні Яни Шемякіної. За результатами сезону 2010/2011 років Шемякіна посідає п’яту сходинку світового рейтингу, що дає їй право безпосередньої участі в Іграх Лондонської Олімпіади. Варто відзначити, що сьогодні жіноча національна збірна команда України з фехтування на шпагах сформована виключно з вихованок відділення і також бореться за олімпійську ліцензію. Основу збірної складають Яна Шемякіна, Анфіса Почкалова, першокурсниця Ксенія Пантєлєєва і, сподіваємося, що незабаром до них долучиться студентка другого курсу Анастасія Івченко. На відділенні навчаються срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів, кандидат до олімпійської збірної Олександра Сенюта, члени юнацької збірної команди України Юлія Свистіль та Олена Шипілова.
Відділення кульової стрільби без перебільшення можна назвати справжньою кузнею резерву національної збірної, чемпіонів та рекордсменів, адже чимало спортсменів відділення неодноразово піднімались на найвищі сходинки п’єдесталу всеукраїнських, європейських і світових першостей.
Учасниками двох останніх Олімпіад були вихованці училища Юлія Коростильова і Роман Бондарук, а Іван Бідняк виборов першу українську ліцензію на Олімпійські ігри у Лондоні. Цьогорічні випускники, майстри спорту міжнародного класу Ігор Мацкевич та Олег Саламаха на чемпіонаті Європи серед юніорів стали двічі бронзовими призерами у командному турнірі, а Мацкевич виборов звання чемпіона континенту. І.Мацкевич відзначився і на юніорському чемпіонаті світу, де здобув бронзову медаль в особистій першості, а разом з першокурсником училища Владленом Онопком завоювали ще 2 нагороди у командних змаганнях. На чемпіонаті Європи-2011 триразовою чемпіонкою серед молоді стала учениця 9 класу Марія Крамар, в активі першокурсника Владлена Онопка – золота і бронзова медалі.
Сьогодні більшу половину складу „Галичанки” – команди суперліги національного жіночого гандбольного чемпіонату складають вихованки ЛУФК. Саме на їх плечі випала доля зберегти команду для Львова. А між тим, вони є ще лідерами всеукраїнської дитячо-юнацької ліги у обидвох вікових групах, бронзовими призерами V літніх спортивних ігор молоді України. Учениці відділення Ірина Стельмах, Наталія Воловник та Єлизавета Гілязетдінова є членами молодіжної збірної команди України і будуть змагатися у фіналі чемпіонату Європи 2011 року.
Вихованці відділення футболу постійно поповнюють збірні команди України різних вікових груп. Одним з лідерів молодіжної збірної є Олег Голодюк. До юнацьких збірних запрошуються Андрій Савченко, Тарас Качараба, Юрій Яструб, Андрій Маркович, Тарас Пучковський, Михайло Шишка. Особлива гордість відділення – Дмитро Чигринський – гравець національної збірної і один з лідерів кращого українського клубу – донецького «Шахтаря». Роботу відділення неможливо уявити без потужної фінансової підтримки і практичного сприяння футбольного клубу „Карпати” Львів. Результатом такої співпраці стало відкриття на базі училища Академії футболу „Карпати”.
Традиції відомих львівських боксерів Андрія Котельника, Юрія Золотова, Романа Джумана, Костянтина Ровенського продовжують сьогоднішні учні та студенти відділення боксу. Впродовж 2010 року вони неодноразово ставали переможцями і призерами міжнародних юнацьких турнірів та офіційних всеукраїнських змагань. Це такі боксери як Олексій Новокшонов, Василь Карташов, Назар Куротчин, Іван Новокшонов, цьогорічний випускник, майстер спорту міжнародного класу Іван Ільницький.
Відділення сучасного п’ятиборства у 2010 році здобули дві нагороди на міжнародних змаганнях. «Срібло» чемпіонату Європи серед юнаків виборов Юрій Ткачук – син знаменитого п’ятиборця, вихованця училища Вадима Ткачука. «Золото» - на рахунку Юрія Федечка, який згодом представляв Україну на І Юнацьких Олімпійських іграх. Серед провідних спортсменів відділення бронзовий призер дорослого Кубку України Валерія Пермикіна, переможці та призери юнацьких чемпіонатів Максим Макогін, Зіна Батрак, Анна Куцериб, Данута Коник.
Чимало вихованців відділення стрільби з лука входять до складу збірних команд України. Такі відомі випускники училища як Катерина Палеха, Маркіян Івашко, Дмитро Грачов неодноразово захищали честь України на найвищих спортивних форумах, а Маркіян Івашко і надалі є лідером національної збірної.
Сьогодні тон на відділенні задає майстер спорту міжнародного класу, студент другого курсу Георгій Іваницький, який 2010 року став чемпіоном Європи серед молоді та встановив юніорський рекорд світу. На відділенні навчаються бронзові призери чемпіонатів Європи Вероніка Марченко, «блочники» Ігор Кардаш та Владислав Большаков, переможці та призери всеукраїнських першостей Інна Курченко та Юрій Івашко.
Учні відділення веслування на байдарках і каное впродовж минулого року посіли 32 призових місця на чемпіонатах України. На відділенні навчаються члени юніорської збірної команди України – Олександра Кришталь та Анастасія Горлова. А випускник училища Віталій Вергелес у змагальному сезоні-2010 став чемпіоном Європи серед молоді та багаторазовим призером чемпіонату світу серед студентів з веслування на каное.
2010 рік був вдалим для відділення легкої атлетики – на рахунку його вихованців 32 медалі всеукраїнських змагань. Українські нагороди виборювали Богдан Городиський, Ірина Бубняк, Юлія Кухар, Максим Саїк, Тамара Євдокимова, Андрій Попович. Справжньою героїнею стала першокурсниця Оксана Райта, яка перемігши на чемпіонаті Європи серед дівчат здобула право представляти Україну на І Юнацьких олімпійських іграх. З далекого Сінгапуру Оксана повернулася з бронзовою олімпійською медаллю і встановила рекорд України серед дівчат з бігу на 2000м з перешкодами.
Вихованці відділення водного поло щороку поповнюють склад команди майстрів «Динамо» Львів, найсильніші грають за національну збірну команду України та в європейських клубних командах. 11 учасників Олімпійських ігор розпочинали свій спортивний шлях саме в училищі. Шестеро представників відділення у квітні цього року у складі юнацької збірної команди України взяли участь у кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи і вибороли право змагатись у фіналі молодіжного Євро-2011 у Хорватії. 2010р. ватерполісти училища стали бронзовими призерами Кубка України, юніорська команда стала чемпіоном України та срібним призером V літніх спортивних ігор молоді України, а наймолодші - переможцями всеукраїнської юнацької першості.
Відділення велоспорту - наймолодше в училищі, але не поступається іншим: в його активі 47 медалей офіційних всеукраїнських змагань. Призерами дорослих чемпіонатів стали першокурсники Маркіян Міхенько та Себастьян Сироїшка. Минулорічний випускник, багаторазовий чемпіон України Тарас Ліпкевич взяв участь у чемпіонаті Європи, де посів 9-е місце. Та справжнім відкриттям сезону-2010 стала юна велосипедистка Тетяна Клімченко, яка одинадцять разів (!) піднімалась на найвищу сходинку п’єдесталу пошани юнацьких першостей України, а вже цього року виборола 2 «золота» і «срібло» дорослого чемпіонату.
На кожній зимовій Олімпіаді, починаючи з 18-х Олімпійських ігор в Нагано і закінчуючи останніми 21-ми Іграми у Ванкувері брали участь представники відділення санного спорту: Данило Панченко, Орислава Чухліб, Олег Жеребецький, Роман Язьвінський, Юрій Гайдук, Тарас Сеньків, Роман Захарків. До складу збірної команди України входять 14 вихованців відділення, з них 8 – це сьогоднішні учні і студенти. Учасниками офіційних міжнародних змагань були Андрій Толопко, Степан Іршак, Анастасія Полуситок, Олег Фітель, Олена Шхумова, Олена Стецьків. Олена Шхумова – абсолютна чемпіонка України сезону 2010/2011, Анастасія Полуситок – чемпіонка серед юніорів, Олег Фітель і Марина Галайджян – володарі Кубка України, Галина Куречко і Павло Терновий – переможці V зимових юнацьких спортивних ігор України.
Реальними кандидатами на участь у І зимових юнацьких Олімпійських іграх 2012р. є Анатолій Легедза, Павло Терновий, Галина Куречко, Олена Стецьків, Марта Коза.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

П'ятеро вихованців Львівського коледжу спорту їдуть на олімпіаду в ТокіоСвято Останнього дзвоника у Львівському коледжі спортуУ дружбі з книгою: підведено підсумки конкурсівКаріна Сидорак - чемпіонка, Сніжана Ощіпко - віцечемпіонка України з худ. гімнастики серед юніорокНайкращий в Україні заклад спортивного профілю запрошує на навчання юних спортсменів6 травня - День Львівського коледжу спортуСоломія Винник – найкраща спортсменка Львівського коледжу спорту за результатами 2020 рокуЮлія Ткач – найуспішніша випускниця Львівського коледжу спорту у 2020 роціАндрій Каргут – найкращий тренер Львівського коледжу спорту за результатами 2020 рокуХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!Десятикласниця коледжу Марія Городня - срібна призерка міжнародних змагань "Multinations" з плаванняКаріна Сидорак - бронзова призерка міжнародних змагань "Кубок Софії-2021" з художньої гімнастикиМарія Городня - найкраща спортсменка Львівщини за результатами березня - 2021Підсумки тижня англійської мовиОДИНАДЦЯТИКЛАСНИК ЛЬВІВСЬКОГО КОЛЕДЖУ СПОРТУ СТАНІСЛАВ КОРЧЕМЛЮК - СРІБНИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ