50 років1971 - 2021
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Європейські ігри знайдуть своє місце у спортивному календарі»


Як повідомив www.noc-ukr.org., 8 грудня 2012р. 41-а Генеральна асамблея Європейських олімпійських комітетів (ЄОК) прийняла доленосне рішення щодо проведення Європейських ігор.
Першою столицею Ігор стане Баку, який уже у червні 2015 р. проведе перші європейські змагання такого рівня. У них очікується участь близько 7 тис. атлетів з усіх європейських країн. На початках у програму Ігор будуть включені 15, в основному, олімпійських видів спорту, які поки що не вибрані. Проводити такі змагання планують щочотири роки на початку літа.
Ми попросили директора Львівського училища фізичної культури, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Степана Родака прокоментувати цю подію.
- Думаю, Європа у цьому плані вже дещо запізнилась. Для прикладу, в азійській частині материку такі комплексні змагання проводяться з 1951р., а у 2014-ому відбудуться вже ХVІІ Азійські ігри.
З 1951р. проводяться і Панамериканські ігри. Останні такі, шістнадцяті за ліком, були проведені у Гвадалахарі (Мексика). Участь у них взяло біля 6 тис. спортсменів з 42 країн американського континенту. Змагання проводились з 36 видів спорту як олімпійських, так і неолімпійських.
Вважаю, що такі змагання знайдуть своє місце у спортивному календарі. А для господарів Ігор – це ще й чудова нагода покращити свою міську і спортивну інфраструктуру, активізувати ділове життя, залучити сотні тисяч туристів тощо. Мені довелося цього року побувати у Баку і побачити, як динамічно, в тому числі, і в спортивному плані, розвивається це місто. Тому, думаю, азербайджанці викладуться і Ігри проведуть якнайкраще. До речі, вони вже заявили, що всі витрати по перебуванню спортивних делегацій на Іграх беруть повністю на себе.
Ще одна важлива річ. За рік до чергових Олімпійських ігор і Національні олімпійські комітети, і спортсмени, і тренери отримають змогу обкатати свої тренувальні задумки. Придивитися до суперників, набратися впевненості, психологічної стійкості в умовах, максимально наближених до олімпійських. Особливо це важливо для молодих атлетів, тому в окремих видах можуть ввести і вікові обмеження (напр. до 23 років).
У цій справі, яку мені видається, найголовніше дотримуватись поміркованості, ввести певні обмеження по кількості учасників, видів змагань, щоб Ігри надмірно не розростались і не стали в майбутньому непосильним тягарем для організаторів.
Розмову вела Наталія Васьо

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

П'ятеро вихованців Львівського коледжу спорту їдуть на олімпіаду в ТокіоСвято Останнього дзвоника у Львівському коледжі спортуУ дружбі з книгою: підведено підсумки конкурсівКаріна Сидорак - чемпіонка, Сніжана Ощіпко - віцечемпіонка України з худ. гімнастики серед юніорокНайкращий в Україні заклад спортивного профілю запрошує на навчання юних спортсменів6 травня - День Львівського коледжу спортуСоломія Винник – найкраща спортсменка Львівського коледжу спорту за результатами 2020 рокуЮлія Ткач – найуспішніша випускниця Львівського коледжу спорту у 2020 роціАндрій Каргут – найкращий тренер Львівського коледжу спорту за результатами 2020 рокуХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!Десятикласниця коледжу Марія Городня - срібна призерка міжнародних змагань "Multinations" з плаванняКаріна Сидорак - бронзова призерка міжнародних змагань "Кубок Софії-2021" з художньої гімнастикиМарія Городня - найкраща спортсменка Львівщини за результатами березня - 2021Підсумки тижня англійської мовиОДИНАДЦЯТИКЛАСНИК ЛЬВІВСЬКОГО КОЛЕДЖУ СПОРТУ СТАНІСЛАВ КОРЧЕМЛЮК - СРІБНИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ