50 років1971 - 2021
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Учні ЛУФК вшанували перших провісників незалежної соборної України


У серпні цього року Україна відзначила 100-ліття створення легіону Українських Січових Стрільців. Молоді члени українських руханкових товариств «Сокіл», «Січ» та організації «Пласт» склали основний контингент борців за українську державу. Вступивши до лав легіону УСС, ця західноукраїнська молодь продемонструвала на полях Першої світової війни мужність і велич українського народу. Вони, будучи добровольцями, показали жертовність та готовність стати на захист своєї землі, тим самим сповна реалізувавши афоризм Батька українського тіловиховання Івана Боберського «Лише зорганізована фізична сила запевнює народови свободу і независимість». Саме ця думка стала провідним меседжем ювілейної урочистості у Львівському училищі фізичної культури, що відбулась з нагоди вшанування Січового Стрілецтва.
У мистецькому та літературному блоках заходу учасники сценарної композиції (вихованці відділень футболу, гандболу та легкої атлетики), пройнявшись ідеєю січових стрільців, донесли до присутніх дух патріотизму, незламності, віри, які підтримували бійців у боротьбі за волю України. Особливо схвилювала глядачів сценка «Стрілецька могила» у виконанні Ілони Нагірної, Володимира Лещука та учня музичної школи ім. М.Колесси Данила Мартина (партія сопілки). Прикрасили захід виконанням авторських пісень Софії Федини випускниці музичної школи ім. М. Колесси Уляна Мартин, Зореслава і Мирослава Плахтини.
Шквалом емоцій зустріли присутні показові виступи бійців школи бойового гопака. Саме у цьому виді національного одноборства втілились споконвічні риси українського народу: волелюбність, героїзм, завзяття, винахідливість, дотепність тощо. 
Студент І курсу училища, член товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Степан Леус зі своїми побратимами представили однострої та зброю січових стрільців і вояків УПА, розповіли про діяльність товариства з увіковічнення пам’яті загиблих героїв та щодо проведення наукових розкопок в місцях боїв з метою відновлення історичної правди про перебіг бойових дій на території Західної України.
У своєму зверненні до народу стрільці заявляли: «Ми пішли на цю світову завірюху лише тому, щоб наша Україна мала своє місце під сонцем». Понад 40 тисяч 17-20-річних юних, безвусих синів нашої знедоленої Галичини віддали життя за волю, за кращу долю народу, за Україну. Кров’ю стрілецькою навіки написана найкраща сторінка нашої славної історії. Із крові стрілецької зродились звитяжці УПА, які боронили рідну землю вже у 40-х - 50-х роках XX сторіччя. Сьогодні ця кров пульсує у серцях новітніх героїв України, які стримують ворога на сході держави. В зоні АТО виконують свій конституційний обов’язок по захисту незалежності та територіальної цілісності України більше тисячі спортсменів – майстрів спорту, призерів і переможців українських, європейських та світових першостей. Серед них і випускники нашого закладу: Андрій Гельман, Андрій Панасюк, Юрій Фарасей, Олег Саламаха, Юрій Пелікан, Василь Вихопень, Павло Лозюк. Зазнали важких поранень Дмитро Сидорук та Олег Івахнюк. Двадцять українських спортсменів загинули, боронячи рідну землю від російського агресора.
Схиляючи голови у скорботній шані, учасники ювілейної урочистості «засіяли» маками пам’яті державний стяг України, пролунала спільна молитва за загиблими лицарями українського народу. А далі – вибухово-закличні рядки поезії Дмитра Павличка «Вставай, Україно, вставай» та Національний Славень як демонстрація  незламності духу українців.
Підготувала Олена Сторожук
     P.S. Фотозвіт у розділі "Галерея" (ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Sich.html)


Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

П'ятеро вихованців Львівського коледжу спорту їдуть на олімпіаду в ТокіоСвято Останнього дзвоника у Львівському коледжі спортуУ дружбі з книгою: підведено підсумки конкурсівКаріна Сидорак - чемпіонка, Сніжана Ощіпко - віцечемпіонка України з худ. гімнастики серед юніорокНайкращий в Україні заклад спортивного профілю запрошує на навчання юних спортсменів6 травня - День Львівського коледжу спортуСоломія Винник – найкраща спортсменка Львівського коледжу спорту за результатами 2020 рокуЮлія Ткач – найуспішніша випускниця Львівського коледжу спорту у 2020 роціАндрій Каргут – найкращий тренер Львівського коледжу спорту за результатами 2020 рокуХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!Десятикласниця коледжу Марія Городня - срібна призерка міжнародних змагань "Multinations" з плаванняКаріна Сидорак - бронзова призерка міжнародних змагань "Кубок Софії-2021" з художньої гімнастикиМарія Городня - найкраща спортсменка Львівщини за результатами березня - 2021Підсумки тижня англійської мовиОДИНАДЦЯТИКЛАСНИК ЛЬВІВСЬКОГО КОЛЕДЖУ СПОРТУ СТАНІСЛАВ КОРЧЕМЛЮК - СРІБНИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ