48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Стрільба з лука : Маркіян Івашко: «У стрільбі з лука кожного року збільшується кількість достойних суперників»


Маркіян ІвашкоУ Харкові відбувся турнір найсильніших лучників України – відбіркові змагання до Кубку світу. Серед чоловіків найсильнішим став вихованець Львівського училища фізичної культури Маркіян Івашко. У фіналі Маркіян легко розправився з сумчанином Олександром Скачком. Газета «Спортивка» привітала Маркіяна з перемогою у Харкові, а також погомоніла про наступні старти, улюблені міста світу та сімейне життя.
Емоції дуже позитивні та приємні
- Поділіться загальними враженнями про змагання?
- Це щорічний турнір, на якому проходить відбір 32-ох найкращих лучників України, за результатами сезону, що закінчується, у нашому випадку, це 2012-ий рік. Це досить велике Всеукраїнське змагання, тому емоції від турніру найсильніших лучників України є дуже позитивними та приємними.
- На скільки важкими суперниками були сумчани Олександр Скачко та Микита Шишкін?
- Ці лучники є молодими та досить перспективними хлопцями, які рухаються у правильному напрямку. Щоправда, чи зможуть вони себе реалізувати, та як саме це зроблять покаже час та їхнє бажання працювати над собою й надалі.
- Що допомогло перемогти?
- У такому спорті, як стрільба з лука багато залежить від везіння, без якого просто нікуди. До прикладу, можна навести виступ досить досвідченого Віті Рубана, який на змаганнях був у досить непоганій фізичній та функціональній формі, був у першій кваліфікації з хорошим результатом, але попри це програв за вихід у четвірку. Це доводить те, що для перемоги у стрільбі з лука потрібно, аби співпала хороша фізична підготовка до змагань з фартом.
- До чого готуєтеся тепер?
-На разі проходить підготовка до чемпіонату України серед спортивних шкіл та товариств, який відбудеться в Новій Каховці з 14-16 квітня. Наступним буде кубок світу, який пройде у Шанхаї, учасники на нього відбиратимуться саме на Каховському чемпіонаті.
- Хто особисто для вас складатиме сильну конкуренцію у Китаї?
- Ще зарано забігати аж так далеко наперед, бо все залежатиме від того, як проходитиме змагання у Каховці, а також як формуватиметься команда, яка представлятиме нашу країну у Піднебесній. Хоча варто сказати про те, що у стрільбі з лука кожного року збільшується кількість достойних та досить сильних і технічних суперників. Тобто, маю на увазі те, що у кожній команді є як мінімум один лучник, який має дуже хорошу форму та везіння для здобуття перемоги на чемпіонаті світу. Саме такі лучники можуть скласти хорошу конкуренцію не лише мені, але й будь-кому іншому. Зараз дуже хороший склад командкорейців, італійців, англійців, французів, американців. Також сильна команда є у голандців. Одним словом, конкуренція у світі зараз досить таки потужна, бо спортсмени не стоять на місці, а стрімко рухаються вперед. Скажімо, ті команди, до яких ми ще 10 років тому ставилися як до аутсайдерів, зараз складають доволі потужну конкуренцію. У даному випадку – це індійці та китайці.
Щоб догодити дитині жертвую пунктуальністю
- Кажуть, що ви дуже точна та пунктуальна людина. А як вдається бути настільки самодисциплінованим?
- Зараз зберігати свою пунктуальність стає дедалі важче, бо після народження сина Антона він для мене став на перший план. Тому бувають такі випадки, коли мені треба вибігати з дому, а син просить про ту чи іншу допомогу. У таких ситуаціях змушений жертвувати власною пунктуальністю заради того, щоб догодити дитині. Попри те, вважаю, що саме самодисципліна та пунктуальність є саме тими речами, які дають можливість людині досягати успіху чого б це не стосувалося.
- Чому крім спорту та сім’ї присвячуєте свій час?
-Ще з дитинства цікавлюся баскетболом. Завжди казав, що якщо б мені Бог дав трохи більшого зросту, то неодмінно б займався баскетболом. Тому ця гра залишилася моїм захопленням і на сьогодні. Також люблю читати, оскільки у мого батька велика домашня бібліотека, то вибрати є з чого. Ще одним моїм хобі була нумізматика. Зібрав цілу колекцію монет часів Радянського Союзу, але що стосується монет того часу з дорогоцінних металів, це було б занадто дорого для мене. Також зібрав чималу колекцію звичайної якості українських монет. Зараз колекціонуванням монет займаюся не так інтенсивно, але з кожної країни де буваю, стараюся привезти тутешні монети, щоб поповнити свою колекцію.
-В одному з інтерв’ю ви розповіли про те, що не в захваті від великих міст, таких як Пекін. А яке місто залишило у вашому серці найтепліший спогад?
- Найбільше мене захоплює своїми містами Італія. Улюбленим містом цієї країни є Флоренція. Не можу сказати, що вона досить мала, але захоплює своєю атмосферою і це місто близьке мені по духу. Ансамблем вузеньких вуличок, які ведуть до центру посеред якого красується грандіозного розміру собор, який своїми мурами заслонює небо. Від цього складаються неабиякі хороші враження. Також у Флоренції є велика кількість церков, у яких поховано досить багато відомих людей таких, як Данте Аліг’єрі, Нікола Макіавеллі. Тому італійське місто Флоренція у багатьох аспектах нагадує мені українське місто Львів. Можливо, саме це мені й подобається у Флоренції.
Джерело: Юлія Вільховська, www.galsports.com(за матеріалами газети «Спортивка»)

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Стрільба з лука

Стрільба з лука

Георгій Іваницький – срібний лауреат Кубка світу зі стрільби з лукаМаркіян Івашко – абсолютний переможець Кубка КокотаПанциру, Наумова і Онишкевич серед переможців юніорського чемпіонату Лучники ЛУФК сильні у командній стрільбіКубок Чернівців розіграли Івашко та ІваницькийУчениця ЛУФК Жанна Наумова – найкраща спортсменка Львівщини у травні 2019р.Жанна Наумова – переможниця молодіжного Кубка Європи зі стрільби з лука.Сліпець і Борик – переможці «Олімпійських надій-2019» зі стрільби з лукаІваницький, Трапезнікова і Гнип – чемпіони України зі стрільби з лука у командіКатерина Палеха пробує себе у новій якостіТрапезнікова – чемпіонка України, Панциру і Булах – у п’ятірці кращихГеоргій Іваницький – бронзовий лауреат Гран Прі Європи зі стрільби з лукаЖанна Наумова і Єва Булах – бронзові призерки міжнародних змагань у ТуреччиніЖанна Наумова: «Тепер вчусь у спортивному училищі. Там нікого медалями не здивуєш» Жанна Наумова: «Оскільки вчусь у спортивному училищі, то маю два тренування в день»