48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Гандбол : Василь Козар: «Львівська команда грає дещо в інакший гандбол»


Василь КозарСтарший тренер відділення гандболу Львівського училища фізичної культури Василь Козар поділився з сайтом Федерації гандболу України про свою роботу з львівською «Галичанкою», підходи до підготовки перспективних гандболісток та проблеми, які приходиться долати.
Про завдання «Галичанки» в поточному сезоні
- Я давно говорив, і Дитяча ліга це підтверджує, ми на правильному шляху, і вся справа у базовій підготовці. Я не буду приховувати, що сповідую у свій діяльності відмінний від інших підхід, і тому львівська команда грає дещо в інакший гандбол. Комусь це подобається, а комусь ні. Але я знаю, що у моїх дітей дуже хороша базова підготовка. Я дуже ретельно до тієї підготовки ставлюся. От ви бачите, я дітей взяв з «нуля», і завдяки систематичній підготовці у дівчат поступово формуються рухові навички, що відображається на наших результатах у змаганнях. Цього року до команди приєдналися гравці 1996-го року народження. Чому ми так додали цього сезону? Тому що у мене зараз є повноцінний склад команди - 16 повноцінних гравців, які одна одну доповнюють. Я знаю, що мої дівчата за своєю школою, спортивною базою здатні на більше.
Ми перед початком сезону озвучили завдання – потрапляння в трійку. Сьогодні ми випереджаємо цей графік. А битися за перше місце будемо обов’язково. Дівчата відчули запах перемог, їм це подобається. Вони в мене привчені битися тільки за перемогу. Іноді ставлю собі запитання: а чи, можливо, я не поспішаю,  чи не випереджаю графік? Це треба робити дуже обережно.
Я знаю, що у мене є такі дівчата, які за своїм потенціалом, ставленням до роботи, мають бути кращими за тих гравців національної збірної попередніх скликань, з якими я свого часу працював. Хоча б взяти Ірину Стельмах, яка за своєю природою набагато сильніша від інших колишніх «зірок» збірної України. Я щодня бачу її роботу під час тренувань та ігор, тому і роблю такі висновки щодо її перспектив в гандболі найвищих досягнень. Головне, щоб усі негаразди її обходили стороною.
Про фінансову ситуацію в ГК «Галичанка»
- У нас є дуже багато фінансових проблем. Вже втомився про це постійно говорити. У нас, на жаль, немає такого спонсора, якому потрібен був такий результат, якого ми наразі досягли. Причому то невеликі гроші. Розумієте? Якщо ми зараз говоримо про фінансову корпорацію «Гетьман», то і 5 000 гривень є для них занадто великою сумою. Я про це щоразу наголошую як у пресі, так і на телебаченні. Я відмовився від їхніх 5 000 гривень, тому що це смішно. Я казав: вони дурять не мене, вони дурять дітей. Дітей обманювати дуже легко.
Якби ми так працювали, як вони дають гроші, то ми б грали у Вищій лізі, займаючи останнє місце. Тим не менш ми свою роботу робимо сумлінно. Хотілося б до себе більш серйозного ставлення.
Про гравців ГК «Галичанка»
- У мене в команді дівчата з Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей. Є традиційні школи, з якими ми постійно співпрацюємо. Прекрасна школа міста Городенка (Івано-Франківськ). Там сьогодні працює завзятий фанат, який не просто відремонтував школу, відремонтував зал, він підняв дитячий гандбол - Любов Поляк. Вона колись грала у мене у Львові. Тепер вона займається тренерською діяльністю. Спираючись у роботі з дітьми на мої методи, ми сьогодні з нею працюємо в одному напрямку. Я стараюся з тренерами, з якими підтримую ділові стосунки, проводити невеличкі семінари, давати їм невеличкі поради, в дружньому плані. І спостерігаючи за рівнем дітей, які до нас приходять, вони розуміють, що це приносить свої результати, і намагаються за такими методиками працювати і далі. У нас є не менш прекрасні Жидачівська ДЮСШ, Новояворівська ДЮСШ (обидві – Львівська область), ДЮСШ м. Козова (Тернопільська область), звідки до нас прийшли Стельмах і Воловник. У Кам’янці-Подільському (Хмельницька область) є чудовий тренер Андрій Купчак. От це і є ті люди, які постійно працюють зі мною, кожного року готують гідних гандболістів. Це трудяги, які з року в рік незмінно роблять свою роботу. І чесно скажу, від них виходять інші діти, іншої якості.
Джерело: www.handball.net.ua
 

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Гандбол

Гандбол

Четверо вихованок ЛУФК візьмуть участь у юніорському чемпіонаті Європи з гандболуВалієва, Дмитришин і Прокоп’як – переможниці Кубка України з гандболуЛьвівська «Галичанка» вп'яте поспіль стала чемпіоном УкраїниМолодші гандболістки ЛУФК старших подруг не наслідувалиГандболістки ЛУФК – чемпіонки УкраїниЛьвівська «Галичанка» - гандбольні пентакампіонкиМолодші гандболістки ЛУФК вийшли у фінальну шісткуГандболістки ЛУФК продовжують боротьбу за нагородиГандбольна «Галичанка» зміцнила своє лідируюче становищеПід керівництвом нового тренера «Галичанка» здобула перемоги над херсонською «Дніпрянкою»Шестеро вихованок ЛУФК запрошені до юніорської гандбольної збірноїШестеро вихованок ЛУФК запрошені до національної збірної з гандболу«Галичанка» і «Карпати» в Ужгороді розійшлися миромІрина Прокоп’як – дівчина «made herself»Гандболістки ЛУФК спротиву від суперниць не відчули