47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Гандбол : Василь Козар: «Львівська команда грає дещо в інакший гандбол»


Василь КозарСтарший тренер відділення гандболу Львівського училища фізичної культури Василь Козар поділився з сайтом Федерації гандболу України про свою роботу з львівською «Галичанкою», підходи до підготовки перспективних гандболісток та проблеми, які приходиться долати.
Про завдання «Галичанки» в поточному сезоні
- Я давно говорив, і Дитяча ліга це підтверджує, ми на правильному шляху, і вся справа у базовій підготовці. Я не буду приховувати, що сповідую у свій діяльності відмінний від інших підхід, і тому львівська команда грає дещо в інакший гандбол. Комусь це подобається, а комусь ні. Але я знаю, що у моїх дітей дуже хороша базова підготовка. Я дуже ретельно до тієї підготовки ставлюся. От ви бачите, я дітей взяв з «нуля», і завдяки систематичній підготовці у дівчат поступово формуються рухові навички, що відображається на наших результатах у змаганнях. Цього року до команди приєдналися гравці 1996-го року народження. Чому ми так додали цього сезону? Тому що у мене зараз є повноцінний склад команди - 16 повноцінних гравців, які одна одну доповнюють. Я знаю, що мої дівчата за своєю школою, спортивною базою здатні на більше.
Ми перед початком сезону озвучили завдання – потрапляння в трійку. Сьогодні ми випереджаємо цей графік. А битися за перше місце будемо обов’язково. Дівчата відчули запах перемог, їм це подобається. Вони в мене привчені битися тільки за перемогу. Іноді ставлю собі запитання: а чи, можливо, я не поспішаю,  чи не випереджаю графік? Це треба робити дуже обережно.
Я знаю, що у мене є такі дівчата, які за своїм потенціалом, ставленням до роботи, мають бути кращими за тих гравців національної збірної попередніх скликань, з якими я свого часу працював. Хоча б взяти Ірину Стельмах, яка за своєю природою набагато сильніша від інших колишніх «зірок» збірної України. Я щодня бачу її роботу під час тренувань та ігор, тому і роблю такі висновки щодо її перспектив в гандболі найвищих досягнень. Головне, щоб усі негаразди її обходили стороною.
Про фінансову ситуацію в ГК «Галичанка»
- У нас є дуже багато фінансових проблем. Вже втомився про це постійно говорити. У нас, на жаль, немає такого спонсора, якому потрібен був такий результат, якого ми наразі досягли. Причому то невеликі гроші. Розумієте? Якщо ми зараз говоримо про фінансову корпорацію «Гетьман», то і 5 000 гривень є для них занадто великою сумою. Я про це щоразу наголошую як у пресі, так і на телебаченні. Я відмовився від їхніх 5 000 гривень, тому що це смішно. Я казав: вони дурять не мене, вони дурять дітей. Дітей обманювати дуже легко.
Якби ми так працювали, як вони дають гроші, то ми б грали у Вищій лізі, займаючи останнє місце. Тим не менш ми свою роботу робимо сумлінно. Хотілося б до себе більш серйозного ставлення.
Про гравців ГК «Галичанка»
- У мене в команді дівчата з Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей. Є традиційні школи, з якими ми постійно співпрацюємо. Прекрасна школа міста Городенка (Івано-Франківськ). Там сьогодні працює завзятий фанат, який не просто відремонтував школу, відремонтував зал, він підняв дитячий гандбол - Любов Поляк. Вона колись грала у мене у Львові. Тепер вона займається тренерською діяльністю. Спираючись у роботі з дітьми на мої методи, ми сьогодні з нею працюємо в одному напрямку. Я стараюся з тренерами, з якими підтримую ділові стосунки, проводити невеличкі семінари, давати їм невеличкі поради, в дружньому плані. І спостерігаючи за рівнем дітей, які до нас приходять, вони розуміють, що це приносить свої результати, і намагаються за такими методиками працювати і далі. У нас є не менш прекрасні Жидачівська ДЮСШ, Новояворівська ДЮСШ (обидві – Львівська область), ДЮСШ м. Козова (Тернопільська область), звідки до нас прийшли Стельмах і Воловник. У Кам’янці-Подільському (Хмельницька область) є чудовий тренер Андрій Купчак. От це і є ті люди, які постійно працюють зі мною, кожного року готують гідних гандболістів. Це трудяги, які з року в рік незмінно роблять свою роботу. І чесно скажу, від них виходять інші діти, іншої якості.
Джерело: www.handball.net.ua
 

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиГандбол

Гандбол

Гандбольна «Галичанка» розгромила легендарний «Спартак»У стартовому матчі «Галичанки» тон задавали учениці і вчорашні випускниці ЛУФККатерина Козак набувала неоціненного ігрового досвіду у Кубку ЄГФГандболістки ЛУФК – переможці міжнародного турніру «Кубок Полісся»Василь Козар привів оновлену «Галичанку» до перемоги у Суперкубку УкраїниНа Кубку Львова дівчата з «Перспективи» перед іменитими суперницями не знітилисяОновлена «Галичанка» пройшла випробування турніром у Польщі«Галичанка» заграє з триразовим переможцем Ліги чемпіонів ЄГФОновлена «Галичанка» під проводом Василя Козара розпочала підготовку до сезонуВіталій Надич: 7 місце збірної України на чемпіонаті Європи – це добрий результатКоманда ЛУФК у пляжному гандболі шоста в УкраїніДіана Дмитришин – срібна призерка чемпіонату України з пляжного гандболуНаціональний Кубок «Галичанка» віддала «Карпатам»Львівська «Галичанка» вчетверте поспіль чемпіон України з гандболу Львівська «Галичанка» - переможець Балтійської ліги