48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Гандбол : Василь Козар: «Такі дівчата могли народитись тільки в Галичині»


Василь КозарПісля місячної перерви, викликаної підготовкою та участю національної збірної у кваліфікаційних іграх чемпіонату Європи, відновлюються ігри чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд у суперлізі.
Львівська «Галичанка» 15-16 листопада приймає на майданчику національного університету ім.Івана Франка команду «Податкового університету» з м.Ірпіня.
Напередодні ігор журналісти інтернетпорталу «Галичина спортивна» звернулись з декількома питаннями до головного тренера команди, вчителя гандболу Львівського училища фізичної культури Василя Козара. І він виявився досить красномовним…
- Як триває підготовка до перших домашніх ігор?
- За планом. Долучаємо до тренувань вихованців з УФК. Загалом бачу перспективу, так що все добре.
- Як змінилась команда у порівнянні з минулим сезоном? Наприклад, у тактичному плані…
- Завдяки міжнародним іграм стали тактично грамотнішими, впевненішими. Стельмах у збірній набула досвіду. Це лише початок нашого спортивного шляху. Ми йдемо зараз по щаблях. Команда стала тактично різноманітнішою.
- Чемпіонство цього сезону: всього лиш мрія чи реальна мета?
- Я думаю, що це реальне завдання. Це те, чого дівчата заслуговують. Це – ще одна сходинка. Ми звикли дивувати всіх. От минулий сезон – ніхто такого не очікував. Чемпіонство було б знову хорошим сюрпризом.
- Кого можна виділити в команді наших найближчих гостей?
- Як тренер “молодіжки”, а це команда, яка базується на гравцях “Галичанки” та ПУ-ДПС-БВУФК, можу виділити кількох гравців. Це команда, яка весь час перебудовується. В них хороше майбутнє: там є Воскобойник, Гунтік, Харламова, Власюк і Власенко
- За рахунок чого можна перемогти “Карпати”?
- Ми краще підготовлені техніко-тактично. А в “Карпат” більше досвідчених гравців, які здатні виконувати турнірні завдання. Семаль, Уманець… А все вирішить настрій на гру. Так би мовити, нагла молодь має себе показати.
- Як вдається щоразу мотивувати “зірочок”, які вже так і рвуться в більш заможні команди? Це і Смбатян, і Гілязетдінова…
- Вони відчули, що можуть бути професіоналами. Я кажу, що лише тяжка праця приводить до успіхів. От, в нас ще кілька “зірок” на підході: Воловник, Сідлецька, Савчин, Сабова, Коновалова, Дорожівська… Та я можу вам увесь склад назвати!
- До речі, а чому на тренуванні була відсутня Смбатян? Вона травмована?
- Так, у Смбатян проблеми. Ахіли.
- Чув, що фінансові проблеми “Галичанки” трішки внормувались. Хто взявся за таку невдячну та збиткову справу, як фінансування гандбольної команди?
- Насамперед, це керівництво області. Ось ще Шемчук обіцяв всіляку підтримку… Допомогає “Шувар”. “Росан” повернувся. Є допомога, є розуміння, є підтримка. Підтримує Федишин – голова федерації гандболу Львівщини. Головне – розуміння. І спільна праця, яка приведе до успіхів.
- Гандбол у Львові за популярністю відчутно програє футболу, баскетболу і, навіть, футзалу. Яке, на вашу думку, рішення цієї проблеми?
- Праця нам допоможе, важка праця команди. І, звичайно ж, чемпіонство. В нас є свої прихильники, своя аудиторія, що підтримує нас.
- Але ж зал невеликий…
- Гандбол - для гурманів. Не для тої великої юрби, а для своїх поціновувачів. В нас є перемоги, то й наша популярність буде зростати.
- Яким тренером ви себе вважаєте: більше мотиватором, чи “тактичним конструктором”?
- Я є диктатором. В жодному разі я не мотиватор. Бо мотивація тимчасова. Я ж надаю перевагу базовій підготовці. Я люблю скурпульозно підходити до базової підготовки. Головне – зберегти потенціал, який у нас є. Те, що є зараз, це логічний результат нашої праці. Пройде 5-10 років, і дівчата будуть мені вдячні, коли гратимуть у солідних командах.
- На єврокубки домашньою ареною ви заявили майданчик в Ужгороді. Чому, наприклад, не ПС “Галичина” у Львові?
- Цей майданчик не відповідає вимогам. Він на метр вужчий, ніж повинен бути.
- Станом на сьогодні ”Галичанка” має президента?
- Наразі офіційно не має.
- А прес-службу?
- Ви – наша прес-служба.
- За стільки років тренування ви вже встигли по-батьківськи “прикипіти” до команди? Шкода буде відпускати когось до інших команд?
- “Прикипів”, так… До речі, з перших днів роботи я полюбив тих дівчат. Так, як вони ставляться до роботи, такого я не бачив ніде, де я працював: ні в Києві, ні в Херсоні… Ахметов казав, що хотів відкрити у Львові академію, бо тут інакше ставлення до роботи. Такі дівчата могли народитись тільки на Галичині.
- Але ж не всі гравці “Галичанки” з Галичини?
- Так, маю на увазі цілу Західну Україну.
За матеріалами www.galsports.com

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиГандбол

Гандбол

«Галичанка» і «Карпати» в Ужгороді розійшлися миромІрина Прокоп’як – дівчина «made herself»Гандболістки ЛУФК спротиву від суперниць не відчулиСтельмах і Прокоп’як – найкращі на турнірі у ПольщіМолодші гандболістки ЛУФК оступилися у грі з Ужгородом, але лідерство збереглиНайбільше м’ячів броварчанкам закинула Катерина КозакГандболістки ЛУФК отримали міжнародну ігрову практикуСавчин, Смолінг і Стельмах виборюватимуть право виходу на чемпіонат світуВосьмеро вихованок ЛУФК залучались до збірних на меморіал Турчина Діана Дмитришин від лідерок «Галичанки» не відстаєУ Миколаєві «Галичанка» зустріла серйозний опір від місцевого «Реала»Діана Дмитришин – одна з лідерок юніорської збірної України з гандболуУ матчах з «Карпатами» Козак і Дмитришин не знітилисяГандбольна «Галичанка» розгромила легендарний «Спартак»У стартовому матчі «Галичанки» тон задавали учениці і вчорашні випускниці ЛУФК