Гандбол : Василь Козар: «Перемогу ми присвятили українським бійцям АТО»

Львівська гандбольна «Галичанка» удома в чвертьфіналі Кубка Виклику двічі перемогла сербську команду «Наіса Ніс». Підсумковий рахунок першої зустрічі — 28:22 на користь команди Василя Козара. До перерви на майданчику точилася рівна боротьба, і перевагою команди володіли поперемінно. «Галичанка» непогано стартувала, повівши в рахунку 5:2. Згодом сербки перехопили ініціативу й навіть вийшли вперед — 9:8. Незначну перевагу гостям вдалося втримати до перерви. 13:15 — за такого рахунку команди пішли на відпочинок. У другій 30-хвилинці команді Василя Козара таки вдалося повністю зламати суперника. Сербки не витримали фізично, а тому галичанки зуміли забезпечити собі перевагу — 28:22.
У другому матчі, як і в першому, «Галичанці» вдалося захопити ініціативу з перших хвилин матчу. Але цього разу в гостей уже не вистачило сил для того, щоб вирівняти гру і зрівняти рахунок. Хоча й відчутної переваги в господарок не було. На перерву команди пішли за рахунку 14:11, а другий період закінчився з рахунком 27:20. «Протистояння із сербською дружиною було дуже не простим, — розповів «Газеті» головний тренер львів’янок, старший тренер гандболу Львівського училища фізичної культури Василь Козар (на фото). — Результат може видатися переконливим, але дався він неймовірними зусиллями. Сьогодні про цю перемогу легко говорити, але здобути її було дуже складно. Зараз ми націлені на фінал, особисто я зроблю все для того, щоб ми туди вийшли. А у фіналі — як Бог дасть, це ж лотерея. Крім того, хочемо перемогти в чемпіонаті України. Ось такі в нас завдання на сезон».
Найрезультативнішою у складі львів’янок стала Ірина Стельмах. На її рахунку 6 влучних кидків. По чотири голи забили Леся Парандій та Марина Коновалова. У сербок найрезультативнішою стала Крістіна Недейковіч. Вона забила п’ять голів.
Тож тепер «Галичанка» гратиме у півфіналі Кубка виклику. Суперником українського клубу буде польський клуб «Погонь» зі Щеціна. До слова, «Галичанка» — перша команда з України, яка вийшла у півфінал Кубка виклику. Причому львів’янки роблять це другий рік поспіль. «У Європі про нас заговорили. Спеціалісти відзначають, що ми маємо власний стиль, свою гру, — розповідає пан Козар. — Приємно було чути від наставника сербів, що український гандбол завжди був на хорошому рівні. Так, у нас є помилки, але ми над ними працюємо».
У футболі за кожну перемогу в єврокубках клуби отримують бонуси. У жіночому гандболі — ситуація протилежна. За право зіграти в чвертьфіналі «Галичанка» заплатила 750 євро. Крім того, клуб оплатив перебування і харчування у Львові суддів та команду суперниць. У півфіналі внесок «Галичанки» становитиме вже півтори тисячі євро. Про якийсь бонус від європейської Федерації не йдеться, і тому за історичне досягнення дівчата з «Галичанки» не отримали жодної премії. «Перемогу ми присвятили українським бійцям АТО. Нам хотілося хоч якось долучитися до підтримки захисників нашої Батьківщини», — запевняє наставник «Галичанки».
За словами Василя Козара, його підопічними активно цікавляться європейські клуби. Але керівництво не поспішає когось віддавати. «Першим зустрічним віддавати наших дівчат ніхто не планує, — каже наставник. — Скажімо, кликали в Румунію. Чого там навчитися можуть наші гандболістки, як прогресувати? Та ні, це — не наш варіант. Мої підопічні гратимуть у провідних європейських клубах, які виступають у Лізі чемпіонів. А Румунія нам не потрібна, там не краще, ніж в Україні».
У стані наступного суперника — польського клубу «Погонь» зі Щеціна — є знайомі обличчя. У цій команді виступає львів’янка Соломія Кропивницька. «Погонь» — дуже потужна команда. Якщо із сербками ми нав’язали високий темп і наші суперниці його не витримали, то з полячками цей номер не пройде, оскільки вони фізично дуже сильні, — пояснює пан Козар. — Крім того, в «Погоні» великий досвід. А ось у технічному плані ми їх переважаємо. Тому, сподіваємося, що в грі вдасться реалізувати свої можливості. Якщо гратимемо так, як проти команди із Сербії, то не вийдемо у фінал. Потрібно показати якісніший гандбол. А потенціал для цього у нас є».
Перший матч «Галичанка» зіграє 4 квітня у гостях. А матч-відповідь 11 квітня у Львові.

28 квітня відбудеться додатковий відбір для футболістів 2011-го року. Детальніше: розділ "футбол"

Перемога вихованок відділення гандболу на чемпіонаті України серед дорослих Львівська команда ЛФКС завоювала золото чемпіонату України у старшій юніорській категоріїДівчата гандболістки - за крок до перемоги на чемпіонаті України!Команда коледжу - переможці обласної гімназіади з гандболуВихованки відділення гандболу 2009-2010 р.н. стали переможницями ІІ етапу чемпіонату України!Учениці 10-11 класу відділення гандболу посіли І місце на другому етапі Чемпіонату УкраїниРезультати ⅛ фіналу Кубка України з гандболуВипускниця відділення гандболу Марина Коновалова визнана найкращою гравчинею в матчі проти АргентиниРезультати ігор вихованок коледжу у ІІ турі чемпіонату України з гандболу Восьмеро випускниць коледжу викликано до складу національної збірної на чемпіонат світу з гандболуРезультати першого етапу чемпіонату України серед жіночих команд Першої лігиСемеро вихованок відділення гандболу викликані до національної збірної на матчі відбору до Євро-2024Віталій Надич - головний тренер дівочої збірної команди УкраїниЦьогорічні випускниці Львівського коледжу спорту приєдналися до "Галичанки"Гандболістки коледжу - переможниці чемпіонату України серед п'ятнадцятирічних гравчинь