Гандбол : Василь Козар: «Перемогу ми присвятили українським бійцям АТО»

Львівська гандбольна «Галичанка» удома в чвертьфіналі Кубка Виклику двічі перемогла сербську команду «Наіса Ніс». Підсумковий рахунок першої зустрічі — 28:22 на користь команди Василя Козара. До перерви на майданчику точилася рівна боротьба, і перевагою команди володіли поперемінно. «Галичанка» непогано стартувала, повівши в рахунку 5:2. Згодом сербки перехопили ініціативу й навіть вийшли вперед — 9:8. Незначну перевагу гостям вдалося втримати до перерви. 13:15 — за такого рахунку команди пішли на відпочинок. У другій 30-хвилинці команді Василя Козара таки вдалося повністю зламати суперника. Сербки не витримали фізично, а тому галичанки зуміли забезпечити собі перевагу — 28:22.
У другому матчі, як і в першому, «Галичанці» вдалося захопити ініціативу з перших хвилин матчу. Але цього разу в гостей уже не вистачило сил для того, щоб вирівняти гру і зрівняти рахунок. Хоча й відчутної переваги в господарок не було. На перерву команди пішли за рахунку 14:11, а другий період закінчився з рахунком 27:20. «Протистояння із сербською дружиною було дуже не простим, — розповів «Газеті» головний тренер львів’янок, старший тренер гандболу Львівського училища фізичної культури Василь Козар (на фото). — Результат може видатися переконливим, але дався він неймовірними зусиллями. Сьогодні про цю перемогу легко говорити, але здобути її було дуже складно. Зараз ми націлені на фінал, особисто я зроблю все для того, щоб ми туди вийшли. А у фіналі — як Бог дасть, це ж лотерея. Крім того, хочемо перемогти в чемпіонаті України. Ось такі в нас завдання на сезон».
Найрезультативнішою у складі львів’янок стала Ірина Стельмах. На її рахунку 6 влучних кидків. По чотири голи забили Леся Парандій та Марина Коновалова. У сербок найрезультативнішою стала Крістіна Недейковіч. Вона забила п’ять голів.
Тож тепер «Галичанка» гратиме у півфіналі Кубка виклику. Суперником українського клубу буде польський клуб «Погонь» зі Щеціна. До слова, «Галичанка» — перша команда з України, яка вийшла у півфінал Кубка виклику. Причому львів’янки роблять це другий рік поспіль. «У Європі про нас заговорили. Спеціалісти відзначають, що ми маємо власний стиль, свою гру, — розповідає пан Козар. — Приємно було чути від наставника сербів, що український гандбол завжди був на хорошому рівні. Так, у нас є помилки, але ми над ними працюємо».
У футболі за кожну перемогу в єврокубках клуби отримують бонуси. У жіночому гандболі — ситуація протилежна. За право зіграти в чвертьфіналі «Галичанка» заплатила 750 євро. Крім того, клуб оплатив перебування і харчування у Львові суддів та команду суперниць. У півфіналі внесок «Галичанки» становитиме вже півтори тисячі євро. Про якийсь бонус від європейської Федерації не йдеться, і тому за історичне досягнення дівчата з «Галичанки» не отримали жодної премії. «Перемогу ми присвятили українським бійцям АТО. Нам хотілося хоч якось долучитися до підтримки захисників нашої Батьківщини», — запевняє наставник «Галичанки».
За словами Василя Козара, його підопічними активно цікавляться європейські клуби. Але керівництво не поспішає когось віддавати. «Першим зустрічним віддавати наших дівчат ніхто не планує, — каже наставник. — Скажімо, кликали в Румунію. Чого там навчитися можуть наші гандболістки, як прогресувати? Та ні, це — не наш варіант. Мої підопічні гратимуть у провідних європейських клубах, які виступають у Лізі чемпіонів. А Румунія нам не потрібна, там не краще, ніж в Україні».
У стані наступного суперника — польського клубу «Погонь» зі Щеціна — є знайомі обличчя. У цій команді виступає львів’янка Соломія Кропивницька. «Погонь» — дуже потужна команда. Якщо із сербками ми нав’язали високий темп і наші суперниці його не витримали, то з полячками цей номер не пройде, оскільки вони фізично дуже сильні, — пояснює пан Козар. — Крім того, в «Погоні» великий досвід. А ось у технічному плані ми їх переважаємо. Тому, сподіваємося, що в грі вдасться реалізувати свої можливості. Якщо гратимемо так, як проти команди із Сербії, то не вийдемо у фінал. Потрібно показати якісніший гандбол. А потенціал для цього у нас є».
Перший матч «Галичанка» зіграє 4 квітня у гостях. А матч-відповідь 11 квітня у Львові.

Гандбол

Гандбол

Молодші гандболістки ЛУФК оступилися у грі з Ужгородом, але лідерство збереглиНайбільше м’ячів броварчанкам закинула Катерина КозакГандболістки ЛУФК отримали міжнародну ігрову практикуСавчин, Смолінг і Стельмах виборюватимуть право виходу на чемпіонат світуВосьмеро вихованок ЛУФК залучались до збірних на меморіал Турчина Діана Дмитришин від лідерок «Галичанки» не відстаєУ Миколаєві «Галичанка» зустріла серйозний опір від місцевого «Реала»Діана Дмитришин – одна з лідерок юніорської збірної України з гандболуУ матчах з «Карпатами» Козак і Дмитришин не знітилисяГандбольна «Галичанка» розгромила легендарний «Спартак»У стартовому матчі «Галичанки» тон задавали учениці і вчорашні випускниці ЛУФККатерина Козак набувала неоціненного ігрового досвіду у Кубку ЄГФГандболістки ЛУФК – переможці міжнародного турніру «Кубок Полісся»Василь Козар привів оновлену «Галичанку» до перемоги у Суперкубку УкраїниНа Кубку Львова дівчата з «Перспективи» перед іменитими суперницями не знітилися