48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Гандбол : Василь Козар: «У «Галичанці» помінявся не лише склад команди, змінилися і тренери»


      Гандбольна «Галичанка» завершила навчально-тренувальний збір у Скадовську. IA ZIK вирішив поцікавитися у наставника команди Василя Козаря враженнями від тренувань на березі моря просто неба. Та досить несподівано під час, здавалось би, стандартного звіту про проведений збір, керманич команди розповів про втрату ще однієї провідної гравчині «Галичанки» та зміну тренерського складу.
– На перших зборах основну увагу приділили фізичній та спеціальній підготовці, – розпочинає Василь Козар. – Щодня три тренування, не відпочивали навіть у неділю – тоді проводили одне тренування. Багато бігали берегом моря і навіть ігровий майданчик був розташований на піску. Працювали босоніж, що добре для укріплення колін, гомілкостопів, значно підвищує рівень фізичної підготовленості. Усі дівчата старалися – у мене жодних зауважень. Незважаючи на далеко недитячі обсяги роботи, добре проявили себе і старшокласниці Львівського училища фізичної культури (ЛУФК), яких також взяли на збір. Ми взагалі цьогоріч на кожну ігрову позицію у команді, поряд зі старшими гравчинями поставили і молодих з училища. На зборі тренувалися 24 гандболістки, з них на ігри чемпіонату України заявимо двадцятьох.
 
– Так розумію, «Галичанка» поповниться не однією-двома новими гравчинями. Тож назвіть будь ласка сьогоднішній склад «Галичанки» та представте новеньких.
Воротарі: Єлизавета Гілязетдінова, Марія Гладун та Наталія Біда.
Ліві крайні гравці: Марина Коновалова, Анастасія Дорожівська та одинадцятикласниця ЛУФК Тетяна Череп.
Праві крайні: Анастасія Баранович, Леся Парандій та десятикласниця Оксана Василькова. Також відновилася після серйозної травми Наталія Воловник. Вона вже тренується і плануємо у вересні підключати її до ігор.
Лінійні гравці: Вікторія Сідлецька та дві НаталкиСабова і Коцаб’юк.
Ліві півсередні: Наталія Савчин, цьогорічна випускниця ЛУФК Ольга Василяка та одинадцятикласниця Тетяна Поляк.
Праві півсередні: Влада Косміна, цьогорічні випускниці ЛУФК Мар’яна Маркевич і Наталія Стрюкова, одинадцятикласниця Юліана Братковська.
Центральні розігруючи гравці: Наталія Туркало, Леся Смолінг, Марія Біла та випускниця ЛУФК Софія Давидянц.
Залишила команду Олена Косік.
Це розширений склад. Як бачите, багато молодих дівчат. Я поки спостерігаю, думаю, дивлюся хто як себе проявляє та поступово окреслюю основний склад команди. Визначаюсь також і з новими лідерами, які зможуть брати гру на себе і вести команду.
 
– Чому Олена Косік, одна з провідних гравчинь, покинула «Галичанку»?
– Через особисті образи, напевно. Олена вирішила, що ми недостатньо даємо їй грати, а значить, і мало довіряємо. Тому заявила, що переходить в ужгородські «Карпати». Ми не тримали.
 
– А у тренерському складі без змін чи…?
– Ви потрапили у ціль! У «Галичанці» помінявся не лише склад команди, змінилися і тренери! Пішла Таня Штефан. Таня вже досить досвідчена і, вважаю, що їй час реалізовувати себе вже не як помічник тренера, а як головний наставник команди Вищої ліги або навіть Суперліги. Тим більше, що Таня мала пропозиції не лише від українських команд, а й від поляків. А я, поки ще перебуваю в Україні, хочу виховати плеяду молодих тренерів, на чиї плечі можна покласти і залишити «Галичанку».
 
– Ви вже визначились, хто замінить Тетяну Штефан?
– У нас є багато дівчат, які закінчили або закінчують Львівський державний університет фізичної культури, свого часу навчалися і в ЛУФК. Тому не тільки знають гандбольну кухню з середини, а й самі пройшли її змалку. Сьогодні бачу тренерські задатки у нашого капітана Марії Білої. У цьому сезоні вона і стане моїм помічником – молодий граючий тренер. Хотів би бачити її своєю помічницею і в училищі, де зростають майбутні «галичанки». Та й крім Маші є ще дівчата, які добре вчилися і грали. Буду і до них придивлятися та залучати до роботи, як спеціалістів і як тренерів.
 
– Чи не краще б було покликати на тренерський місток Наталю Туркало – досвідченішу і старшу гандболістку?
– У неї маленька дитина, а оскільки Наталя хоче грати, на тренерство часу зовсім не залишається.
 
– Наступний ігровий збір пройде у Польщі, де змагатиметеся на міжнародному турнірі?
– Попередньо ми це анонсували. Але плани дещо змінилися. Виявилось, що не всі дівчата мають візи, а виготовити їх так швидко ми не зуміли б. Тому зараз, орієнтовно до 20 серпня, перейдемо у зал, зосередимось на спеціальній підготовці. Плануємо цей збір провести у Городенці.
 
– Якщо не Польща, де вправлятиметеся у ігровій практиці, яка сьогодні, у зв’язку з втратами ваших провідних гандболісток, як ніколи важлива для зіграності команди?
– А в нас заплановані контрольні ігри у Тернополі та Херсоні. А у Польщу поїдемо змагатися 3 і 4 вересня на відкриту студентську Лігу. Пройдемо другий збір, зіграємо ці турніри і остаточно визначимось з основним складом.
 
– В яких числах стартує чемпіонат України?
– У вересні. Орієнтовно 12–14 вересня у Львові прийматимемо київський «Спартак».
 
– Чемпіонат України 2014/15р.р. відбувався за коловою системою. Чи так само визначатимуться переможці у новому сезону?
– По-перше, в рамках чемпіонату України зіграє вже шість команд. Це «Галичанка», «Карпати» Ужгород, «Дніпрянка» Херсон, «Спартак» Київ, «Реал» Миколаїв і перейшла з Вищої до Суперліги команда Тернополя. По-друге, ігри проходитимуть за іншим принципом, ніж у попередньому сезоні. Спершу буде з’їзний тур – усі команди приїдуть в одне місто і зіграють між собою. Херсон, Ужгород, Бровари – претенденти на проведення цього туру. Потім змагатимемось по коловій системі – команди почергово приймуть по туру у себе вдома, в межах кожного туру зіграємо по дві гри. Тобто буде шість турів і 12 ігор, у яких визначиться четвірка найсильніших. Кожна команда з цієї четвірки прийме у себе вдома ще по туру. Тут вже гратимуть за системою плей-оф. Жеребкування визначить пари команд, які зіграють між собою. Команди, які програють, зійдуться за третє місце, переможці ж боротимуться за чемпіонство. Отож, очікується більше рівних і напруженіших ігор.
 
– А чи вивчали склади інших команд у цьому сезоні, особливо ваших одвічних і принципових суперниць – ужгородських «Карпат». Чи підсилились команди новими гандболістками?
– О, так! Підсилились (іронічно посміхається – Авт.). Особливо «Карпати», які переманили від нас Косік. Трохи не так вони діють, та не я їм суддя. Не хочу вникати у їх проблеми, значно більше мене цікавить моя команда. Скажу так: сьогодні ми лідери і нехай суперники дивляться, що ми робимо! А крім «Карпат» достатньо сильні команди Херсону і Миколаєва.
 
– Ватерпольне «Динамо» цьогоріч подбало не лише про перемоги, а й вболівальників нових собі додали. Зокрема, запрошуючи на фінал Кубку України, динамівці прогулялися містом у самих плавках та ватерпольних шапочках. Чи не плануєте і ви якісь акції для популяризації «Галичанки»?
– Бачив в Інтернеті. Дуже сподобалось. Такі заходи корисні не лише водному поло чи гандболу, а й усьому спорту. Добре, подумаю над цим (сміється – Авт.). Та останні тури, як ви бачили самі, засвідчили, що в нас вболівальників достатньо. Усі трибуни були заповнені. Увагу до себе ми привернули гучними перемогами та участю у європейському Кубку Виклику, ігри якого також провели і у Львові. До слова, головний динамівський наставник Ігор Зінкевич часто приходить вболівати за нас. Думаю, треба і «Галичанці» якось прийти на змагання ватерполістів і підтримати «Динамо». Тим більше у цьому році, ми, як і динамівці, стали чемпіонами України.
 
– Ну що ж – ніби виглядає все непогано і ви налаштовані оптимістично, та все ж непокоїть – чи впорається «Галичанка» без Ірини Стельмах. Адже дівчина була ще й основним бомбардиром команди. Недарма її визнали кращим гравцем жіночої суперліги 2015 року.
– Ясна річ, перехід Іри – велика втрата для команди. Але вона послідовно йде до своєї мети, тож щиро радий за неї. Не тільки Іра, а й Тамара Смбатян – провідні гравці, лідери. Це засвідчив і чемпіонат України, і Всесвітня Універсіада. Звичайно, з гравцями такого рівня легше працювати і вирішувати певні завдання. Але ми не боїмося і без них, у нас є молоді дівчата, яким також треба довіряти. Тренером команди, де грають Смбатян і Стельмах, бути легко, тут Козар не потрібний (сміється – Авт.). А тепер Ірина й Тамара пішли і нам треба тримати той рівень, на який вийшла «Галичанка», вже без них.
 
– Чи можете вже сьогодні обнадіяти, що підготували гандболісток, які стовідсотково готові закрити позиції, на яких грали Іра Стельмах (ліва півсередня) та Тамара Смбатян (центральна розігруюча)?
– Так! Замість Стельмах гратиме Наталя Савчин, а Лесю Смолінг з лівої крайньої перевели на центральну розігруючу.
 
Автор Наталія Васьо, за матеріалами www.zik.ua
 
P. S. Тож Василь Козар обіцяє виховати не лише нових висококласних гандболісток, а й тренерів. Такими обіцянками він спростовує усі чутки про свій перехід за кордон, про що пошіптувалися останнім часом. Ну що ж: тренеру – успіху, а нашим «галичанкам» влучних м’ячів!
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиГандбол

Гандбол

Львівська «Галичанка» - гандбольні пентакампіонкиМолодші гандболістки ЛУФК вийшли у фінальну шісткуГандболістки ЛУФК продовжують боротьбу за нагородиГандбольна «Галичанка» зміцнила своє лідируюче становищеПід керівництвом нового тренера «Галичанка» здобула перемоги над херсонською «Дніпрянкою»Шестеро вихованок ЛУФК запрошені до юніорської гандбольної збірноїШестеро вихованок ЛУФК запрошені до національної збірної з гандболу«Галичанка» і «Карпати» в Ужгороді розійшлися миромІрина Прокоп’як – дівчина «made herself»Гандболістки ЛУФК спротиву від суперниць не відчулиСтельмах і Прокоп’як – найкращі на турнірі у ПольщіМолодші гандболістки ЛУФК оступилися у грі з Ужгородом, але лідерство збереглиНайбільше м’ячів броварчанкам закинула Катерина КозакГандболістки ЛУФК отримали міжнародну ігрову практикуСавчин, Смолінг і Стельмах виборюватимуть право виходу на чемпіонат світу