48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Гандбол : Василь Козар: "Не звик працювати з дітьми, які не ставлять перед собою найвищих завдань"


Василь КозарУ столичному спортивному ліцеї-інтернаті у ці дні проходять матчі зонального етапу Дитячої ліги серед юнаків та дівчат 1994-95 р. н. Беззаперечним лідером змагань є команда дівчат  Львівського вищого училища фізичної культури. Федерація гандболу України не змарнувала нагоди дізнатися у головного тренера ЛВУФК Василя Козара про секрет успіхів жіночої дружини. 
- Розкажіть про історію Вашої команди?
- Відділення гандболу у Львівському вищому училищі фізичної культури ми відкрили три роки тому. Переважно це дівчата західного регіону. Спочатку ми починали з 15 чоловік, на цей момент у нас вже 24 юні вихованки. Про що це говорить - ми можемо формувати команди двох вікових категорій. В ідеалі, звісно, нам треба 28 гандболісток, щоб у кожній команді було по 14 гравчинь. Переконаний, що це питання часу. Ми обов`язково до цього прийдемо. У нас є непогані результати. Упродовж двох років наші команди двох вікових категорій посідають найвищі місця в змаганнях, що проводяться в Україні.
- З чим пов`язуєте вдалі старти Вашої команди?
- Ви знаєте, мабуть, з тим, що ставлю перед собою тільки одне завдання - не просто ходити на роботу і отримувати заробітну плату, а насолоджуватися паростками своєї діяльності. Окрім  великого закордонного досвіду, у мене є і свої особисті напрацювання. Добрі результати, як на моє переконання, давалися завдяки фанатичному ставленню до своєї справи. Якщо займатися цим так-сяк, то результату не буде. Це відчувають як гравці, так і оточення. Плоди своєї праці я починаю збирати вже зараз. Я впевнений, що в недалекому майбутньому ми підготуємо велику кількість майстринь гандболу для національної збірної команди України. Тільки треба набратися терпіння!
- Чи бачите Ви серед своїх вихованок майбутніх зірочок?
- Сьогодні до резерву жіночої жовто-блакитної дружини входять сім наших дівчаток. Найближчий рік-два їх кількість значно збільшиться. Я не бачу жодного гравця у моїй команді, у якої не палали очі як під час гри, так і на тренуваннях. Я Вам більше скажу, що не звик працювати з дітьми, які не ставлять перед собою найвищих завдань. Вихованки, які не мотивовані, будуть тільки розхолоджувати колектив. У всіх їх ми бачимо потенційних збірників національної команди. Сьогодні Ви знаєте, що наші зірочки, Стельмах та Смбатян, змушують гучно говорити про себе на всю країну як про одну з надій нашого гандболу. Хоча їм усього лишень 15 та 16 років відповідно. Намагаюся сконцентрувати дівчат на тому, що лише працею можна бодай щось досягти у спорті. Навчання у спортивному закладі з дворазовими тренуваннями дають неабиякий досвід вихованкам перед тим, як вони потраплять до команд майстрів.
- Як відбувається перехід дітей з дитячого гандболу до команд майстрів?
- Велику кількість гравців ми втрачаємо у перехідний період (від дитячого гандболу до гри найвищих досягнень), коли юні гандболістки отримують травми. Я вважаю, що це десь і наша провина, тренерів. Треба користуватися провідним європейським досвідом у цьому напрямку.
- Як Вам вдається підтримувати себе в бадьорому дусі? 
- Тренер має постійно тримати себе в оптимальній формі. Скажу з власного досвіду, що кожного року я разом з командою зростаю не тільки як тренер, а ще і як гравець.
- Хто Вам допомагає у цій складній справі?
- Треба сказати, що ми на сьогодні виживаємо. Від початку створення відділення гандболу ми сподівалися, що "Галичанка" візьме опіку над нами. Але фінансової підтримки ми так і не дочекалися. У нас немає спортивної зали для тренувань. Дуже важко знайти спонсорські кошти, аби покращити умови підготовки команди. Важко достукатися до свідомості заможних людей з пропозицією розвитку гандболу в регіоні. Маємо надію, що в майбутньому знайдуться спеціалісти, які побачать цих дітей і допоможуть їм.

Джерело: http://handball.net.ua

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиГандбол

Гандбол

«Галичанка» і «Карпати» в Ужгороді розійшлися миромІрина Прокоп’як – дівчина «made herself»Гандболістки ЛУФК спротиву від суперниць не відчулиСтельмах і Прокоп’як – найкращі на турнірі у ПольщіМолодші гандболістки ЛУФК оступилися у грі з Ужгородом, але лідерство збереглиНайбільше м’ячів броварчанкам закинула Катерина КозакГандболістки ЛУФК отримали міжнародну ігрову практикуСавчин, Смолінг і Стельмах виборюватимуть право виходу на чемпіонат світуВосьмеро вихованок ЛУФК залучались до збірних на меморіал Турчина Діана Дмитришин від лідерок «Галичанки» не відстаєУ Миколаєві «Галичанка» зустріла серйозний опір від місцевого «Реала»Діана Дмитришин – одна з лідерок юніорської збірної України з гандболуУ матчах з «Карпатами» Козак і Дмитришин не знітилисяГандбольна «Галичанка» розгромила легендарний «Спартак»У стартовому матчі «Галичанки» тон задавали учениці і вчорашні випускниці ЛУФК