48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Веслування на байдарках і каное : Михайло Поцюрко: «Нам не звикати до великих навантажень»


Михайло ПоцюркоНещодавно веслувальники Львівського училища фізичної культури повернулися з смт. Добротвора Камяно-Бузького району, де майже місяць перебували на навчально-тренувальних зборах. Як проходила підготовка до нового змагального сезону ми розпитали старшого вчителя відділення веслування на байдарках і каное Михайла Поцюрка.
- Михайле, чим викликаний такий тривалий навчально-тренувальний збір?
- Спочатку ми поїхали на двотижневі збори. А з 1 квітня планували традиційно вийти на воду озера Наварія – місце наших постійних тренувань. Проте на озері не танув лід, що й не дивно за погоди, яка була у березні. Тому, дякуючи адміністрації, яка винайшла нам додаткові кошти, було прийняте рішення продовжити збори у Добротворі, де є теплий канал місцевої ТЕЦ. Окрім того, коли дозволила погода, тренувалися ще й на гладкій воді річки Західний Буг.
- Чи багато веслувальників поїхало у Добротвір на збір?
- Усе відділення веслування, а це 18 осіб, окрім Анастасії Горлової, Романа Дутчака та Тараса Міщука, які вже з початку березня проходять підготовку разом з молодіжною збірною командою України.
- Які основні завдання ставили спортсменам на зборах, адже мали веслувальників різних вікових категорій – від дорослої до юнацької?
- Основне завдання для всіх – «намотати» кілометраж. Це вже потім вдома ми тренуємо короткі відрізки і змагальні дистанції 200 м, 500м, 1000 м. А щоб навчитися швидко перетинати короткі дистанції, необхідно мати за спиною не одну сотню пройдених кілометрів. Тренування були дуже інтенсивні – по 2-2,5 год. на воді. В загальному за збір, кожна дівчина «накатала» близько 650 км, хлопці – 800 км.
Чи можна виокремити тих веслувальників, які набрали оптимальну форму і краще за інших готові до майбутніх змагань?
- Всі учні виконали поставлені завдання і я би навіть сказав, перебувають у хорошій спортивній формі. А об’єктивним показником їхньої готовності стануть результати Кубка України, який 24 квітня розпочинається у Дніпропетровську. Там змагатимуться і дорослі, і юніори. Студенти Андрій Дацко та Олександра Кришталь виступатимуть у дорослій віковій категорії, ще семеро спортсменів змагатимуться серед юніорів. Це Анастасія Горлова, Тарас Міщук, Ірина Мільденбергер, Христина Казимірська, Оксана Сторожук, Андрій Корець. Хочеться відзначити Оксанку Сторожук, яка виступає ще в категорії дівчат, а на Кубку спробує позмагатися з юніорками.
Щодо молодших веслувальників, їх перший з головних стартів у новому змагальному сезоні – юнацький Чемпіонат України - розпочнеться 13 червня. Тут основну ставку робимо на Кирила Федечка, Софію Коваль та вже згадувану Оксану Сторожук.
- Михайле, якщо молодші веслувальники встигнуть відновити сили до Чемпіонату України у червні, то чи не занадто короткий термін для відновлення у старшокласників? Адже після закінчення тривалого і інтенсивного тренувального збору до початку Кубка України у них лише тиждень…
- Цей тиждень зробили більш «розслабляючим» – навантаження у порівнянні зі зборами легші та менш монотонні. Готуємося безпосередньо до Кубку, формуємо командні човни, веслуємо на байдарках-двійках, четвірках… А взагалі нам не звикати до великих навантажень. Без них у веслуванні робити нічого.
Розмовляла Наталія Васьо

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Веслування на байдарках і каное

Веслування на байдарках і каное

На молодіжному чемпіонаті Європи з веслування Сергій Нагорний четвертийВчорашні юніори Валерія Терета і Дмитро Озимок – чемпіони України з веслуванняЮрій Шутяк і Мар’ян Река – дворазові чемпіони України у перегонах на каноеСофія Поцюрко – триразова золота медалістка юнацького чемпіонату України з веслуванняАндрухів, Михальська і Жеплінська – чемпіонки України з веслувального марафонуТарас Міщук – бронзовий призер Кубка світу з веслування на двомісному каноеНа юніорській першості України веслувальники ЛУФК серед кращихВихованці ЛУФК серед лідерів молодіжного веслування УкраїниЛьвівське училище фізичної культури шукало талановитих веслярівЛьвівське училище фізичної культури запрошує на навчання юних спортсменів на відділення веслуванняВихованці ЛУФК Кушнірук, Савчин і Зуб – переможці юніорського Кубка України з веслуванняВчорашні юніори Нагорний, Мазовський, Озимок і Терета серед веслувальної еліти не загубилисяДмитро Озимок – лауреат обласної премії імені В’ячеслава ЧорноволаАнастасія Горлова – найкраща спортсменка Львівщина за результатами серпня 2018рокуАнастасія Горлова – бронзова призерка чемпіонату світу з веслування