48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Веслування на байдарках і каное : Михайло Поцюрко: «Нам не звикати до великих навантажень»


Михайло ПоцюркоНещодавно веслувальники Львівського училища фізичної культури повернулися з смт. Добротвора Камяно-Бузького району, де майже місяць перебували на навчально-тренувальних зборах. Як проходила підготовка до нового змагального сезону ми розпитали старшого вчителя відділення веслування на байдарках і каное Михайла Поцюрка.
- Михайле, чим викликаний такий тривалий навчально-тренувальний збір?
- Спочатку ми поїхали на двотижневі збори. А з 1 квітня планували традиційно вийти на воду озера Наварія – місце наших постійних тренувань. Проте на озері не танув лід, що й не дивно за погоди, яка була у березні. Тому, дякуючи адміністрації, яка винайшла нам додаткові кошти, було прийняте рішення продовжити збори у Добротворі, де є теплий канал місцевої ТЕЦ. Окрім того, коли дозволила погода, тренувалися ще й на гладкій воді річки Західний Буг.
- Чи багато веслувальників поїхало у Добротвір на збір?
- Усе відділення веслування, а це 18 осіб, окрім Анастасії Горлової, Романа Дутчака та Тараса Міщука, які вже з початку березня проходять підготовку разом з молодіжною збірною командою України.
- Які основні завдання ставили спортсменам на зборах, адже мали веслувальників різних вікових категорій – від дорослої до юнацької?
- Основне завдання для всіх – «намотати» кілометраж. Це вже потім вдома ми тренуємо короткі відрізки і змагальні дистанції 200 м, 500м, 1000 м. А щоб навчитися швидко перетинати короткі дистанції, необхідно мати за спиною не одну сотню пройдених кілометрів. Тренування були дуже інтенсивні – по 2-2,5 год. на воді. В загальному за збір, кожна дівчина «накатала» близько 650 км, хлопці – 800 км.
Чи можна виокремити тих веслувальників, які набрали оптимальну форму і краще за інших готові до майбутніх змагань?
- Всі учні виконали поставлені завдання і я би навіть сказав, перебувають у хорошій спортивній формі. А об’єктивним показником їхньої готовності стануть результати Кубка України, який 24 квітня розпочинається у Дніпропетровську. Там змагатимуться і дорослі, і юніори. Студенти Андрій Дацко та Олександра Кришталь виступатимуть у дорослій віковій категорії, ще семеро спортсменів змагатимуться серед юніорів. Це Анастасія Горлова, Тарас Міщук, Ірина Мільденбергер, Христина Казимірська, Оксана Сторожук, Андрій Корець. Хочеться відзначити Оксанку Сторожук, яка виступає ще в категорії дівчат, а на Кубку спробує позмагатися з юніорками.
Щодо молодших веслувальників, їх перший з головних стартів у новому змагальному сезоні – юнацький Чемпіонат України - розпочнеться 13 червня. Тут основну ставку робимо на Кирила Федечка, Софію Коваль та вже згадувану Оксану Сторожук.
- Михайле, якщо молодші веслувальники встигнуть відновити сили до Чемпіонату України у червні, то чи не занадто короткий термін для відновлення у старшокласників? Адже після закінчення тривалого і інтенсивного тренувального збору до початку Кубка України у них лише тиждень…
- Цей тиждень зробили більш «розслабляючим» – навантаження у порівнянні зі зборами легші та менш монотонні. Готуємося безпосередньо до Кубку, формуємо командні човни, веслуємо на байдарках-двійках, четвірках… А взагалі нам не звикати до великих навантажень. Без них у веслуванні робити нічого.
Розмовляла Наталія Васьо

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиВеслування на байдарках і каное

Веслування на байдарках і каное

Дмитро Озимок – лауреат обласної премії імені В’ячеслава ЧорноволаАнастасія Горлова – найкраща спортсменка Львівщина за результатами серпня 2018рокуАнастасія Горлова – бронзова призерка чемпіонату світу з веслуванняВергелес, Горлова і Міщук стартують на веслувальному мундіаліДмитро Озимок – срібний призер чемпіонату світу з веслуванняСемеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у чемпіонаті світу з веслування Сергій Нагорний підтягується до національної веслувальної елітиСтудент ЛУФК Дмитро Озимок – найкращий спортсмен Львівщини за підсумками червняДмитро Озимок – дворазовий чемпіон Європи з веслування на каноеВосьмеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у чемпіонатах Європи з веслуванняОльга Василів – дворазова чемпіонка України з веслування на байдаркахВолодимир Савчин – чемпіон України з веслування на одномісному каноеНа чемпіонаті Європи Міщук виборов бронзову нагороду і ліцензію на Європейські ігриЗоряна Михальська і Марта Жеплінська – бронзові призерки чемпіонату України з веслувального марафонуНа чемпіонаті Європи Горлова і Міщук поборються за путівки на Європейську олімпіаду