48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Веслування на байдарках і каное : Олександра Кришталь: «Ми ж у байдарці не просто сидимо, ми працюємо…»


На березi усi стоять в куртках i навiть шапках. Вiд озера вiє крижаним холодом. "Та я навiть за грошi туди не полiзу",- каже один вболiвальник iншому. А спортсмени всiдаються у байдарки i веслують по плесу.
"Найгiрше у такий холод - це переодягання, - каже Експресу студентка Львівського училища фізичної культури, майстер спорту Олександра Кришталь. - У нас роздягальнi не опалюють, i там направду тобою трясе. А вже на самiй водi холоду не вiдчуваєш. Ми ж у байдарцi не просто сидимо, ми працюємо i вiд цього зiгрiваємось. Термокостюма я не маю. Одягаю звичайний спортивний, вiтрiвку. Хiба рукавички спецiальнi - грiють i захищають вiд вiтру".
Першi метри спортсмени долають незграбно. Кажуть, що за зиму притупилися навички, пропала координацiя, так що слiд бути дуже обережним, щоби не шубовснути у воду.
Суддя дає старт - i спортсмени помчали до фiнiшу за своїми першими цього року нагородами. Щоправда, "на час" йти важко - зустрiчний вiтер вносить iстотну похибку в нормативи.
Уже пiсля фiнiшу один iз юнакiв розслабився, втратив координацiю i перекинувся. Йому на допомогу поспiшив рятувальний катер. Промоклий до кiсток хлопець каже: коли розiгрiтий рiзко потрапляєш у холодну воду, то одразу перехоплює дихання. Найважливiше у такiй ситуацiї - не панiкувати i триматися на поверхнi, допомога прийде. Хлопця одразу повели вiдпоювати гарячим чаєм та розтирати.
...У пiдсумку Олександра Кришталь стала переможницею одразу трьох заїздiв - на 1000, 500 i 200 метрiв. Каже, поки що почувається в байдарцi невпевнено, але це швидко минеться. "Ми ж узимку з човнами "не дружимо". Вони стоять в елiнгах, а ми їздимо у Карпати на лижi, бiгаємо, тягаємо штангу, качаємо прес... Лише ближче до весни сiдаємо за станки, якi iмiтують байдарку, i от, нарештi, вода".
Пiсля цiєї розминки провiднi веслярi країни поїдуть у Днiпропетровськ, де вiдбудеться чемпiонат України. А далi - європейськi змагання.
Автор: Максим Качурівський, за матеріалами www.lvivexpres.com
 

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти



Веслування на байдарках і каное

Веслування на байдарках і каное

Дмитро Озимок – лауреат обласної премії імені В’ячеслава ЧорноволаАнастасія Горлова – найкраща спортсменка Львівщина за результатами серпня 2018рокуАнастасія Горлова – бронзова призерка чемпіонату світу з веслуванняВергелес, Горлова і Міщук стартують на веслувальному мундіаліДмитро Озимок – срібний призер чемпіонату світу з веслуванняСемеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у чемпіонаті світу з веслування Сергій Нагорний підтягується до національної веслувальної елітиСтудент ЛУФК Дмитро Озимок – найкращий спортсмен Львівщини за підсумками червняДмитро Озимок – дворазовий чемпіон Європи з веслування на каноеВосьмеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у чемпіонатах Європи з веслуванняОльга Василів – дворазова чемпіонка України з веслування на байдаркахВолодимир Савчин – чемпіон України з веслування на одномісному каноеНа чемпіонаті Європи Міщук виборов бронзову нагороду і ліцензію на Європейські ігриЗоряна Михальська і Марта Жеплінська – бронзові призерки чемпіонату України з веслувального марафонуНа чемпіонаті Європи Горлова і Міщук поборються за путівки на Європейську олімпіаду