48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Веслування на байдарках і каное : Олександра Кришталь: «Ми ж у байдарці не просто сидимо, ми працюємо…»


На березi усi стоять в куртках i навiть шапках. Вiд озера вiє крижаним холодом. "Та я навiть за грошi туди не полiзу",- каже один вболiвальник iншому. А спортсмени всiдаються у байдарки i веслують по плесу.
"Найгiрше у такий холод - це переодягання, - каже Експресу студентка Львівського училища фізичної культури, майстер спорту Олександра Кришталь. - У нас роздягальнi не опалюють, i там направду тобою трясе. А вже на самiй водi холоду не вiдчуваєш. Ми ж у байдарцi не просто сидимо, ми працюємо i вiд цього зiгрiваємось. Термокостюма я не маю. Одягаю звичайний спортивний, вiтрiвку. Хiба рукавички спецiальнi - грiють i захищають вiд вiтру".
Першi метри спортсмени долають незграбно. Кажуть, що за зиму притупилися навички, пропала координацiя, так що слiд бути дуже обережним, щоби не шубовснути у воду.
Суддя дає старт - i спортсмени помчали до фiнiшу за своїми першими цього року нагородами. Щоправда, "на час" йти важко - зустрiчний вiтер вносить iстотну похибку в нормативи.
Уже пiсля фiнiшу один iз юнакiв розслабився, втратив координацiю i перекинувся. Йому на допомогу поспiшив рятувальний катер. Промоклий до кiсток хлопець каже: коли розiгрiтий рiзко потрапляєш у холодну воду, то одразу перехоплює дихання. Найважливiше у такiй ситуацiї - не панiкувати i триматися на поверхнi, допомога прийде. Хлопця одразу повели вiдпоювати гарячим чаєм та розтирати.
...У пiдсумку Олександра Кришталь стала переможницею одразу трьох заїздiв - на 1000, 500 i 200 метрiв. Каже, поки що почувається в байдарцi невпевнено, але це швидко минеться. "Ми ж узимку з човнами "не дружимо". Вони стоять в елiнгах, а ми їздимо у Карпати на лижi, бiгаємо, тягаємо штангу, качаємо прес... Лише ближче до весни сiдаємо за станки, якi iмiтують байдарку, i от, нарештi, вода".
Пiсля цiєї розминки провiднi веслярi країни поїдуть у Днiпропетровськ, де вiдбудеться чемпiонат України. А далi - європейськi змагання.
Автор: Максим Качурівський, за матеріалами www.lvivexpres.com
 

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Веслування на байдарках і каное

Веслування на байдарках і каное

На молодіжному чемпіонаті Європи з веслування Сергій Нагорний четвертийВчорашні юніори Валерія Терета і Дмитро Озимок – чемпіони України з веслуванняЮрій Шутяк і Мар’ян Река – дворазові чемпіони України у перегонах на каноеСофія Поцюрко – триразова золота медалістка юнацького чемпіонату України з веслуванняАндрухів, Михальська і Жеплінська – чемпіонки України з веслувального марафонуТарас Міщук – бронзовий призер Кубка світу з веслування на двомісному каноеНа юніорській першості України веслувальники ЛУФК серед кращихВихованці ЛУФК серед лідерів молодіжного веслування УкраїниЛьвівське училище фізичної культури шукало талановитих веслярівЛьвівське училище фізичної культури запрошує на навчання юних спортсменів на відділення веслуванняВихованці ЛУФК Кушнірук, Савчин і Зуб – переможці юніорського Кубка України з веслуванняВчорашні юніори Нагорний, Мазовський, Озимок і Терета серед веслувальної еліти не загубилисяДмитро Озимок – лауреат обласної премії імені В’ячеслава ЧорноволаАнастасія Горлова – найкраща спортсменка Львівщина за результатами серпня 2018рокуАнастасія Горлова – бронзова призерка чемпіонату світу з веслування