Велоспорт : Діана Галик: «Так сподобалось перемагати, що коли мчу за перемогою, відступають страхи»

Велосипедисти завершують змагальний сезон. Останній у цьому році чемпіонат України серед СДЮШОР, УФК та УОР (14-19 жовтня, м. Львів) може і не відбутися через відсутність фінансування. Тож підводимо попередні підсумки 2014 року. Поточний рік був напрочуд вдалим для учениці 11 класу Львівського училища фізичної культури Діани Галик: медальні успіхи дівчини на юнацьких та юніорських чемпіонатах України дозволили їй стати лідером юнацького трекового велоспорту.

-       Діано, чи вже підрахувала скільки медалей здобула за рік?
-       Та ні, що ви (сміється). У велоспорті безліч дисциплін, за одні змагання стартуємо не менше, ніж у 6-ти видах програми – відповідно і медалей чимало назбиралося.

-       Давай принаймні згадаємо останні змагання…
-       На чемпіонаті України, який у вересні пройшов у Львові, завоювала 4 золотих та 1 срібну медаль. У серпні перемогла на чемпіонаті України з омніуму (велосипедне багатоборство). У липневому чемпіонаті України здобула три золота та «срібло» серед дівчат та 4 «срібла» серед юніорок. Це з літніх змагань на треку. Крім того, влітку брала участь у чемпіонаті України з шосейних перегонів, де у груповій гонці на 66 км фінішувала другою серед дівчат.

-  Пригадую, у минулорічному сезоні шлях до «золота» тобі весь час перегороджувала Софія Кузнєцова. Як вважаєш, чого тобі бракувало, щоб обганяти її?
-     У Софії більший досвід. Софійка спринтерка, тож перемагала мене на коротших дистанціях. Я ж на протязі останнього року почала її обганяти у довших темпових перегонах.

-     Тепер коли Кузнєцова перейшла до категорії юніорок, Ти утвердилася на треку як лідер серед дівчат. Хто сьогодні є для тебе найнебезпечнішими суперницями?
-   Молоді весь час дихають у спину (сміється). Перелічувати їх зараз не буду. Найнебезпечніші з них якраз збираються вступати у ЛУФК, тож незабаром познайомимося ближче. Бо, якщо все піде добре, після закінчення 11 класу планую залишитися на І курс училища. Зараз же в училищі навчаються дві сильні велосипедистки, а отже і мої основні суперниці – моя однокласниця Юля Бірюкова та новоприбула Софійка Холод (10кл.). Софія сильна спринтерка, а Юля - конкурентка у темпових гонках, у яких постійно фінішуємо майже одночасно.

-   Які велотрекові гонки є твоїми коронними? А в яких стартуєш без особливого ентузіазму?
-     Я їду краще темпові дистанції, тобто довші. Відповідно з меншим бажанням стартую у спринтерських видах. Хоча і на довших дистанціях не завжди все вдається. Для прикладу, на останньому чемпіонаті України мені важко було їхати у командній гонці на 3км, хоча і здобула «золото». Напевно, тому що останнім часом багато змагалася, далася взнаки втома.

-       Велосипед полюбила з дитинства?
-    Якраз навпаки - ніколи би не подумала, що стану велосипедисткою. У секцію велоспорту прийшла на прохання подруги. Думала трішки покататися за компанію, а потім несподівано для себе почала перемагати на змаганнях. А перемагати мені дуже сподобалося, тож довелося і велосипед полюбити!

-  А падінь не боїшся, адже велоспорт доволі травматичний вид спорту?
-   Спершу боялася. На тренуваннях навіть трималася подалі від групи, бо остерігалась, що хтось впаде і мене зачепить. Та - знову повторюсь - так сподобалось перемагати, що коли мчу за перемогою, відступають всі страхи.
Розмовляла Наталія Васьо

Результати вихованців відділення велоспорту на чемпіонаті України на шосе за трековою програмою Вихованці відділення велоспорту здобули 26 медалей на чемпіонаті України!Результати участі учнів відділення велоспорту на чемпіонаті УкраїниМатвій Хацинський - вдруге на найвищій сходинці п'єдесталу в швейцарському Гренхені!Матвій Хацинський - переможець міжнародних змагань з велоспорту! Першокурсниця Кароліна Келюх виграє гран прі ПольщіВихованці відділення велоспорту відзначилися в литовському Паневежесі Вихованці відділення велоспорту відзначилися в чемпіонаті та Кубку України з велоспорту-2023На київському велотреці домінували Кароліна Келюх та Даніїл Яковлев Велосипедисти Львівського фахового коледжу спорту - чемпіони України в командній гонці серед юнаків!Даніїл Яковлев - чемпіон світу серед юніорів у олімпійському виді велотрекових перегонів омніумі!На чемпіонаті Європи Кароліна Келюх п'ята у кейрініДодик, Дільний та Мацьків - мультимедалісти юнацького чемпіонату України з велоспорту на трекуІ в олімпійських видах програми велотрековики Львівського коледжу спорту найсильніші в УкраїніСтудент Львівського коледжу спорту Данило Яковлєв стартував на юніорському "Тур де Франс"