48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Футбол : ФК «КАРПАТИ» СТВОРИТЬ ФУТБОЛЬНУ АКАДЕМІЮ НА БАЗІ УЧИЛИЩА ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ


Про створення Футбольної академії 17 червня на прес-конференції повідомили спортивний директор ФК «Карпати» Юрій Дячук-Ставицький і директор Львівського училища фізичної культури Степан Родак.

Насамперед Юрій Дячук-Ставицький зазначив, що у СДЮШОР «Карпати» навчається 250 учнів, а в стінах ЛУФК – 80 майбутніх футболістів. За підсумками нинішнього сезону Дитячо-юнацької футбольної ліги України вперше представники Львова у всіх вікових групах (три команди «Карпати» та одна ЛУФК) потрапили до фінальної частини змагань.

«Наша мета у цьому турнірі не перемагати, а виховувати футболістів. Лише 9 команд, які виступають у вищій лізі чемпіонату України, делегували своїх вихованців у фінальну стадію. Чотири представники у фіналі крім «Карпат» мають лише дві команди. Це київське «Динамо» і донецький «Шахтар», – повідомив Юрій Дячук-Ставицький.

Для успішного розвитку дитячо-юнацького футболу потрібні три складові – перспективні діти, якісний викладацький склад і належна навчально-тренувальна база. Саме матеріально-технічна база ЛУФК впродовж багатьох років була основним недоліком. Позитивні зрушення у цьому напрямку розпочнуться після підписання нового договору про співпрацю ФК «Карпати» та ЛУФК. На території училища вже будується поле зі штучним покриттям останнього покоління, проводиться капітальний ремонт четвертого поверху адміністративного корпусу - із заміною вікон, дверей, сантехніки тощо. У покращених побутових умовах проживатимуть 86 перспективних футболістів з областей західного регіону країни. Орієнтовна вартість цього проекту, якому немає аналогів в Україні - понад 1 мільйон доларів. Відкриття Футбольної академії заплановано на 1 вересня.

Степан Михайлович Родак нагадав журналістам, що відділення футболу ЛУФК (раніше - спортивна школа-інтернат) створене ще у 1971 році і з його стін вийшло чимало футболістів збірних СРСР та України. За останні майже двадцять років існування училища співпраця ЛУФК та ФК «Карпати» носила різний характер, адже попереднє керівництво клубу робило ставку на легіонерів, а не на місцевих вихованців.

У Львові зараз маємо майже повну відсутність футбольних полів, які або знаходяться в руйнівному стані, або змінили власників, або використовуються не за призначенням. Тому після зустрічі з Почесним президентом ФК «Карпати» Петром Димінським було прийнято рішення будувати на базі ЛУФК поля зі штучним покриттям розміром 100 на 55 метрів, які можна експлуатувати 12 годин на добу, а також взяти в оренду на п’ять років поле стадіону «Динамо», що неподалік ЛУФК, і покласти на ньому натуральний газон для занять молодих футболістів. Планується також покращити побутові умови футболістів. Потрібно змінити і підходи в організації та методиці тренувальної роботи. У кожній групі будуть працювати по два тренери, один з яких перебуватиме у штаті клубу, а другий – в ЛУФК. ФК «Карпати» також виділить кошти на лікарське обстеження, покращить медичний контроль за юними гравцями. Потрібно вивести все на новий якісний рівень, і є чудова нагода поєднати приватний капітал ФК «Карпати» і бюджетні кошти ЛУФК.

Як повідомив Степан Родак, на 2008 рік ЛУФК на всі 13 видів спорту виділено на утримання 400 дітей майже 10 мільйонів гривень. Основне завдання ЛУФК – підготовка футболістів збірних команд. І за цим показником Львів утримує лідерство, адже одразу 10 випускників ЛУФК є гравцями різноманітних збірних – Чигринський, Ярмаш, Голодюк, Бідловський, Морозюк, Сагайдак, Мартинюк, Піцан, Гордійчук та Данкович.

Директор СДЮШОР «Карпати» Богдан Цап додав, що в наш час багато уваги слід приділяти і таким поняттям, як відновлення, психологія футболістів, а процес створення футбольної академії повинен бути добре продуманим. І найголовніше, як зазначив Степан Родак, це набратися терпіння, адже процес підготовки висококласних місцевих футболістів довготривалий.

За матеріалами сайту www.fckarpaty.lviv.ua

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиФутбол

Футбол

Задерейко і Слива потрапили у поле зору Фабрі ГонсалесаОснову юніорських «Карпат» у новому сезоні складуть вихованці ЛУФКФутболісти ЛУФК успішно стартували на «Зимовому кубку ДЮФЛУ-2019»Голодюк приєднався до Габовди в угорському «Халадаші»Амбросій Чачуа перебрався до ГрузіїМикола Морозюк перейшов у турецький «Різеспор»Хлань і Савчук запрошені до збірної на «Кубок розвитку-2019»Степан Родак: «Географію дитячого футболу треба розширювати, а не звужувати»Володимир Шаран – найкращий тренер українського футболуУ клубному заліку ДЮФЛ футболісти ЛУФК на другому місціЛУФК відвідав директор футбольної академії з польського Риманіва Даріуш ЄнцковскіФутболісти ЛУФК – кандидати до збірних дізналися суперників у європейських чемпіонатахМудрик, Мельнійчук і Сікан заграють з ДанієюВажкі перемоги команд ЛУФК у іграх з моршинською «Скалою»Андрій Маркович – чемпіон Естонії