48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Футбол : Сергій Даниловський : «Мене помітили на дитячому турнірі і запросили у Львівський спортінтернат»


Сергій Даниловський
       Ексклюзивне інтерв’ю з колишнім гравцем «Карпат», «Чорноморця», донецького «Металурга» і збірної України, вихованцем Львівського училища фізичної культури Сергієм Даниловським (вип.1998р.).
Сергію Даниловському 32 роки. В ідеалі – найкращий вік, щоб на досвіді пожинати останні, а в кращому випадку і передостанні плоди успішної кар'єри. Так склалося, що Даниловський де-факто догравав, коли йому ледь перевалило за 30.
Зараз Даниловський – молодий тренер. Можна сказати, що подає надії. Вашій увазі - годинна бесіда з Сергієм.
 «МАРКЕВИЧ ВІДЧУВАЄ ПРОГРЕС ФУТБОЛУ»
- Ви сказали, що збираєтеся в серпні на тренерські курси. Стало бути, бутси на цвяху висять досить міцно і давно?
- Міцно - навряд чи, оскільки останній рік я продовжував грати, але вже більше в своє задоволення, з друзями. А так, якщо говорити про професійну кар'єру, то можна сказати, що близько року, як закінчив. У лютому я почав відвідувати тренерські курси, а в квітні вже була перша сесія.
- З якою категорії починаєте?
- Б+А. У серпні знову приїду, а зараз пишу контрольну роботу.
- На яку тему?
- У нас в групі, здається, близько трьох десятків студентів, кожен отримав по своїй темі.
- Багато знайомих серед одногрупників?
- Дуже багато - Віталій Руденко, Вадим Деонас, Маріуш Левандовські, Ігор Дуляй, Юрій Вірт, Руслан Костишин, Сергій Кандауров. Лекції читають теж відомі футбольні люди: Морозов, Догадайло, Шамардін.
- Ви реально бачите себе на тренерському поприщі або вирішили цим зайнятися, щоб удома без діла не сидіти?
- Треба визнати, що крім футболу, за великим рахунком, нічого не вмію. Починаючи з юнацького віку і до такого вже зрілого, в житті нічим не займався, віддавав всього себе цій справі. Тут я не відкриваю Америки - теж вам скаже більшість футболістів. Звичайно, без діла сидіти не хочеться, але при цьому я відчуваю, що можу бути корисний у цій сфері: пограв я на непоганому рівні, перетинався з багатьма цікавими фахівцями, багато чого почерпнув. Зараз я є асистентом тренера в команді U-15 академії львівських Карпат: мені є, що показати і що розповісти.
Я звик до життя футболіста: збори, тренування, роз'їзди. Дома всидіти спокійно не можу. Під час відпустки можу провести так тиждень, два, але вже скоро намагаюся знайти якесь активне заняття. Зараз зі мною теж саме відбувається - посидів вдома пару місяців, відпочив як слід, озирнувся і пора за роботу.
- Уявімо, що ви вже закінчили тренерські курси. Що далі - будете йти сходами в Карпатах або намагатися відразу стрибнути в клуб рівня Прем'єр-ліги?
- Зараз мої плани пов'язані зі Львовом. В Карпатах я починав ще свою кар'єру футболіста, зараз тут же стаю на тренерський шлях. Так що, ось такі плани. Звичайно, непросто здійснити цей перехід з поля на тренерський місток. Не дарма кажуть, що, якщо хочеш стати хорошим тренером, то убий в собі гравця.
- Убили?
- Вбиваю (посміхається). Я згоден відсотків на 80 з цією думкою.
- Чому на 80?
- Тренер і гравець - посади абсолютно різні, тут ти все починаєш з нуля. З іншого боку, повністю забувати життя гравця теж не можна - накопичений роками досвід може допомогти в будь-який, іноді найнесподіваніший момент.
- Будучи гравцем цікавилися тренерським ремеслом?
- Деякі нюанси почав запам'ятовувати в досить усвідомленому віці. Мені було 23 роки, я перейшов в одеський Чорноморець, який тренував Семен Йосипович Альтман. У нього було своє цікаве бачення футболу. Дещо я запам'ятовував, дещо записував. В Металурзі працював під керівництвом Миколи Костова - у нього теж є чому повчитися.
- А чи був у вашій кар'єрі такий тренер, на якого ви хотіли б бути схожими в майбутньому?
- В Карпатах я починав працювати під керівництвом Мирона Богдановича Маркевича. Спочатку він залучав мене просто до тренувань, коли я виступав за дубль, пізніше я став повноцінним гравцем основи. Я згадую той тренувальної процес, зараз бачу його результати роботи в Металісті: розумію, що на цю людину треба рівнятися. Цей тренер розуміє і відчуває прогрес футболу, він відійшов від старих принципів, від того минулого, яке давало результат 20 років тому - зараз цього недостатньо. Він багато їздив на стажування в хороші європейські клуби. Він повністю перебудувався, підбирає гравців під свій стиль гри - не шарахається з боку в бік. Десь щось може не виходити, але при грамотному аналізі результат прийде.
Напевно, це не тільки моя думка, але, я думаю, що це один з кращих тренерів України.
 - У глобальному плані ви задоволені своєю кар'єрою?
- Завжди можна краще, але, напевно, вже немає сенсу про щось шкодувати.
 «У ШКОЛІ МЕНЕ НАЗИВАЛИ МОСКАЛЕМ, А ПО-УКРАЇНСЬКИ ГОВОРИВ, ЯК АЗАРОВ»
- Тбілісі, НДР, Ленінград, Львів - в цих містах ви жили в дитинстві. Напружували переїзди?
- Трохи. Зараз я з батьками в Криму - вони живуть з 1999 року в Севастополі. Тобто вже досить давно, а до цього довелося серйозно помотатися. Мій батько - військовий, закінчив училище в Уссурійську. На Камчатці він познайомився з моєю мамою, потім його відправили служити в Тбілісі, де народився я - там жили перші п'ять років. Брат мій народився в Києві. Взагалі, батько киянин, а мама росіянка.
- Що пам'ятаєте про Німеччину?
- Там я пішов до школи, це був радянський військовий гарнізон.
- Тобто, з німцями не перетиналися?
- Ні, навіть мову вчити не довелося, там були вчителі в школах теж російською. Наприкінці вісімдесятих три роки провели в Ленінграді, потім - ненадовго до Києва, а під час розвалу Радянського Союзу ми переїхали до Львова. Через те, що ми їздили з міста в місто, з країни в країну, не вдавалося толком почати займатися футболом, хоча, як батьки згадують, в дитинстві я більше ні до чого інтересу не проявляв - тільки футбол, у дворі постійно бігав, з ранку до вечора.
- Чув, що ваш шлях у футболі почався з оголошення в газеті.
- Так, так і було. Тато лежав ввечері на дивані, гортав газету і побачив оголошення, що проводиться набір в ДЮСШ-4. Мені тоді було 12 років - так що, досить пізно починав. Після першого заняття тренер підійшов до мами і запитав, де я займався раніше. Коли дізнався, що ніде, то запропонував тут же перевести мене в спец-клас. Це трапилося через півроку, коли я закінчив навчальний рік у звичайній школі. Через рік мене помітили на дитячому турнірі і запросили у львівський спортінтернат УФК до Ярослава Івановича Дмитрасевича.
- Це була роздільна з Карпатами структура?
- Так, повністю. УФК тоді мав договір з клубом ФК Львів.
- Чому не потрапили в цю команду після випуску?
- А мене не взяли туди! Трохи пізніше Ярослав Іванович порекомендував мене Мирону Маркевичу, і мене взяли в дубль, а через півтора року вперше поїхав на збори з основою.
- Матчі між Карпатами і інтернатом можна було назвати «зарубою»?
- Так, великі емоції і пристрасті тоді були (усміхається).
- Ви були місцевий і могли жити вдома, але в інтернатах є ще й гуртожитки. Ніколи не тягнуло пожити в гуртожитку?
- Ну, справа в тому, що я жив у військовому гуртожитку, яке знаходилося метрів за триста від інтернату, так що мені було дуже зручно: дорогу перейшов і вже практично на місці.
- Питання мови: напевно ви на момент переїзду розмовляли російською. У Львові з дітьми як знаходили спільну мову?
- Спочатку ніяк (сміється). Перший рік в школі мене москалем обзивали, але я не ображався, бо не розумів цього слова. Взагалі не розумів, коли до мене українською зверталися. Ми жили в спальному районі Львова, поруч була україномовна школа - я абсолютно не розумів, що відбувається. Хіба що вчителі зверталися до мене російською. Перший рік через це мене взагалі не атестували, а потім вже потихеньку вивчив мову.
- На перших порах ваша українська була схожа на українську колишнього нашого Прем'єр-міністра Азарова або трохи краще?
- Так, десь так (посміхається). До двох років пішло на те, щоб остаточно вивчити українську.
- Складно, враховуючи нинішню ситуацію в країні, не запитати у вас: були якісь проблеми у Львові у зв'язку з тим, що мовою на якій ви думаєте, була російська?
- Крім тієї історії зі школи і кличкою «москаль» не було (сміється).
 «КАР'ЄРА СИНА МАРКЕВИЧА ОСТАПА НЕ ВДАЛАСЯ»
- Ще навчаючись в спортінтернаті, ви вже грали в другій лізі за Карпати-2. Дайте відповідь на одвічне питання: що для молодого гравця краще - після ДЮСШ відразу в пекло другої ліги або краще стартувати в більш комфортній першості дублерів?
- Зрозумів ваше питання. Часто дискутуємо разом з тренерським штабом Карпат щодо цього. Я згадую свою юність: одночасно зі мною заграв мій кум Тарас Кабанов. Замислююся, чому все так вийшло відносно просто і швидко у нас. Напевно, саме тому, що ми почали з гри проти дорослих мужиків, які вже багато чого побачили, але все одно у них свої емоції, свої бажання щось довести. Ми не грали серед 19-річних, подібних турнірів тоді й не було зовсім.
- 1 квітня 1998 року в матчі з хмельницьким Динамо на поле в складі Карпат-2 вийшов Остап Миронович Маркевич. Це я так розумію син Мирона Богдановича?
- Так-так, цілком вірно, старший син.
- Це був єдиний матч в його житті на професійному рівні. Не тягнув?
- По-моєму, він у кількох матчах зіграв. А так, судячи з усього, кар'єра в нього не пішла, зараз він вже працює в іншій сфері діяльності.
- До речі, загадка для вас. Знаєте, що об'єднує вас і Остапа Маркевича?
- Не знаю навіть. Карпати-2?
- І він, і ви дебютували у професійному футболі вийшовши на заміну замість Юрія Войтовича.
 «КОВАЛЕЦЬ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ ОРГАНІЗОВУВАВ НАС, ЩОБ МИ ДОПРАЦЬОВУВАЛИ»
- Судячи по профілю на сайті ФФУ, щоб дебютувати у вищій лізі вам знадобилося два сезони. 1997/1998 і 1998/1999 ви ще грали в Карпатах-2, а вже в сезоні 1999/00 дебютували в першій команді Карпат. Сильно мандражувати, коли в Маріуполі виходили?
- А як же! Сильно, досвідчені хлопці - Роман Толочко, Володимир Шаран, Іван Гецко - мене підбадьорювали. Я вийшов на заміну за рахунку 0:1 не на нашу користь - начебто не особливо заважав.
- Тоді в Карпатах закінчували кар'єру багато знакових для українського футболу особистостей: Ковалець, Мізін, Стронціцький. Хто більше всіх вам запам'ятався, хто більше за інших допомагав? Як ставилися до молодих?
- У цьому контексті мені найбільше запам'ятовується, як Ковалець організовував нас після тренування, щоб ми, молоді - я, Кабанов, Андрій Донець - допрацьовували. Він нам допомагав у цьому. Взагалі у кожного з ветеранів було на що подивитися.
- Хто був вашим прикладом з європейських футболістів у ті роки?
- Коли я вже почав трохи розуміти футбол, аналізувати виступи інших гравців, то мені дуже подобався Патрік Вієйра. Дуже яскравий півзахисник, гру Арсеналу вів. А серед збірних мені завжди імпонувала Голландія.
«БУВ АРБІТР ТАКИЙ З ГОНДУРАСУ - ВІН НАС ПРОСТО ЗАСУДИВ»
- Перша крута подія вашої кар'єри - молодіжний чемпіонат світу в Аргентині в 2001-му році. Якою була ваша роль в команді Крощенка?
- З Карпат туди взяли мене і Тараса Кабанова, я грав на позиції опорного півзахисника. Дуже дружня і хороша команда тоді у нас була, майже всі хлопці виступали в перших складах своїх клубів. До цього у нас були спаринги в Японії.
- Чому вас не взяли на європейську першість, яка проходила до того у Франції?
- Це був 1999 рік, я був ще відверто не готовий. Анатолій Миколайович тоді мене переглядав, але в результаті не взяв. На наступний же рік вже проблем не було, я їздив кожен місяць на збори і був футболістом основного складу.
- У тій групі фаворитом вважалася збірна Чилі, але Олексій Бєлік каже, що їх ви просто не помітили. Дійсно найлегший матч вийшов?
- Ми їх абсолютно не боялися, хоч і грали до того з ними на товариському турнірі в Японії і поступилися, здається, 0:2, а мене тоді вилучили помилково. В Аргентині ми обіграли чилійців 4:2, у своїй перемозі не сумнівалися. Потім були дві нічию з США і Китаєм.
- Той же Бєлік розповідає, що напередодні матчу 1/8 з Парагваєм всі думали, що проблем з ними не виникне, і поплатилися за недооцінку. У вас вона теж була присутня?
- Тут не в цьому справа. Там був арбітр такий з Гондурасу - він нас просто засудив. Два м'ячі нам забили з чистих офсайдів.
- Виходить, недооцінки не було?
- Абсолютно. Були дуже добре налаштовані на Парагвай.
- Гол Бєліка через себе ви спостерігали вже з лавки запасних ...
- Так, це було щось: він два м'ячі таких забив на турнірі. Я таких голів тоді ще не бачив - божевільні.
- Які преміальні вам дали за виступ?
- По-моєму, по тисячі чи півтори - підраховували, хто, скільки хвилин провів на полі.
«ЙШЛИ ПО ТЕРМІНАЛУ В ШКАРПЕТКАХ. ГАЛСТУК, КОСТЮМ, ШТАНИ, СОРОЧКА І МЕШТИ В РУКАХ»
- Якою вам запам'яталися Аргентина? Думаю, тоді ви ще рідко бували за кордоном, а тут - раз, і відразу така далека країна!
- За пару місяців до того їздили на турнір до Японії: там була Мексика, Чилі та, власне, Японія. Такий собі турнір чотирьох. Після цього я бував в безлічі країн, але Японія справила на мене найбільше враження. Дійсно космос просто!
- Розкажіть якусь цікаву побутову історію з Аргентини чи Японії - 20 молодих хлопців потрапляють на інший кінець планети - сто відсотків не обійшлося без пригод.
- Напевно, головна пригода і незручність - зміна часових поясів. В Японії, наприклад, п'ять днів тривав турнір - зрозуміло, що ні про яку акліматизації мова не йшла. Ми грали в карти, потім засипали, а через пару годин нас вже будять на сніданок. За японським часом - 9:00 ранку вже, а по-нашому - 3:00 ночі. Який сніданок? Ніхто нічого не їсть, всі ходять немов зомбі. Потім виходило, що на ігри ми теж виходили сонні - в п'ять, шість годин ранку. Мексиканців обіграли 1:0 завдяки голу Кабанову, а Чилі програли.
- А в Аргентині що траплялося?
- Летіли з Франкфурта в Буенос-Айрес 14 годин. Всі такі в піджаках, краватках, туфлях - все, як годиться. Летимо, летимо - у всіх ноги затекли, довелося знімати туфлі. Вийшли з літака - всі йшли по терміналу в шкарпетках. Краватка, костюм, брюки, сорочка - і туфлі в руках. Просто вже реально тяжко було.
- А хто вважався найбільш обдарованим в тій команді? Ви були з тих, кому видавали особливі аванси?
- Тоді викликалися хлопці, які мали постійну ігрову практику: Карпати, Шахтар, Динамо Київ, Металург Маріуполь, Запоріжжя, Ворскла - дійсно, збірна України. Мені особисто запам'ятався Богдан Шершун, Олексій Бєлік, Руслан Валєєв - він тоді в Голландії виступав. Звичайно, він дуже виділявся своєю грою, технікою, хитрий, швидкий. Були хлопці, які дійсно викликали повагу в футбольному сенсі.
 «ОБІЦЯЛИ КВАРТИРУ У ЛЬВОВІ, АЛЕ НЕ ДАЛИ»
- Повернувшись влітку з чемпіонату світу, ви потрапили на нового президента Карпат, яким став Петро Димінський. Яке було перше враження від спілкування?
- Перше враження: все буде нарешті стабільно, будемо отримувати зарплату частіше, ніж раз на півроку або чотири місяці. Запросили нових гравців в команду, а ми зайняли третє місце після першого кола.
- У той час команду покинув Маркевич. Чому?
- Мені важко судити. Можу тільки сказати, що після цього почалася тренерська чехарда, кожен рік був новий тренер
- Ви пішли з Карпат через два з половиною роки теж зі скандалом: згадайте подробиці? «Тепер мені здається, що і я, і Петро Петрович керувалися емоціями», - сказали ви в 2008 році з приводу того конфлікту.
- Аналізую зараз ті події, я розумію, що завжди треба думати про майбутнє - усвідомлювати, що, можливо, в майбутньому повернешся в цей клуб, в цю команду. Тим більше, коли мова йде про клуб, який дав мені путівку у великий футбол. Щодо того випадку, то справа була так: я підписував контракт в 19 років ще при старому керівництві. Там був такий пункт: у разі, якщо я заграю в основі, то мені надається у користування трикімнатна квартира у Львові. Розумієте, наскільки важливо це було для мене, для нашої сім'ї. Я домігся місця в основній обоймі Карпат, але керівництво змінилося. Петро Петрович - і його теж можна зрозуміти - сказав, що буде мені платити тільки те, що обумовлено в контракті. На той момент мене це не влаштувало: були пропозиції з Росії, України, а я вибрав одеський Чорноморець.
- Чутки часто відправляли вас назад до Львова. Чому так і не повернулися в Карпати?
- Ось так вийшло, що далі чуток нічого не пішла.
 «АЛЬТМАН КАЗАВ, ЩО Я ЗА ГОРОСКОПОМ ЛЕВ: ЛІНИВИЙ І ПОВІЛЬНИЙ»
- Ви якось говорили, що період в Одесі - кращий у вашій кар'єрі. Яка частка в цьому особисто ваша, а яка Семена Альтмана?
- Тоді все збіглося. І тренера зустрів свого, і підйом клубу, і в цілому тренерський штаб був дуже організований. Все зійшлося воєдино: колектив, атмосфера. Фінансова стабільність: ні про що крім футболу не думали.
- Ви за знаком зодіаку Лев. Чоловіки-леви вважаються ледачими і повільними. Альтман, як любитель гороскопів не говорив вам про це?
- Казав, звичайно. Дуже багато уваги приділяв цим речам.
- Ви особисто підходите під опис цього знака?
- Думаю, так. Повільний, трохи лінивий - це про мене.
- Кращий сезон у вашій кар'єрі - тоді, коли ви стали найкращим бомбардиром команди (2006/2007)? І як так вийшло, що за наявності Олега Венглинського в складі найкращим голеодора стали два центральних півзахисника - ви й Валентин Полтавець.
- Так, це був найкращий сезон для мене. Взагалі, ми допомагали один одному, ні з ким не було розбіжностей і угруповань - напевно, це і позначилося на результативності.
- Ось що говорив один з тренерів Чорноморця Віктор Догадайло після матчу-відповіді з Хапоелем в Кубку УЄФА: «Арбітр призначив корнер, а Даниловський, який повинен був опікати в штрафний височенного захисника ізраїльтян Паеса, чомусь побіг пресингувати суперника до кутового прапорця. В результаті до Паеса біжить Симоненко, Хапоель доставляє м'яч в штрафну, Паес відкидає м'яч партнеру, і той вражає ціль з-під ні в чому не винного Канделакі». Отримували за той епізод окремо?
- Пам'ятаю в цілому, що тоді була не найвдаліша гра. Були можливості забивати, але я кілька разів не реалізував хороші моменти. Хапоель в свою чергу зумів забити все, що у них було.
- В період вашого розквіту, ви отримували пропозиції від провідних клубів?
- Конкретних - ні. Ходили лише чутки. В основному, про Шахтаря. Писали про переїзд до Донецька ще в часи, коли я починав в Карпатах. Потім теж - коли я був кандидатом до збірної України. Альтман розповідав також, що московський Локомотив мною цікавився, тоді їх Бишовець тренував.
- До збірної ви отримали виклик в 2007 році на матч з Узбекистаном - ваш перший і останній матч за збірну. Це - важлива подія у вашому житті або ви про неї давно забули?
- Відверто кажучи, я про це забув, це все дуже швидко пройшло. Якщо і згадую, то дуже зрідка.
- Один з ваших одноклубників Андрій Кирлик став дияконом УПЦ. Він вже під час кар'єри був набожним, або щось в його житті сталося?
- Уже під час кар'єри Андрій був глибоко віруючим, його родина була глибоко віруючою. Він постив завжди, дотримувався всіх канонів. Ті, хто тоді грали разом з ним, не здивувалися тому, чому він присвятив життя після футболу.
«БУЛИ МОМЕНТИ, КОЛИ КОСТОВ ПОВОДИВСЯ ПІДЛО Й ГИДКО»
- На момент вашого переходу в донецький Металург головним тренером команди був Йос Дарден. Складно уявити, що це він вас запрошував в команду ... Навряд чи б він так швидко розібрався, хто є в українському футболі?
- Так, ви маєте рацію. Якщо бути відвертим, то мене запрошував тодішній генеральний директор Металурга Дмитро Селюк.
- Ви ж до того з іноземцями не працювали - яке це було?
- Одного разу працював - з Іваном Голаца в Карпатах, але можна сказати, що перший усвідомлений досвід був в Металурзі. Дарден здався мені цікавим тренером, але на роботі він довго не протримався.
Взагалі, в Металурзі тоді був дуже професійний, європейський підхід: за футболістами ніхто не стежив, ні в чому не обмежували. Зробив роботу - далі роби, що тобі завгодно. Головне - роби якісно.
- Це добре?
- Ну, як сказати... Мені здається, тоді не всі були готові до такої свободи. І не лише українці, а й іноземці. Знаєте, Донецьк - таке місто, де є можливість весело провести час. Я думаю, що дисципліни нам не вистачало.
- Вас гнітила атмосфера навколо клубу? Чи не було відчуття, що ваша гра нікому не потрібна крім купки спонсорів і десятка фанатів?
- Можу сказати, що я і ті українці, які тоді були в Металурзі - Слава Чечер, Дмитро Воробйов, Артем Касьянов, Сергій Білозор - дуже переживали за результат команди, нервували і засмучувалися, якщо щось йшло не так. Виходить, що відсутність ажіотажу навколо клубу ніяк не вплинуло на нашу мотивацію.
- Якось раз розповідав у інтерв'ю Олег Міщенко цікаву історію: «Нам повинні були представити нового головного тренера. Ніхто не знав його імені і як він виглядає, знали тільки що він іноземець. За день до його приїзду ми з Сергієм Даниловським грали в більярд на базі. До нас підходить якийсь чоловік, темненький, в спортивному костюмі, і дивиться за партією. Грали на гроші, а оскільки я дуже емоційна людина, то постійно лаявся, коли не потрапляв до лузу. А цей темненький мені постійно з боку підказує, каже, що я не правильно б'ю. Раз я промовчав, другий, на третій послав в грубій формі. На наступний день нам представляють нового головного тренера,Ніколая Костова». Пам'ятаєте цей випадок?
- Так, пам'ятаю прекрасно (сміється), але я не думаю, що той випадок на щось вплинув.
- Міщенко також вважає, що його тренувальний процес був одним з найцікавіших. А вам як? Що нового для себе побачили?
- Спочатку і справді було дуже цікаво. Костов здався дуже серйозним тренером, який приділяє величезну увагу тактичної виучки, але з часом в його людських якостях я розчарувався. Я повністю згоден з думкою Максима Калініченка - читали його інтерв'ю, так? Підписуюся під кожним словом. Костов - дуже сильний футбольний фахівець, але були певні нефутбольні моменти, в яких він себе вів підло і гидко.
- У вас не склалося із ним і в футбольному плані: кажуть, він на вас не розраховував через габарити - в середині поля у Костова грали маленькі, верткі футболісти.
- За футбольні питання у мене до нього претензій немає. У нас були відмінні тренування: ні секунди спуску, постійний тонус, дисципліна, концентрація.
- Наведи приклад підлостей Костова?
- Прикладів багато, але розповідати не хочеться.
- Що хорошого у вас трапилося в Металурзі крім стабільної і немаленької зарплати?
- У Донецьку дізналися про вагітність дружини, донька народилася в цьому місті. Що ще хорошого? Взагалі, життя в цьому місті, поява друзів і знайомих в команді. У футбольному плані, можливо, все склалося не так добре, як планував.
- Коли вам стало зрозуміло, що в Металурзі навряд чи вийде щось хороше?
- При Костові, коли у мене залишалося півроку до кінця контракту. Юрій Максимов запропонував мені контракт на два роки з Кривбасом, я погодився.
- В Металурзі ви перетиналися із зоряним бразильцем Аілтоном. Пам'ятаєте його? Він на тренуваннях пішки ходив?
- Аілтон з тих нападників, які можуть весь матч ходити пішки, а на 91-й хвилині зробити гру. Ось він такого плану футболіст. На тренуваннях було видно його клас: він не розпорошувався, не бігав. Класний нападаючий.
«ПИЛИ І НЕ МОГЛИ ПОВІРИТИ»
- Посеред сезону 2009/2010 ви перебралися в Кривбас, який як кажуть, бадьоро йшов на дно. Що Максимов зробив такого, що Кривбас зміг залишитися?
- Часто згадуємо той сезон разом з хлопцями, які тоді були в команді. Це було збіг всього: і фарту, і збігів, і всього, чого тільки можливо. Відіграли сім очок за 11 турів - ми не вірили, що це відбулося. Навіть потім на банкеті святкуємо збереження клубу в Прем'єр-ліги - п'ємо і все одно не віримо, що це відбулося.
- Потім так вийшло, що ви не грали близько півтора років. Чому?
- У мене була травма, перелом хрящової кістки в голеностопа, були порвані зовнішні і внутрішні зв'язки в голеностопі. Була операція, проходив реабілітацію в Німеччині.
- Чому ви не залишилися в Говерлі?
- Бачив, що вже не ті кондиції, не та форма. Не хотілося людей підводити. Приблизно тоді ж прийшла пропозиція від Вадима Шаблія, який допоміг влаштувати перехід в підмосковні Хімки. Ще рік пограв у футбол там і закінчив.
- Ви досить швидко стали капітаном в Хімках.
- Так, Олександр Тарханов призначив.
- Чому тоді так мало відіграли там, якщо все так добре йшло?
- Знову-таки - проблеми з ногою. Під час матчів я більше мучився, ніж грав у футбол.
- Що було після Хімок? Вікіпедія пише, що фінальним етапом вашої кар'єри був Рух Винники.
- Бігав виключно для себе, щоб вдома не сидіти. Півроку там провів, а потім отримав запрошення від Карпат і остаточно закінчив кар'єру футболіста.
 
Джерело: www.galsports.com, за матеріалами: 1football.info.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиФутбол

Футбол

Футболісти ЛУФК проблем з тернополянами не малиФіаско футболістів ЛУФК на старті чемпіонату УкраїниУ чемпіонаті України футболісти ЛУФК стартують «карпатівським» дербіВіталій Лобасюк – заслужений тренер УкраїниКвасниця, Марків і Хлань – срібні призери меморіалу Віктора БанніковаІван Лобай – гравець естонського «Нимме Калью»Денис Слюсар і Роман Дідик – переможці міжнародного меморіалу Вацлава ЄжикаНа «Кубку «Карпат» футболісти ЛУФК провалили гру з ФК «Львовом»Гуцуляк забиває – «Карпати» виграютьСтепан Родак: «Львівське училище фізичної культури до участі у футбольній елітлізі не готове»В рейтингу ДЮФЛУ Львівське УФК на третьому місціСікан утверджується в «Шахтарі»Сікан і Веремієнко – кавалери ордену «За заслуги»Володимир Безуб’як – заслужений тренер УкраїниМихайло Шишка – гравець тбіліського «Динамо»