48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Санний спорт : Олена Шхумова: «Я виборола цю ліцензію»


       Вихованка Львівського училища фізичної культури Олена Шхумова однією з останніх у олімпійській збірній команді України отримала право виступу у Кореїале саме вона здобула ліцензію для олімпійського виступу України серед жіночих одномісних саней.
Про свої переживання, емоції та бажання вона розповіла журналісту Галичини спортивної.
- Образливо, що я виборола ліцензію на Олімпіаду для України, але мене не взяли до складу збірної, – розпочинає розмову Олена Шхумова. – Так вирішили тренери. Вони пояснили, але я вважаю, що їх пояснення не відображають реальності. За їх словами Стецьків Олена стабільніша ніж я, але я виборола цю ліцензію, я швидша за неї. Так у мене бувають падіння, бувають якісь невдачі, але так само як і в інших спортсменів, так само як і в житті. Тому я за те щоб роздавати іменні ліцензії, якщо ти виборов ти вже сильніший!
 
- Те що Ви отримали ліцензію на Олімпіаду в останній момент стало сюрпризом?
 
- Так це стало сюрпризом! Я вже їхала в Єгипет, одна нога була там. Але я повернулась і буду боротись!
 
- З трасою в Пхьончхані вже ознайомились?
 
- Я двічі вже там їздила і кожного разу була кращою. Тому мене здивувало, що взяли на моє місце Стецьків Олену.
 
- Якою є траса? Які має особливості?
 
- Там тільки два віражі сильно проблемні. Але, якщо ти їх зрозумієш, то проїдеш добре. Минулого року було краще проходження, а цього щось не так. Коли трасу заморожують знову, то траєкторії та робота, яку потрібно виконувати, можуть мінятись.
 
- Коли відлітаєте на Олімпіаду і чи будуть ще якісь збори?
 
- Першого лютого вилітаємо в Корею до місця проведення змагань. Більше зборів не буде.
 
- Розкажіть чому вирішили займатись санним спортом, адже в Україні він не популярний?
 
- Це випадково сталось (Сміється – прим ГС)! Не було що робити вдома, тому вирішила попробувати. Так все розпочалось, а далі «пішли» швидкості, адреналін і це затягувало.
 
- Коли зрозуміли, що санний спорт це Ваше і більше нічого не хочете?
 
- Він мене так затягнув, що навіть не знаю, коли це відбулось. Якщо робиш улюблену справу, то це всерйоз і надовго.
 
- В санному спорті помилки коштують дуже дорого, інколи – навіть життя. Чи не відмовляють вас рідні залишити цей вид спорту?
 
- Звичайно, що відговорюють. Але вони знають - якщо у мене є ціль, то я йду до неї.
 
- В житті Ви теж екстремалка?
 
- Так. Але людям які мене оточують видніше (Усміхається – прим. ГС)
 
- Малюєте собі цю ідеальну траєкторію з найменшою затратою часу, чи це все на рівні відчуттів?
 
- Коли відбуваються перші тренування на новій трасі, то згадуєш, що треба робити. Перед кожним заїздом ти в голові проходиш цю трасу підсвідомо проїжджаєш заїзд
 
- Маєте улюблену трасу?
 
- Є траси, які «люблять» мене (Сміється – прим. ГС)
 
- Яка ситуація з інвентарем: федерація забезпечує, самі купуєте чи робите самостійно як Андрій Мандзій?
 
- Санний спорт дуже дорогий. Я не знаю людей, які готові взятись і вкладати в нього гроші. Федерація та міністерство гроші виділяють, забезпечують, але цих коштів недостатньо, щоб купити сани, які будуть їхати на призові місця. Андрій Мандзій вже старший, досвідчений. Він спілкувався з іноземними тренерами та спортсменами і робить досить не погані сани.
 
- На яке місце розраховуєте на Олімпіаді?
 
- Хочу рівно проїхати чотири заїзди. Довести собі що я можу.
 
- Що мотивує далі займатись санний спортом?
 
- Люди, які мене оточують. Хочеться їм подякувати за підтримку та віру в мене.
 
ДОВІДКА:
 
Олена Шхумова - майстер спорту України з санного спорту, член національної збірної команди України з санного спорту. Представниця обласної школи вищої спортивної майстерності та фізкультурно-спортивного товариства «Колос», вихованка спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Беркут». Випускниця Львівського училища фізичної культури та Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Учасниця олімпійських ігор в Сочі 2014 року. Серед кращих результатів – сьоме місце в Кубку Світу 2016 року в командній естафеті, 23 місце в чемпіонаті Світу 2017 року в жіночих одномісних санях; багато разова чемпіонка України, а також багато разова учасниця чемпіонатів світу та чемпіонатів Європи. Тренери – Володимир Вахрушев, Іван Баїк. В олімпійському Пхьончхані виступатиме у змаганнях серед жінок.
Автор Станіслав Безушко, за матеріалами www.galsports.com
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Санний спорт

Санний спорт

Пилипів, Микиєвич і Креховецький – переможці літнього чемпіонату зі з’їздів на санкороликахСанкарі ЛУФК взяли участь у літньому кубку FILПилипів і Марціновський серед призерів юніорського чемпіонату України з санного спортуВ активі юного санкаря Даниїла Марціновського дві «бронзи» чемпіонату УкраїниРоман Пилипів у топ-10 загального заліку юнацького Кубка світуМолоді українські санкарі набрали формуНа чемпіонаті Європи Олена Стецків визмагала 7 місце у естафетіНа етапі Кубка світу у Оберхофі Стецків замкнула двадцятку сильнішихВ урізаній програмі VІІ етапу Кубка світу Олена Стецків дванадцятаСанкарі-юніори – у квітковій церемонії чемпіонату світуНа чемпіонаті світу Олена Стецків дев’ята у командній естафетіСмага, Левкович і Пилипів на Європейській першості фінішували дев’ятимиСанкарі ЛУФК випробували трасу зимової юнацької олімпіади-2020Олена Стецків у Сігулді вісімнадцята особисто і п’ята у естафетіСанкарська збірна сьома на етапі молодіжного Кубка світу в Калгарі