48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: в олімпійський рік увійшли з добрими результатами


 
Степан РодакВже традиційно 6 травня у День святого Юрія-Переможця у Львівському училищі фізичної культури відзначають день навчального закладу. У цей день, як правило, вшановують кращих, а спортивні відділення звітують про свої здобутки. 
Яким був 2011 рік для Львівського училища фізичної культури? Про це ми поведемо розмову з директором цього славетного закладу, заслуженим працівником фізичної культури і спорту України, відмінником освіти Степаном Родаком.
 
- 2011 рік був одним з найуспішніших в новітній історії училища. Так, на офіційних всеукраїнських змаганнях учні і студенти закладу завоювали 624 медалі, 217 золотих. 110 осіб увійшло у збірні команди України, 65 з них взяли участь у офіційних міжнародних стартах, де вони вибороли 28 нагород. Переможцями та призерами чемпіонатів і Кубків світу та Європи стали Віталій Гурський, Наталія Мазур, Ліля Горішна, Тетяна Лавренчук, Оксана Гергель, Тетяна Кіт, Ірина Черкас (боротьба), Владлен Онопко, Марія Крамар, Павло Коростильов ( стрільба), Георгій Іваницький, Вероніка Марченко, Ігор Кардаш, Владисдав Большаков (стрільба з лука), Анастасія Горлова (веслування), Богдан Городиський (легка атлетика) та інші. А Ксенія Пантєлєєва – краща спортсменка училища за підсумками року – твердо увійшла у світову фехтувальну еліту і виборола путівку на ігри Лондонської олімпіади. В деталі вдаватися не буду, про це можна буде дізнатись на творчому звіті спортивних відділень, який відбудеться 6 травня о 12 год. у гімнастичному залі СКА, що по вул. Княгині Ольги 5, поряд з училищем. 
Такі показники дозволили училищу посісти ІІІ місце у національному рейтингу зі спорту вищих досягнень серед 18 спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю України. 
 - А хто попереду? 
- Попереду Київське республіканське вище училище фізичної культури та Харківське державне вище училище фізичної культури №1 – гранди українського резервного спорту, обидва знаходяться під крилом безпосередньо Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і фінансуються з державного бюджету, в обидвох контингент вихованців в 1,5 рази більший і матеріальні можливості кращі. Крім того, кожне, для того, щоб перемогти, застосовує свої маленькі хитрощі, використовуючи потенціал столиці та великого промислового міста. 
Але, якщо брати справді якісні показники, зокрема, кількість кандидатів у національні збірні, абсолютні і у співвідношенні до контингенту, кількість завойованих медалей на міжнародній арені, ми в Україні кращі.
 - А які види маєте на Лондонські ігри? 
- Треба сказати, що ще основною метою нашої діяльності є готувати резерв у національні збірні. Тому, відслідковуємо виступи наших випускників, а з окремими з них продовжують працювати або консультувати наші провідні тренери. Отож, відповідно до наказу Держслужби молоді та спорту від 28 грудня 2011р. кандидатами в олімпійську збірну визначено 28 вихованців училища. Приємно, що п’ятеро з них продовжують навчання у нашому закладі. Це борці Віталій Гурський, Марія Лівач, Георгій Іваницький (стрільба з лука), Ксенія Пантєлєєва (фехтування) і Настя Горлова (веслування). 
А на сьогодні олімпійські ліцензії вже здобули 14 осіб – це кращий показник за всю історію училища. Це Іван Бідняк і Роман Бондарук (стрільба), Дмитро Грачов і Маркіян Івашко (стрільба з лука), Дмитро Дем’янюк і Христина Стуй (легка атлетика), Юлія Левчук і Андрій Квятковський (боротьба), відразу троє фехтувальниць Яна Шемякіна, Анфіса Почкалова і вже згадувана Ксенія Пантєлєєва, Вікторія Ленишин (художня гімнастика).
Поїдуть у Лондон борчиня Марія Стадник та лучниця Христина Есебуа, правда, за інші країни. 
Реальні шанси вибороти ліцензії мають Ірина Мерлені-Микульчин, Людмила Балушка, Наталія Синишин, Василь Федороришин (боротьба), Катерина Палеха (стрільба з лука). Побореться ще за ліцензію і Віталій Гурський.
 - А який прогноз щодо олімпійських медалей? 
Прогноз – справа невдячна, особливо на Олімпійських іграх. На все Божа воля. Як говорили древні, олімпійська перемога – це Божа ласка, яка дається найкращим, а олімпійські змагання – це лише випробування атлетів на присутність цієї божої ласки, тому й називали переможців своїх ігор олімпіоніками – богообраними.
 Можу лише додати, що більшість наших олімпійців досвідчені. Для багатьох з них ігри в Лондоні не перші у їхній спортивній кар’єрі. Тому є всі підстави, щоб 1 вересня на святі з нагоди початку нового навчального року порадіти за успіхи наших вихованців. І не треба забувати, що своїм небесним опікуном ми обрали святого Юрія-Переможця. А він щедрий до нас.
               Розмову вела Наталія Васьо
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Непрофільні види

Непрофільні види

Стуй, Лівач, Ткач і Хавалджи – дами ордену Княгині ОльгиАліна Крук – дворазова чемпіонка України з плавання на «короткій воді»Марія Городня – триразова медалістка юніорського чемпіонату України з плаванняП’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФКУ день святого Юрія Львівське училище фізичної культури звітувало про здобуткиОльга Цімко – бронзова призерка Кубку Європи з боротьби дзюдоУ Всесвітній день вишиванки згадаймо незламних українців!Вишиванка – одяг вільних!Шануй національні традиції! Одягни вишиванку!ЛУФК фестивалить!