48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Помер Мирон Стебельський


 Сумна вістка надійшла від спортової громади західної української діаспори – відійшов у вічність один із видатних діячів організованого спортивного руху українців на Пiвнiчноамериканському континентi, багатолітній керівник Української Спортової Централі Америки і Канади (УСЦАК), відданий патріот України, людина з унікальними людськими якостями Мирон Стебельський.
Світлої пам’яті Мирон Стебельський помер несподівано 5 червня 2012 року у Нюарку (США).
В часи відновлення української державності за заслуги перед Україною Мирон Стебельський був відзначений Грамотою Президента України, медаллю «Будівничий України» Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка, численними відзнаками Львівщини.
Нехай вічною буде пам'ять про Людину, яка усе своє життя присвятила спорту, розвиткові його організованих структур в середовищі української діаспори США, яка самовіддано працювала для вихованню української молоді далеко за її межами й яка безмежно любила свій рідний край – Україну!
Сердечні співчуття його дружині, доньці, рідним та друзям.
 
Біографічна довідка
Мирон Стебельський народився 1 серпня 1927 року в м. Бориславі Львівської області.
Початкову освіту здобув у Бориславі. Середню (гімназію) започаткував у Дрогобицькій гімназії, а закінчив іспитом зрілості на еміграції – в Берхтенсгаден, Німеччина. Після завершення середньої освіти поступив на навчання на хімічний факультет університету в Мюнхені. Після двох семестрів змушений був у 1950 році виїхати з родиною до США, де вже не вдалося завершити навчання.
В Україні, відтак у Німеччині та США брав активну участь у спортивному житті. У 1955 році відкрив власне підприємство – крамницю «Дніпро» (книгарня, українські сувеніри), якою керував до 1993 року. Працював також на заводі «Форд».
Свою спортивну діяльність в діаспорі розпочав членством в українському спортивному товаристві «Чорноморська Січ», де виконував різні функції в управі товариства.
У 1969 році на загальних зборах був обраний головою Українського Спортивно-виховного Товариства «Чорноморська Січ», яким керував до 2000 року.
У 1969 році разом з Омеляном Твардовським зорганізували першу Спортову Школу УСВТ «Чорноморська Січ». За увесь період діяльності школи у ній підготовано тисячі юнаків та дівчат з українських родин США, які поповнили кадри українських спортивних товариств діаспори.
У 1975 році Мирона Стебельського було обрано до Управи Української Спортової Централі Америки і Канади (УСЦАК) як першого заступника голови Централі. Від 1989 року й до 2005 року він очолював Управу цієї однієї із найавторитетніших спортових організацій української діаспори.
У 1991 році на запрошення Української Спортивної Асоціації (Львів) та ФК «Карпати» (Львів) зорганізував та очолив численну делегацію (понад 1 000 осіб) голів спортивних товариств, спортсменів та уболівальників, які представляли спортивні товариства та клуби української діаспори США та Канади. Тоді в червні 1991 року в Києві, Львові та понад 30-ти містах Західної України урочисто й масштабно, за участю численної делегації української діаспори США, Канади, Австралії та кількох європейських країн, відзначалося 80-ти річчя від дня заснування спортового товариства «Україна», яке було утворено у Львові у 1911 році. Ця поїздка мала неабияке резонансне значення для утвердження українського спорту.
М. Стебельський брав активну участь в організації та проведенні на Північноамериканському континенті Українських спортових Олімпіад та інших змагань за участю українських спортивних клубів США, Канади, Бразилії, Австралії, країн Європи.
Щиро цікавився розвитком спортивного руху в Україні, допомагав матеріально українським спортсменам та українським спортивним делегаціям, активно опікувався Оксаною Баюл, сприяв виданню низки книг з історії спортового руху в діаспорі, розвитку спортивної періодики, започаткував щорічні стипендії для студентів Львівського державного інституту (нині університету) фізичної культури, підтримував сталі зв’язки з багатьма спортивними діячами України та української діаспори, був одним із авторитетних діячів української громади США.
Джерело:sport-oda.lviv.ua
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Непрофільні види

Непрофільні види

Стуй, Лівач, Ткач і Хавалджи – дами ордену Княгині ОльгиАліна Крук – дворазова чемпіонка України з плавання на «короткій воді»Марія Городня – триразова медалістка юніорського чемпіонату України з плаванняП’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФКУ день святого Юрія Львівське училище фізичної культури звітувало про здобуткиОльга Цімко – бронзова призерка Кубку Європи з боротьби дзюдоУ Всесвітній день вишиванки згадаймо незламних українців!Вишиванка – одяг вільних!Шануй національні традиції! Одягни вишиванку!ЛУФК фестивалить!