47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Європейські ігри знайдуть своє місце у спортивному календарі»


Як повідомив www.noc-ukr.org., 8 грудня 2012р. 41-а Генеральна асамблея Європейських олімпійських комітетів (ЄОК) прийняла доленосне рішення щодо проведення Європейських ігор.
Першою столицею Ігор стане Баку, який уже у червні 2015 р. проведе перші європейські змагання такого рівня. У них очікується участь близько 7 тис. атлетів з усіх європейських країн. На початках у програму Ігор будуть включені 15, в основному, олімпійських видів спорту, які поки що не вибрані. Проводити такі змагання планують щочотири роки на початку літа.
Ми попросили директора Львівського училища фізичної культури, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Степана Родака прокоментувати цю подію.
- Думаю, Європа у цьому плані вже дещо запізнилась. Для прикладу, в азійській частині материку такі комплексні змагання проводяться з 1951р., а у 2014-ому відбудуться вже ХVІІ Азійські ігри.
З 1951р. проводяться і Панамериканські ігри. Останні такі, шістнадцяті за ліком, були проведені у Гвадалахарі (Мексика). Участь у них взяло біля 6 тис. спортсменів з 42 країн американського континенту. Змагання проводились з 36 видів спорту як олімпійських, так і неолімпійських.
Вважаю, що такі змагання знайдуть своє місце у спортивному календарі. А для господарів Ігор – це ще й чудова нагода покращити свою міську і спортивну інфраструктуру, активізувати ділове життя, залучити сотні тисяч туристів тощо. Мені довелося цього року побувати у Баку і побачити, як динамічно, в тому числі, і в спортивному плані, розвивається це місто. Тому, думаю, азербайджанці викладуться і Ігри проведуть якнайкраще. До речі, вони вже заявили, що всі витрати по перебуванню спортивних делегацій на Іграх беруть повністю на себе.
Ще одна важлива річ. За рік до чергових Олімпійських ігор і Національні олімпійські комітети, і спортсмени, і тренери отримають змогу обкатати свої тренувальні задумки. Придивитися до суперників, набратися впевненості, психологічної стійкості в умовах, максимально наближених до олімпійських. Особливо це важливо для молодих атлетів, тому в окремих видах можуть ввести і вікові обмеження (напр. до 23 років).
У цій справі, яку мені видається, найголовніше дотримуватись поміркованості, ввести певні обмеження по кількості учасників, видів змагань, щоб Ігри надмірно не розростались і не стали в майбутньому непосильним тягарем для організаторів.
Розмову вела Наталія Васьо

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Анастасія Скорупська – переможниця «Кубку Галичини» з тенісуДень фізичної культури і спорту у ЛУФК відзначали у Стрийському паркуСтепан Родак і Оксана Вацеба – заступники голови Львівського відділення НОК УкраїниЧудик і Наумова виборюватимуть медалі юнацької олімпіадиІз Днем Незалежності України!Маргарита Закашевська – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з важкої атлетикиАліна Цюрпалевич – чемпіонка України з тенісуСтепан Родак: «В Аргентину на юнацьку олімпіаду збираються п’ятеро львів’ян»Учні ЛУФК взяли участь в урочистій ході у день Свята Героїв Роман Хім’як – начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДАУчнів ЛУФК відзначили премією ім.Володимира Кузя Для випускників ЛУФК пролунав останній дзвоникУчні ЛУФК долучилися до урочистого відкриття Днів Європи у Львівській областіВ ЛУФК збільшилась грошова вартість денного раціону харчуванняВідзначили за командний дух