47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Спортивний світ відзначив 150 -річчя від дня народження П’єра де Кубертена


  1 січня 2013р. виповнилося 150 років від дня народження фундатора сучасних Олімпійських ігор барона П’єра де Кубертена.
Барон П’єр де Кубертен народився 1 січня 1863р. у Парижі у сімї, що належала до старої французької аристократії. Навчався у Сорбонському університеті, здобув ступінь бакалавра мистецтв, науки і права.
З дитинства цікавився фізичною культурою. Ще у юному віці разом з батьками відвідав ряд країн Європи, в тому числі Англію, де ознайомився з педагогічною спадщиною Томаса Арнольда – основоположника англійської системи фізичного виховання на основі рухливих і спортивних ігор.
Вивчаючи у Сорбоні історію, молодого Кубертена зацікавила культура Стародавньої Греції і те, що пов’язано з античними олімпіадами. Саме в ті часи проходили і розкопки Древньої Олімпії. Все це спонукало проникливого француза до ідеї відродження стародавніх Олімпійських ігор. 1887р. П’єр де Кубертен створює Комітет з пропаганди фізичного виховання. 1888-1890р.р. ідуть на пошуки однодумців, здійснення ділових поїздок у інші країни, зокрема Англію і Північну Америку.
А вже 15 липня 1889р., виступаючи на Міжнародному атлетичному конгресі озвучив ідею про проведення серії міжнародних змагань за зразком древніх Олімпійських ігор.
Свою концепцію олімпізму П’єр де Кубертен виклав у історичній лекції, прочитаній ним 25 жовтня 1892р. у Сорбонському університеті з нагоди п’ятиріччя створення Французького атлетичного союзу. Саме там Кубертен вніс офіційну пропозицію про відновлення Олімпійських ігор.
Навесні 1893р. за допомогою секретарів англійського та американського атлетичних союзів К.Херберта та В.Слоанса П’єр де Кубертен створює Комітет з підготовки установчого конгресу.
У листі, який Кубертен розіслав у багато країн світу, він писав: «відродження Олімпійських ігор на принципах і умовах, які б відповідали запитам сучасного суспільства, зробить можливою зустріч представників усіх народів світу кожні чотири роки. Ми сподіваємося, що ці мирні і шляхетні змагання будуть кращим виразом духу і інтернаціоналізму».
І от 23 червня 1894р. на установчому конгресі був створений Міжнародний Олімпійський комітет (МОК). Там же ж було вирішено, починаючи з 1896р. «в інтересах підтримки і розвитку фізичного виховання і сприяння дружньому спілкуванню народів у цій сфері раз на чотири роки проводити за зразком еллінських олімпіад великі ігри, на які будуть запрошуватися всі цивілізовані народи».
Степан Родак, www.ufk.lviv.ua
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

З ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!«Гордіться, що ви – українці!» Плавчиня Марія Городня тріумфувала на міжнародних змаганнях у словацькому ПопрадіУ Львівському училищі фізичної культури підняли олімпійський прапорУчні та студенти ЛУФК здавали тести із загальнофізичної підготовленостіIV літні юнацькі Олімпійські ігри відбудуться у Сенегалі Дніпрянин Олег Вередиба – перший медаліст ІІІ юнацьких Олімпійських ігорУчні ЛУФК долучились до Всеукраїнського уроку доброти Міжнародний день музики у товаристві Олесі ФранкоУ ЛУФК презентували книгу «Голос війни: історії ветеранів»Анастасія Скорупська – переможниця «Кубку Галичини» з тенісуДень фізичної культури і спорту у ЛУФК відзначали у Стрийському паркуСтепан Родак і Оксана Вацеба – заступники голови Львівського відділення НОК УкраїниЧудик і Наумова виборюватимуть медалі юнацької олімпіадиІз Днем Незалежності України!