48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : У ЛУФК підняли Олімпійський прапор


11 лютого 2013 року у Львівському училищі фізичної культури відбулася урочиста лінійка з нагоди відкриття ХІ Європейського юнацького олімпійського зимового фестивалю у м.Брашові. Зі вступним словом до учнів та студентів звернувся директор училища, заступник голови відділення НОК у Львівській обл. Степан Родак.
Почесне право підняти Державний прапор України та прапор Національного Олімпійського комітету отримав переможець ХІ літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2011 року, студент ІІ курсу Богдан Городиський.
Серед почесних гостей на лінійці були присутні заступник начальника управління з питань фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, відповідальний секретар відділення НОК у Львівській області, професор Оксана Вацеба; учасник ХІІІ зимових олімпійських ігор у Сараєво, МСМК зі стрибків на лижах з трампліна, триразовий чемпіон світу серед ветеранів Валерій Савін та вихованка училища, учасниця XVII Олімпійських зимових ігор у Ліллехаммері, виконавчий директор відділення НОК у Львівській області Христина Подгрушна-Опьола, яка зачитала звернення президента НОК України Сергія Бубки.
Ведуча лінійки, одинадцятикласниця Ольга Ловіна розповіла історію фестивалю, яка бере свій початок з 1990 року, коли за ініціативи Президента Міжнародного Олімпійського Комітету Жака Рогге було прийнято рішення про проведення один раз на два роки зимових та літніх Європейських юнацьких олімпійських днів. В 1991 році в Брюсселі були проведені I літні Європейські Юнацькі Олімпійські Дні, а 1993 року, в італійському місті Аосте, – I зимові змагання. Цікавим для спортсменів училища став той факт, що учасницями І зимових Європейських Юнацьких Олімпійських Днів стали тодішні учениці Львівського училища фізичної культури, гірськолижниці Юлія Харковська та Христина Подгрушна.
Учні та студенти училища дізналися, що слово «олімпійський» у назві Фестивалю не випадково. Всі атрибути і ритуали його проведення повністю відповідають «дорослим» Олімпійським іграм:
-       учасники розміщуються в Олімпійському селищі;
-       проводиться церемонія відкриття, яка включає парад учасників змагань;
-       під час виконання Олімпійського гімну на стадіон вноситься і піднімається Олімпійський прапор;
-       проводиться естафета Олімпійського вогню, який запалюється в Греції, а далі проходить по країні, що приймає Фестиваль. Олімпійський вогонь палає протягом усього періоду змагань;
-       спортсмен-учасник і суддя країни-організатора проголошують олімпійську клятву.
Фестиваль має не лише спортивне значення, але і відіграє значну роль в освіті та спілкуванні молодих людей через спорт та завдяки йому, популяризує олімпійські ідеали і пропагує олімпійських рух та здоровий спосіб життя.
У програмі ХІ зимового фестивалю відбудуться змагання з 8 видів спорту: лижних гонок, стрибків на лижах з трампліна, біатлону, гірськолижного спорту, сноуборду, фігурного катання, хокею, шорт-треку. Фестиваль збере близько тисячі юних атлетів з 45 країн континенту віком від 13 до 17 років, для більшості з яких ці змагання стануть першим серйозним міжнародним спортивним іспитом.
Уже через лічені дні юні українські олімпійці, серед яких і шість представників Львівщини (Ростислав Павлусь, Анастасія Меркушина (біатлон), Анастасія Чупрей та Олександр Вовк (сноубординг), Ольга Книш і Дмитро Мицак (гірськолижний спорт), вступлять у боротьбу за медалі на спортивних аренах румунського Брашова. Щиро вболіватимуть за них і спортсмени училища.
          
          Підготувала Наталія Васьо
                                                                                                  Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Непрофільні види

Непрофільні види

Стуй, Лівач, Ткач і Хавалджи – дами ордену Княгині ОльгиАліна Крук – дворазова чемпіонка України з плавання на «короткій воді»Марія Городня – триразова медалістка юніорського чемпіонату України з плаванняП’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФКУ день святого Юрія Львівське училище фізичної культури звітувало про здобуткиОльга Цімко – бронзова призерка Кубку Європи з боротьби дзюдоУ Всесвітній день вишиванки згадаймо незламних українців!Вишиванка – одяг вільних!Шануй національні традиції! Одягни вишиванку!ЛУФК фестивалить!