47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : 11 лютого виповнилося 120 років спортивно-руханковому товариству «Сокіл»


        11 лютого 1894 року за активної участі Василя Нагірного й Володимира Лаврівського у Львові в залі “Руської Бесіди”відбулися загальні збори українського спортивно-руханкового товариства “Сокіл”.
У привітальному слові до учасників Зборів В.Нагірний промовляв: Ми зійшлися тут, щоб оснувати “Сокіл” і тим зробити один крок наперед на полі культурного розвою нашого… Наші товариства мають стати осередком, в котрих концентруватись мають всі верстви суспільності нашої”.
За прикладом чеських сокільських товариств український “Сокіл” відіграв значну роль у національному відродженні українського народу, сприяв духовному й фізичному гарту української молоді, військовому вишколу, розвитку спортивного руху, музичної культури, аматорського театру, освіти, підприємництва, мандрівництва, пожежництва.
Від моменту утворення й до початку 1914 року в Галичині налічувалося майже тисячу діяльних осередків “Сокола” в яких об’єднувалося близько 35 тисяч членів.
Український “Сокіл-Батько” щорічно організовував масові сокільські Здвиги, ініціював проведення загальнокраєвих українських олімпіад “Запоріжські Ігрища”, провадив різноманітні інструкторські курси, видавав перші газети й журнали спортивної тематики.
Серед активних діячів українського сокільського руху були Богдан Лепкий, Філарет Колесса, Денис Січинський, Микола Шухевич, Ярослав Вінцковський (Ярославенко), о.Йосафат Коциловський, Сень Горук, Іван Крип’якевич, Іван Пастернак, Роман Купчинський, Степан Гайдучок та багато інших видатних представників української інтелігенції.
В різні роки “Сокіл” очолювали Василь Нагірний, Альфред Будзиновський, Іван Боберський, Микола Заячківський, Михайло Хронов’ят.
“Сокіл” активно співпрацював з українськими національно-культурними товариствами “Просвіта, “Рідна школа”, “Народна Торгівля”; з іншими тіловиховними товариствами “Пласт”, “Січ”, “Луг”; з тіловиховними осередками Буковини, Закарпаття, Наддніпрянщини, з чеським сокільством та сокільськими організаціями інших европейських народів, з українськими еміграційними осередками.
В еміграційних умовах український “Сокіл” активно діяв в Чехо-Словаччині, Польщі, Югославії, Канаді, США, Аргентині.
Діяльність українського “Сокола” в Галичині з моменту утворення й до 1939 року мала неабияке значення в тогочасному історичному, політичному та культурно-соціальному розвитку Західної України.
Автор: О.Вацеба, к.п.н., професор, www.sport-oda.lviv.ua
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Степан Родак і Оксана Вацеба – заступники голови Львівського відділення НОК УкраїниЧудик і Наумова виборюватимуть медалі юнацької олімпіадиІз Днем Незалежності України!Маргарита Закашевська – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з важкої атлетикиАліна Цюрпалевич – чемпіонка України з тенісуСтепан Родак: «В Аргентину на юнацьку олімпіаду збираються п’ятеро львів’ян»Учні ЛУФК взяли участь в урочистій ході у день Свята Героїв Роман Хім’як – начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДАУчнів ЛУФК відзначили премією ім.Володимира Кузя Для випускників ЛУФК пролунав останній дзвоникУчні ЛУФК долучилися до урочистого відкриття Днів Європи у Львівській областіВ ЛУФК збільшилась грошова вартість денного раціону харчуванняВідзначили за командний духАнастасія Скорупська – дворазова чемпіонка України з тенісуПідсумки тижня історії у ЛУФК