47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : У ЛУФК відбулась презентація «Книги про Малковичі» Олени Падовської


Олена ПадовськаУ плині шевченківських днів педагоги, студенти та учні старших класів Львівського училища фізичної культури  зустрілись у бібліотеці закладу з мистецтвознавцем, викладачем Львівського державного університету фізичної культури Оленою Падовською, яка представила результат своєї тринадцятирічної праці – «Книгу про Малковичі». Це - книга-дослідження, книга-пам’ять, книга-подзвін, книга-пересторога, сторінки якої насичені історією людських доль, безмежною любов’ю до рідного краю, болем і тугою за втраченою Атлантидою – землею предків. Отож, надсянське село Малковичі, що в 10 кілометрах від Перемишля, з прадавніх часів і до передвеликодньої середи 17 квітня 1945 року… Дізнаємось про побут малківчан, походження їхніх прізвищ, милуємось їх ошатним вбранням, знайомимось із своєрідною надсянською говіркою, маємо змогу приготувати смачні страви за малківчанськими кулінарними рецептами.
На цих теренах вирувало насичене громадське життя, зокрема у Малковичах діяв осередок спортового товариства «Січ». Авторка зазначає: «На спортивній діяльності зростало громадянське суспільство Надсяння». Згодом, у роки військового лихоліття, в лавах Організації українських націоналістів та Української повстанської армії надсянці «довели право на приналежність Перемиської волості до української держави. Жертви кров’ю зобов’язують». Після закінчення акції «Вісла» членів ОУН та упівців поляки відразу засуджували  на смертну кару. Так, за рішенням судів Кракова, Ряшева, Любліна було страчено 342 воїни УПА, 133 особи за рішенням польових судів.
Ніч з 17 на 18 квітня 1945 року, коли польська банда напала на українське село, вбивши 200 малківчан, зруйнувавши долі ні в чому неповинних людей, поставила криваву крапку на українських Малковичах - «коло буття було брутально перерване».
Авторка почала і закінчила свою розповідь про книгу, читаючи вірш Тараса Шевченка «У Бога за дверима лежала сокира», щоб наголосити: «Якщо Божа сокира потрапить в брудні руки , нічого доброго з того не буде». Презентація супроводжувалась відеопоказом світлин, якими щедро оздоблене видання, картин народної мисткині Марії Приймаченко. І як « реквієм за загиблими», і як «життєствердний, сповнений оптимізму гімн» –  білий лелека на картині заслуженого художника України Ольги Падовської. «Століттями нашу історію писали інші. Нам потрібно навчитись говорити історію власними устами», - наголосила пані Олена, завершуючи презентацію.
«Книга про Малковичі» викликала жваве зацікавлення присутніх, обговорення точилось ще певний час по закінченні заходу. Загалом проект «Лиш боротись – значить жить!» об’єднав усіх небайдужих до української історії, адже саме ми продовжуємо творити її сьогодні і саме ми покликані плекати та боронити омріяну століттями Незалежність України. Отож, нехай кожен з нас у плині шевченківських днів перечитає «Кобзар» і нехай його слова стануть нашою свідомістю.
Підготувала Олена Сторожук

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Степан Родак і Оксана Вацеба – заступники голови Львівського відділення НОК УкраїниЧудик і Наумова виборюватимуть медалі юнацької олімпіадиІз Днем Незалежності України!Маргарита Закашевська – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з важкої атлетикиАліна Цюрпалевич – чемпіонка України з тенісуСтепан Родак: «В Аргентину на юнацьку олімпіаду збираються п’ятеро львів’ян»Учні ЛУФК взяли участь в урочистій ході у день Свята Героїв Роман Хім’як – начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДАУчнів ЛУФК відзначили премією ім.Володимира Кузя Для випускників ЛУФК пролунав останній дзвоникУчні ЛУФК долучилися до урочистого відкриття Днів Європи у Львівській областіВ ЛУФК збільшилась грошова вартість денного раціону харчуванняВідзначили за командний духАнастасія Скорупська – дворазова чемпіонка України з тенісуПідсумки тижня історії у ЛУФК