48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Шанси потрапити на юнацьку олімпіаду має семеро львів’ян»


Напередодні Великодня у залі засідань Франківської райадміністрації м.Львова відбулося спільне засідання колегії управління молоді та спорту ЛОДА і Львівського відділення НОК України, на якому розглядалося питання про хід підготовки спортсменів Львівщини до ІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор, які у серпні цього року відбудуться у м.Нанкін (Китай). Зацікавленим учасником зібрання був директор Львівського училища фізичної культури, а заодно і заступник голови відділення НОК України у Львівській області Степан Родак. Ми попросили Степана Михайловича поділитися думками щодо підготовки львівян до юнацької олімпіади.
- На початку хочу сказати декілька слів про цей світовий молодіжний спортивний форум, який уже вдруге пройде цьогоріч. Юнацькі олімпійські ігри засновані з ініціативи колишнього Президента Міжнародного олімпійського комітету Жака Рогге як проект подальшого поширення спорту і олімпійських ідеалів серед молоді. Адже дорослі Олімпійські ігри – це змагання елітних спортсменів і не всім молодим атлетам вдається реалізувати свою олімпійську мрію. Тому, МОК вирішив проводити молодіжні Олімпійські ігри за всіма олімпійськими ритуалами і атрибутами. До речі, така традиція існувала ще у Стародавній Греції. Обовязковою умовою молодіжних олімпіад є культурна і освітня програми, участь у яких повинні брати всі учасники. Головні ідеї Ігор: олімпізм, соціальна відповідальність, розвиток вмінь, експресія, благополуччя і здоровий спосіб життя.
Перші такі ігри відбулися чотири роки тому у Сінгапурі. На них зїхалися понад 3500 юних атлетів віком від 15 до 18 років з 205 країн світу. Програма Ігор відповідала дорослій олімпіаді, але була обмеженою у видах і з певними незвичними новаціями. Наприклад, проводились змішані гендерні естафети, комплектувались змішані з представників різних країн команди і т.п. У веслуванні, наприклад, змагались на незвичній дистанції з поворотами, у баскетболі грали 3х3 (т.зв. стрітбол) і таке інше.
У Сінгапурі взяли участь і 55 юних українців, які змагалися у 18 видах спорту. На загал, вони вибороли 10 золотих, 13 срібних, 16 бронзових медалей. Отож, виступи наших атлетів слід вважати вельми успішними – вони четверті у медальному заліку. Учасниками Сінгапурської олімпіади були і троє львів’ян. Це вихованці нашого училища Оксана Райта (легка атлетика), Юрій Федечко (сучасне п’ятиборство) та стрілець з лука Віталій Комонюк. Оксана Райта стала бронзовою медалісткою у бігу на 2000 м з перешкодами, Юрій Федечко посів 7 місце у змішаній естафеті (до речі, з учасницею з Сінгапуру), Віталій Комонюк – десяте.
- А які надії Львівщина покладає на Нанкін?
- Про це, власне, і йшлося на спільному засіданні колегії молодьспортуправління та відділення НОК. На сьогодні маємо 7 реальних кандидатів на участь у ІІ юнацькій Олімпіаді. Приємно, що 6 з них навчаються у Львівському училищі фізичної культури. Троє з них вже вибороли ліцензії і зараз цілеспрямовано готуються до Ігор. Це стрілець Павло Коростильов, боксер Роберт Мартон та лучниця Соломія Гнип. Павло і Роберт отримали іменні ліцензії, Соломії ще слід поборотися за поїздку у Китай на внутрішньому відборі. Ситуація така, що путівки у Нанкін вибороли відразу дві українки – окрім Соломії ще чернівчанка Вікторія Олексюк. Від країни у цьому виді спорту може змагатися лише один хлопець і одна дівчина.
У ці дні у столиці Болгарії розпочинається юнацький чемпіонат Європи з видів боротьби. Окрім чемпіонських звань на ньому також будуть розігруватися олімпійські путівки, правда не у всіх, а у окремих олімпійських категоріях. У дівчат це 46, 52, 60 і 70 кг. Тут маємо двох кандидатів на поїздку у Китай – це Маряна Колос і Ангеліна Лисак. Для цього дівчатам у Софії треба посісти 1-2 місця.
Готуються до Ігор і представники триатлону Сергій Гераймович і Софія Прийма. 17-18 травня у Нідерландах відбудеться європейський кваліфікаційний турнір, де Сергію і Софії треба увійти у одинадцятку найсильніших. Думаю, обидвом це під силу.
-Як випливає з Ваших слів, умови відбору на юнацькі Олімпійські ігри набагато жорсткіші, ніж на дорослі?
- Це справді так. І викликане це тим, що Міжнародним олімпійським комітетом значно обмежена загальна кількість учасників, яка становить, як я вже говорив, біля 3,5 тис. осіб. Це накладає свій відбиток і на програму змагань і на кількість учасників від країни – їх може бути не більше 70-ти.
Так, для прикладу, з того ж боксу Роберту Мартону потрібно було потрапити у пятірку кращих на чемпіонаті світу серед молоді, який нещодавно закінчився у Болгарії. І хоч у молодіжному боксі є 10 вагових категорій, від країни можна максимально заявити 3-х спортсменів. Слід додати, що українці сповна скористалися цією квотою. У Нанкін, крім Роберта, поїдуть тернополянин Віктор Петров та Раміль Гаджієв з Одеси.
Про умови відбору у боротьбі я вже також говорив. На юнацькому чемпіонаті Європи треба посісти 1-2 місця, отже увійти до фіналу. Але на Ігри країна може заявити тільки одну дівчину. Та сама історія у стрільбі з лука і в багатьох інших видах.
- Що ж, залишається лише побажати молодим львівянам удачі і з честю пройти усі випробування.
- Так. Зате для тих, хто пройде відбір, вірогідність вибороти олімпійські медалі є надзвичайно високою. І, звичайно, набратись незабутніх вражень. Дух Олімпіаді особливий, і містичний.
Розмову вела Наталія Васьо

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Львівське училище фізичної культури запрошує на навчання перспективних юних спортсменівСтаршокласники ЛУФК спілкувалися з відповідальним секретарем приймальної комісії ЛДУФКВ гості до ЛУФК завітав представник антидопінгової агенціїУчасники проекту "Час читати" вітають усіх з Міжнародним днем спортуНе спортом єдинимЦікаве про Львів « Нам пора для України жить» «Потисни руку чемпіону»Восьмикласниця ЛУФК Марія Городня – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з плаванняФлешмоб учасників проекту «Час читати» з нагоди дня народження Ліни КостенкоЩо таке «булінг» та чому про нього потрібно говорити?Шевченка з Яніною Соколовою слухали учні ЛУФКАкція на підтримку військовополонених українських моряківПровідні спортсмени ЛУФК дискутували про допінгБережімо наш скарб - рідну мову!