48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Екскурс в історію львівського водного поло


У бібліотеці Львівського училища фізичної культури в межах проекту «Бібліомарафон» відбулась презентація книги «100 років львівському водному поло», яка нещодавно вийшла друком у видавництві «Тріада-Плюс».
Видання, насичене ексклюзивними матеріалами та фотографіями, представили автори – відомий журналіст Михайло Романяк та історик-архівіст, журналіст Іван Яремко. Завітав на презентацію і один з героїв книги - Заслужений тренер України, старший тренер відділення водного поло училища Євген Наумчик.
Учні 7 (кл. керівник Надія Шишкова), 8-Б (кл. керівник Ольга Климків), 9-В (кл. керівник Лілія Таранова) класів із зацікавленням слухали розповідь Івана Яремка про те, звідки походить водне поло, як цей вид спорту потрапив в Україну. Дізнались присутні, що батьком водного поло вважається шотландський журналіст і тренер Вільям Вілсон, якого називали «винахідником гандболу у воді».
Підлітки перегорнули сторінки історії львівського водного поло, відкриваючи для себе імена олімпійських чемпіонів, призерів олімпіад, чемпіонів світу та Європи Вадима Жмудського, Олексія Баркалова, Миколи Смирнова, Павла Прокопчука, Віктора Берендюги, Вадима Рождественського, Дмитра Стратана тощо. А також поповнили свої знання інформацією про водойми Львова. До того ж потішились різноманітними цікавинками з життя ватерполістів.
Євген Наумчик розповів про власний шлях у спорті, своїх титулованих учнів, про важку і, водночас, цікаву роботу тренера.
Михайло Романяк на прикладах знаних ватерполістів показав, що саме завдяки терплячості, наполегливості та силі духу спортсмен досягає олімпійських висот. Порадив юним спортовцям багато працювати над собою і побажав продовжити славну естафету львівського водного поло.
Гості відповіли на запитання присутніх та залишили автографи на книгах, люб’язно подарованих бібліотеці училища ВК «Динамо» (Львів, президент О. Свіщов, головний тренер І. Зінкевич).
На пам’ятній світлині про зустріч з авторами книги «100 років львівському водному поло» - юні обличчя, які згодом, можливо, прикрасять сторінки наступного видання про звитяжців українського, зокрема львівського, спорту.
Презентація стала справжньою окрасою місячника українських спортових традицій, що триває у ЛУФК.
P.S. Саме спілкування з авторами викликало у вихованців жваве зацікавлення книгою. Ватерполісти 7 класу навіть написали відгуки про нове видання в царині історії спорту. А Денис Бас та Давид Бонанно щиро подякували Михайлові Романяку та Іванові Яремку за велику дослідницьку та журналістську працю, вкладену у створення книги.
     Підготувала Олена Сторожук
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

З нагоди ЄЮОФ у Львівському училищі фізичної культури підняли Олімпійський прапорВітаємо Перевізник Сандру - переможницю конкурсу на кращу інтернет-презентацію класного колективу!Павло Коростильов і Алла Черкасова – найкращі спортсмени Львівщини у 2018р.«Україна починається з тебе»У Львівському училищі фізичної культури засідав «педагогічний трикутник»Веселих і радісних Різдвяних свят бажає Вам колектив Львівського училища фізичної культури!З НОВИМ РОКОМ! Львівські плавчині Аліна Крук і Марія Городня відзначилися на «Дьйор Овпен» в УгорщиніМ.Грушевський – будівничий української державностіМарія Городня – юна надія львівського плавання«Потисни руку чемпіону»Вітаємо! Санніков Микола – найрезультативніший переможець шкільних олімпіад!Степан Родак: «Систему резервного спорту на Львівщині треба зберегти»Як учні ЛУФК пізнавали себе Оксана Вацеба обговорила співпрацю з ДЮСШ області