48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : У ЛУФК відкрили меморіальну дошку Герою Небесної Сотні Анатолію Жаловазі


      13 березня 2015 р. у Львівському училищі фізичної культури вшанували пам’ять випускника училища, активіста Євромайдану, Героя Небесної Сотні  та Героя України Анатолія Жаловаги.
Цей день обраний невипадково, адже саме сьогодні Анатолію виповнилося б 35 років! Та не судилося - 20 лютого 2014 року у Києві на вул. Інститутській куля снайпера обірвала молоде життя.
Незважаючи на дощ, що був немов сльози неба, на мітинг-реквієм прийшло чимало небайдужих.
Меморіальну дошку  Анатолію Жаловазі відкрили батько Героя Григорій Жаловага та директор училища Степан Родак. Отець Любомир із церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці здійснив чин освячення.
Багато щирих, душевних, теплих слів-спогадів пролунало про Анатолія.
Директор училища Степан Родак розповів, що Анатолій навчався на відділенні гандболу у групі тренера Володимира Шаніна. Після закінчення училища продовжив навчання у Львівському державному університеті фізичної культури. Був кандидатом у майстри спорту. Пригадав директор і подальший життєвий шлях Анатолія, який так рано та трагічно завершився. Закінчив директор свій виступ висловом митрополита Андрея Шептицького: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну». Ці слова, наголосив Степан Родак, немов би сказані про Анатолія Жаловагу, який своїм вчинком показав справжню любов до Батьківщини.
З теплотою згадувала свого учня класний керівник, вчитель біології Валентина Горбунова. Розповіла, що не раз замислювалась, «що ж покликало Толіка на Майдан, адже був людиною дуже мирною і доброю. Це бажання бачити краще життя і кращу країну, тому став її захисником. І ось Толік знову повернувся до нашої школи… повернувся як Герой».
Однокласниця Ірина Цибульчак наголосила, що коли вони ще навчалися в училищі, ніхто і подумати не міг, що свого часу внесуть свою лепту у новітню історію України, а її добряк-однокласник Толік стане Героєм України. Наостанок попросила спортовців: «Коли ви на «Слава Україні» відповідаєте «Героям слава», пам’ятайте, що один з тих Героїв був у цих стінах».
Участь у вшануванні пам'яті українського Героя взялитакож:
- начальник управління дошкільної і загальної середньої, позашкільної освіти, соціального захисту Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Світлана Книшик;
- начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Юрій Майборода;
- заступник начальника управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба;
- виконавчий директор обласного відділення НОК Христина Подгрушна-Опьола.
Тато Героя Григорій Жаловага висловив подяку колективу училища: «Нам, як батькам, дуже приємна ваша увага, пам'ять про нашого сина, а також бажання і стремління бути щирими українцями, людьми, які завжди пам’ятають своїх Героїв!
Усі присутні зі сльозами на очах дякували Григорію та Ларисі Жаловагам за те, що виховали прекрасного сина, - Героя України, який не побоявся віддати життя за Україну, за щасливе майбутнє її народу, і  став справжнім взірцем для наслідування.
Закінчився мітинг-реквієм спільною молитвою за упокій душі Анатолія.
Герої не вмирають! Пам'ять про Анатолія та інших героїв Небесної Сотні житиме вічно в наших серцях, думках та вчинках.

Підготувала Наталія Васьо

Фото у розділі "Галерея" ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Vidkryttya_memorialnoi_doshky.html
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

У Львівському училищі фізичної культури засідав «педагогічний трикутник»Веселих і радісних Різдвяних свят бажає Вам колектив Львівського училища фізичної культури!З НОВИМ РОКОМ! Львівські плавчині Аліна Крук і Марія Городня відзначилися на «Дьйор Овпен» в УгорщиніМ.Грушевський – будівничий української державностіМарія Городня – юна надія львівського плавання«Потисни руку чемпіону»Вітаємо! Санніков Микола – найрезультативніший переможець шкільних олімпіад!Степан Родак: «Систему резервного спорту на Львівщині треба зберегти»Як учні ЛУФК пізнавали себе Оксана Вацеба обговорила співпрацю з ДЮСШ областіМарія Городня – мультимедалістка юнацького чемпіонату України з плаванняВідійшла у вічність Стефанія СтаткевичУчні ЛУФК ознайомилися з діяльністю телерадіокомпанії “Перший Західний”«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло праведне й святе»