48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: в Баку ми без медалей не залишимось


 
12 червня у столиці Азербайджану Баку взяло старт цілком нове дійство у світовій спортивній історії – Європейські ігри.
Директор Львівського училища фізичної культури, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Степан Родак у розмові з кореспондентом IA ZIK розповів про цей новий в історії континентального спорту захід і  спрогнозував медальні шанси українців на змаганнях у Баку.
– Такі комплексні змагання, які в Європі проводяться вперше, не є чимось новим у світовій практиці. Для прикладу, в Азії та Америці подібні ігри – Азійські та Панамериканські – проводяться з 1951 року, а в Африці – з 1965-го. Так що Європа в цьому плані дещо запізнилася. Усі ці змагання проводяться під егідою Міжнародного олімпійського комітету за рік–два  перед черговою Олімпіадою, тому їх можна вважати доброю прелюдією до Олімпійських ігор. А для спортсменів і тренерів це чудова нагода напередодні найголовніших стартів у своїй спортивній кар’єрі обкатати певні тренувальні задумки, придивитися до суперників, набратися впевненості і досвіду. Особливо це важливо для молодих спортсменів.
 Ігри в Баку пройдуть з 12 до 28 червня 2015 р. У них візьмуть участь понад 6 тисяч атлетів з 50 країн Старого континенту. Буде розіграно 253 комплекти нагород у 20 видах спорту.
– Як буде представлена Україна у Баку?
– Українські спортсмени виступлять у 19 видах. Україна не буде представлена у легкій атлетиці, де у програмі Європейських ігор буде проводитись командний чемпіонат Європи у третьому дивізіоні і буде розіграний лише один комплект нагород. Таке рішення прийняла Європейська федерація легкої атлетики, тому що європейський легкоатлетичний календар і так перевантажений. Те саме стосується і водних видів спорту, де участь у Іграх візьмуть молоді атлети віком до 18 років.
На загал, Україну в Баку будуть представляти 243 спортсмени – досить солідна делегація, коли мати на увазі, що європейськими федераціями проводився певний відбір. Приблизно стільки ж ми мали на останніх Олімпійських іграх у Лондоні.
Серед українських учасників як відомі, світового рівня спортсмени, так і перспективна молодь, яка має всі можливості заявити про себе напередодні чергових ХХХІ Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро-2016. Тим більше, що в деяких видах спорту у Баку будуть розігруватись олімпійські ліцензії.
 Наймасовіше ми будемо представлені у водних видах спорту – 50 осіб, гімнастичних видах – 29, боротьбі – 24, веслуванні на байдарках і каное – 15, дзюдо і стрільбі кульовій – по 14.
Прогнози річ невдячна, але все ж?
– Прогнози робити досить складно, тому що подібні змагання проводяться вперше, не всі олімпійські види спорту представлені у Іграх, ряд видів спорту неолімпійські, в деяких, як я вже говорив, будуть представлені молоді атлети, але думаю, українці на Європейських іграх статистами не будуть. Хороші шанси ми маємо в наших традиційно успішних видах: боротьбі, особливо жіночій, стрільбі, стрільбі з лука, фехтуванні, чоловічій спортивній гімнастиці, художній гімнастиці. У цих видах будуть виступати наші лідери, чемпіони Європи, світу, Олімпійських ігор Юлія Ткач, Аліна Махіня, Олена Костевич, Олег Омельчук, Віктор Рубан, Маркіян Івашко, Георгій Іваницький, Яна Шемякіна, Ольга Харлан, Олег Верняєв, Анна Різатдінова, Тарас Міщук, Дмитро Янчук та інші.
 Якщо говорити за медальний залік, серед фаворитів, в першу чергу, росіяни, британці, німці, італійці, французи, нідерландці, угорці. У першій шестірці повинні бути українці. Якщо говорити за кількість медалей, думаю, 30–35 наші спортсмени вибороти повинні.
– Знаю, що у Баку будуть представлені і Ваші вихованці. Якщо можна, декілька слів про них.
– Так. На перших історичних Європейських іграх у складі збірної команди України виступлять 24 вихованці училища. Це 10% усього складу команди. Серед них стрільці Роман Бондарук, Олег Царьков, Павло Коростильов, Поліна Конарєва, лучники Маркіян Івашко, Георгій Іваницький, фехтувальники Яна Шемякіна і Юнес Клод, веслувальники Тарас Міщук і Анастасія Горлова, ватерполісти Богдан Дзядик, Станіслав Дубелір, Сава Попик, борці Юлія Ткач, Олександра Когут, Оксана Ващук, Оксана Гергель, Лілія Горішна, Тетяна Кіт, Тетяна Лавренчук, Андрій Квятковський, Олексій Мельник, Василь Шуптар. Приємно, що дев’ятеро з них продовжують навчання в училищі або є його цьогорічними випускниками.
 Найтитулованішими серед них є олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Яна Шемякіна та чемпіонки світу Юлія Ткач і Олександра Когут. Павло Коростильов минулого року переміг на ІІ юнацьких Олімпійських іграх, а Тарас Міщук і Георгій Іваницький вже цього річ стали чемпіонами Європи. Тому, думаю, в Баку ми без медалей також не залишимося.
Джерело: http://zik.ua
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Непрофільні види

Непрофільні види

Стуй, Лівач, Ткач і Хавалджи – дами ордену Княгині ОльгиАліна Крук – дворазова чемпіонка України з плавання на «короткій воді»Марія Городня – триразова медалістка юніорського чемпіонату України з плаванняП’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФКУ день святого Юрія Львівське училище фізичної культури звітувало про здобуткиОльга Цімко – бронзова призерка Кубку Європи з боротьби дзюдоУ Всесвітній день вишиванки згадаймо незламних українців!Вишиванка – одяг вільних!Шануй національні традиції! Одягни вишиванку!ЛУФК фестивалить!