47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Спорт гартує націю


     Cаме під такою назвою як узагальнюючий захід місячника українських спортових традицій у Львівському училищі фізичної культури було проведено засідання круглого столу. До розмови люб’язно долучились: кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти ЛДУФК  Олена Падовська зі своїм вихованцем, студентом 2-го курсу Олесем Тарасюком,  голова проводу львівської організації українських націоналістів Олег Гринюк, партнери училища у царині національно-патріотичного виховання молоді: міська бібліотека ім.Олега Ольжича в особі бібліотекарів Уляни Чури та Юлії Володченко, члени товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Макар Гаталяк, Степан Леус, Юрій Колесник, Назар Сліпчишин, інструктор школи бойового  гопака «Шаблезуб» Дмитро Калімулін зі своїми учнями.
 Головним меседжем спілкування модератор заходу, завідувач бібліотеки училища Олена Сторожук обрала думку ідеолога українського націоналізму, філософа Дмитра Донцова:«Націю може врятувати лише народження нової психології, а не вічний стогін скривджених рабів та сльози». Мова йшла про те, що саме спорт став тією новою психологією, яка поклала кінець багатовікового поневолення українського народу. Батько українського тіловиховання Іван Боберський  виразно бачив, що український люд гине під ярмом чужої неволі і тому вирішив використати фізичну культуруяк один з засобів до пробудження національної свідомості. «Не плачем, а мечем!», «Де сила, там воля витає» - проголосив він, вказавши нові шляхи боротьби за волю.
Училище представляли футболісти Назар Качанівський, Віталій Сільченко, Володимир Донцов, Антон Задерейко, Олег Веремієнко, Максим Дерман та вихованці відділення боксу Олександр Дочинець, Юрій Кравець, Владислав Сидоренко, Анатолій Прокопчук і кульової стрільби Степан Леус. Під опікою педагога-організатора Наталії Голодняк учні проаналізували шлях становлення й розвитку олімпійського спорту України, дослідили діяльність спортивних та молодіжних товариств «Сокіл», «Січ», «Луг», «Пласт», які розвивались на західноукраїнських землях в кінці 19 - на початку 20 сторіччя.
 Згодом молоді  члени цих руханкових товариств склали основний контингент борців за українську державу. Вступивши до лав легіону Українських Січових Стрільців, ця західноукраїнська молодь продемонструвала на полях Першої світової війни мужність і велич українського народу. Вони, будучи добровольцями, показали жертовність та готовність стати на захист своєї землі, тим самим сповна реалізувавши афоризм Батька українського тіловиховання Івана Боберського «Лише зорганізована фізична сила запевнює народови свободу і независимість». Член товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Макар Гаталяк розповів про яскраві сторінки історії січового стрілецтва. Студент 2-го курсу Степан Леус блискуче дослідив, яку роль відіграв спорт у становленні особистості Головного командира Української повстанської армії  генерал-хорунжого Романа Шухевича.
У тому, що Україна домоглася в 1991 році відновлення своєї державності є без сумніву вагома частка її великих спортсменів, які підносили авторитет нашої держави у світі. Тож група учнів-аналітиків згадала славні імена олімпійського спорту України – найяскравіших зірок 20-го сторіччя, а також Олімпійських чемпіонів вже незалежної української держави, серед них і випускників нашого закладу: Ірину Мерлені та Яну Шемякіну. Жваве зацікавлення у присутніх викликало дослідження студента 2-го курсу ЛДУФК Олеся Тарасюка «Олександр Усик – візуалізація українського національного образу».
Не залишили поза увагою організатори заходу таку суттєву складову спорту як змаг. В інтелектуальному та фізичному двобоях мірялися силами вболівальники і симпатики команд футболістів та боксерів. А ще завзято і злагоджено підтримували свої команди гаслами спортових товариств, які стояли біля витоків українського спорту: «Все вперед, всі враз!» та «Україно, темпо!», тим самим віддаючи своєрідну данину шани подвижництву першопрохідців. Команда боксерів та їх вболівальники виглядали переконливіше у протистоянні з футболістами та їх симпатиками і результат не забарився -  71:64. Безумовно, наснаги боксерам додала присутність тренера Олега Леуса, який палко підтримував своїх вихованців.
 Розмова за темою «Спорт гартує націю» була би неповною, якби не згадали бойовий гопак, який сьогодні виходить за межі звичайних уявлень про вид спорту чи бойове мистецтво. Це потужний молодіжний рух, який захоплює і об'єднує українців в усьому світі. А от що саме крім техніки двобою, вивчають учні шкіл бойового гопака та на яких засадах виховуються, присутні почули від інструктора Дмитра Калімуліна. Опісля вигуками «молодці!» та шквалом оплесків супроводжували запальний виступ юних гопаківців, яким ефектно і завершився захід.
Вдивляючись у відтворені на світлинах обличчя (ufk.lviv.ua/ua-photogallery-sport.html) юних спортовців, покладаємо надію, що вони будуть гідними слави дідів та прадідів і напишуть свої імена на скрижалях слави українського спорту.
Підготувала Олена Сторожук
 
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Учні ЛУФК ознайомилися з діяльністю телерадіокомпанії “Перший Західний”«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло праведне й святе»ЛУФК розпочало співпрацю з міжнародним центром «Європейська інтеграція України»Вчителі зі спорту ЛУФК обговорили питання протидії допінгуАліна Цюрпалевич – переможниця міжнародного тенісного турніру у ЄгиптіМарія Городня – бронзова призерка юніорського чемпіонату України з плаванняОксана Вацеба взяла участь у засіданні комісії НОК День Свободи і Гідності у ЛУФК«А ми тую стрілецькую славу збережемо»Коваль Вікторія – найграмотніший учень ЛУФКОксана Вацеба взяла участь в обласному семінаріРобимо добро разом!Аліна Крук – переможниця Кубка України з плаванняЛУФК підписало угоду з міжнародним центром «Європейська інтеграція України»Підсумки тижня математики