48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Українські санкарі візьмуть участь у юнацькій олімпіаді у повному складі»


      
      У м.Інсбруку (Австрія) 12 грудня закінчився ІV етап молодіжного Кубка світу з санного спорту. Ці змагання стали дедлайном для визначення учасників ІІ зимових юнацьких Олімпійських ігор, які з 12 до 21 лютого 2016р. відбудуться у м.Ліллегаммері  (Норвегія).
Зацікавленим спостерігачем світових юніорських стартів був директор Львівського училища фізичної культури, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Степан Родак, адже основу юнацької збірної України на Кубках світу складали вихованці цього закладу. Ми попросили Степана Михайловича поділитися підсумками участі молодих українських санкарів у олімпійському відборі.
- Насамперед хочу обрадувати усіх симпатиків санкарства та зимових видів спорту: українські санкарі візьмуть участь у юнацькій олімпіаді у повному складі – в Ліллегаммер відправляться 1 юнак, 1 дівчина та екіпаж двомісних саней. Це дасть нам можливість закрити усю програму з цього виду спорту, в тому числі, естафетну гонку.
 
- Якщо можна, детальніше про самі принципи відбору.
- Загалом, до участі у ІІ зимових юнацьких Олімпійських іграх допускається 70 санкарів: 20 хлопців, 20 дівчат і 15 екіпажів двомісних саней. Кожна країна може заявити 2 юнаків, 2 дівчат, 1 екіпаж і 1 команду у естафеті. Система відбору передбачає вимоги як до кількісного складу, так і до якості підготовки спортсменів, адже санний спорт складний у технічному плані вид спорту. Всі пам’ятаємо про той трагічний випадок, який стався з грузинським санкарем Надаром Кумаріташвілі на олімпіаді-2010 у Ванкувері.
Відбір у Ліллегаммер буде здійснюватися за результатами участі не менше, ніж у трьох змаганнях під егідою Міжнародної федерації санного спорту у сезонах 2014/2015 і 2015/2016 років та здобутті не менше 10 кваліфікаційних очків. За виконання цих умов НОК країни може заявити учасника у кожному виді змагань.
На сьогодні такі вимоги у одномісних санях серед хлопців виконали рівно 20 країн. Отож, усі вони мають можливість заявити свого учасника. Україна у цьому списку на 9 місці. В дівчат таких країн 17. Для заповнення 3х вакансій команди-лідери можуть дозаявити другу учасницю. Це, насамперед, Німеччина, Росія, Латвія і Італія. Ми в жіночому рейтингу на 12 місці. Серед екіпажів українці одинадцяті. Виконали вимоги 14 країн і одне місце заброньоване за господарями. Якщо з якоїсь причини країна відмовиться від своєї квоти, це місце буде перерозподілене між країнами-лідерами світового рейтингу та між видами змагань.
 
- А тепер, якщо можна, про персоналії. Хто з українських санкарів має шанси поїзати у Норвегію?
- У хлопців кандидатів двоє – це львів’янин Ігор Стахів та цьогорічний випускник училища, кременчанин Михайло Савицький. В світовому юнацькому рейтингу Стахів посідає 20 місце (76 очок), Савицький – двадцять четверте (62). В дівчат за місце у олімпійській збірній поборються три учениці ЛУФК: Ірина Левкович (31 місце, 53 очки), Олена Смага (31 місце, 53 очки) і Наталія Драбінська (35 місце, 40 очків). Серед екіпажів двомісних саней альтернативи не мають львів’янин Андрій Лисецький та десятикласник училища Мирослав Левкович.
Попереду у санкарів у січні ще два етапи Кубка світу та юніорський чемпіонат Європи. Хто буде стабільніший на цих змаганнях, того тренерський склад і обере для участі у юнацькій Олімпіаді.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти



Непрофільні види

Непрофільні види

Флешмоб учасників проекту «Час читати» до Міжнародного дня рідної мовиУчні ЛУФК разом з Русланом Кошулинським перегорнули сторінки Революції Гідності Львівське училище фізичної культури втретє поспіль найкраще в УкраїніЗнайомтеся: найсильніша дівчина ЛУФК – Маргарита ЗакашевськаЗ нагоди ЄЮОФ у Львівському училищі фізичної культури підняли Олімпійський прапорВітаємо Перевізник Сандру - переможницю конкурсу на кращу інтернет-презентацію класного колективу!Павло Коростильов і Алла Черкасова – найкращі спортсмени Львівщини у 2018р.«Україна починається з тебе»У Львівському училищі фізичної культури засідав «педагогічний трикутник»Веселих і радісних Різдвяних свят бажає Вам колектив Львівського училища фізичної культури!З НОВИМ РОКОМ! Львівські плавчині Аліна Крук і Марія Городня відзначилися на «Дьйор Овпен» в УгорщиніМ.Грушевський – будівничий української державностіМарія Городня – юна надія львівського плавання«Потисни руку чемпіону»