48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Учні ЛУФК зустрілись з мисткинею Іванкою Крип’якевич-Димид


         
         Цю зустріч зумовили п’ять робіт авторки, де зображено непересічних поетів, художників, воїнів, священників, громадських діячів, які своєю подвижницькою працею, а деколи смертю, творили історію України. Полотна об’єднані назвою піснеспіву «Світло тихе», який лунає під час вечірньої. Через мистецький доробок і розповідь п. Іванки перед учнями 10-В (кл. керівник Лілія Таранова) та 8-А ( кл. керівник Надія Шишкова) класів постали: отець Омелян Ковч, так званий парох Майданека; отець Іван Кипріян, який рятував залишених помирати у сибірському таборі дітей; отець Роман Лиско – замурований живцем у тюрмі на Лонцького. А також музиканти: автор відомого на весь світ « Щедрика» Микола Леонтович, скрипаль і композитор Артем Ведель; композитор Володимир Івасюк…;поети, письменники, перекладачі, літературознавці: Іван Світличний, Василь Стус, Микола Куліш, Євген Плужник, Микола Зеров, Михайло Драй-Хмара…, яких цинічно знищила радянська влада; художники-бойчукісти… Частину з них розстріляли в центрі Києва, там, де загинула Небесна сотня.
У  роботі « Армія світла» авторка відтворила образи оборонців рідної землі від часів Київської Русі і до сьогодення: святі Борис і Гліб, гетьман Калнишевський, який загинув на Соловках; письменник та воїн УПА Юрій Липа, перша у світі жінка-офіцер, яка воювала в УГА, Ольга Басараб… Січові стрільці, герої Крут, воїни УПА, Небесна сотня. Армію світла очолює Архангел Михаїл -  архистратиг воїнства Господнього, один з покровителів України.
  Багатьох непересічних особистостей, зображених на цих роботах, авторка знала особисто, тож навела ряд маловідомих фактів з їх життєписів. В ході розповіді мисткиня також поділилась з аудиторією власними міркуваннями: «Страждання шліфують людину, і націю також. Думаю, вони є даром від Бога. Адже невідомо, що би було, якби Христос народився у палатах і багатстві. Очевидно, не просто так за своїх учнів він обрав звичайних рибалок, коли поруч було багато вчених фарисеїв. Випробування - це якоюсь мірою щастя...»
На завершення зустрічі пролунав вірш Василя Стуса « На віковому бездоріжжі», який духовно з’єднав усі п’ять робіт: « …звіряй свій крок за знаком Бога –
І попри смерть, і попри жах.
Як воду в шклянці, пронеси
свою з дитячих літ подобу…»
Зустріч з іконописцем, лауреаткою премії ім. В. Стуса, онукою Івана Крип’якевича (історик, академік АН України, учень М. Грушевського) Іванкою Крип’якевич-Димид відбулась у межах проекту  «Бібліомарафон».
Фотозвіт про цю подію дивіться у галереї http://www.ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Zustrich_z_Krupaykevuch_Dumud.html
 
Підготувала Олена Сторожук
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Львівське училище фізичної культури запрошує на навчання перспективних юних спортсменівСтаршокласники ЛУФК спілкувалися з відповідальним секретарем приймальної комісії ЛДУФКВ гості до ЛУФК завітав представник антидопінгової агенціїУчасники проекту "Час читати" вітають усіх з Міжнародним днем спортуНе спортом єдинимЦікаве про Львів « Нам пора для України жить» «Потисни руку чемпіону»Восьмикласниця ЛУФК Марія Городня – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з плаванняФлешмоб учасників проекту «Час читати» з нагоди дня народження Ліни КостенкоЩо таке «булінг» та чому про нього потрібно говорити?Шевченка з Яніною Соколовою слухали учні ЛУФКАкція на підтримку військовополонених українських моряківПровідні спортсмени ЛУФК дискутували про допінгБережімо наш скарб - рідну мову!