48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : «Він писав нам нашу історію і творив нам нашу історію»


 Саме так історик Іван Крипякевич сказав про свого вчителя Михайла Грушевського, 150-річчя з дня народження якого відзначила українська громадськість 29 вересня 2016 року. І саме ці слова стали темою низки музейних уроків для учнів десятих класів Львівського училища фізичної культури, зініційованих вчителем історії Анною Кондратюк. Десятикласники впродовж жовтня відвідали меморіальний музей Михайла Грушевського, де на власні очі побачили різноманітні реліквії Великого Українця та його родини: світлини, документи, книги, особисті речі тощо. За допомогою експонатів, екскурсійного супроводу, коментарів вчителя діти занурились у атмосферу епохи, в яку жив і творив вчений, історик-дослідник, літературознавець, професор Львівського університету, перший президент Української Народної Республіки, один з авторів Конституції УНР.Особливу увагу Анна Кондратюк приділила бібліотеці Михайла Грушевського, де зберігається найповніше в Україні оригінальне зібрання його творів, листи історика та його рідних, книги з екслібрисами вченого, першовидання класиків української літератури тощо.
Креативно підійшла Анна Кондратюк й до зворотнього зв’язку з учнями: свої враження від музейного уроку діти надсилали вчительці через соціальні мережі. Це дозволило, з одного боку, заохотити десятикласників до спілкування,а, з другого, дати змогу переосмислити почуте і побачене, вільно висловити власну думку.
Отож, Руслана Плескуна зацікавила діяльність Михайла Грушевського як керівника, організатора і засновника Наукового Товариства ім. Т.Шевченка. Марту Жеплінську та Іванну Андрухів  вразила бібліотека історика й той факт, що Михайло Грушевський був автором більш ніж двох тисяч книжок. Олексій Музиченко уподобав епістолярну спадщину вченого, адже, на його думку, - це важливе джерело вивчення життєвого і творчого шляху, розкриття світоглядних позицій Михайла Грушевського. Анастасія Алпеєва зробила акцент на автентичних матеріалах Першої світової війни, періоду української революції та Центральної Ради, особливо їй впали в око тогочасні гривні. Загалом, думки учнів розділилися: комусь сподобався президентський яблуневий сад, що росте на території музею, а комусь автентича  бруківка на доріжці, що веде від брами і до хати. В своєму щоденнику Грушевський згадував, що сам клав бруківку. Цілком можливо, що він міг класти і саме цю, збережену ділянку. Головне, що десятикласники у ході музейного уроку пізнали Людину, яка повернула українцям історичну пам’ять.
Захід проведено у межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.
Підготувала Олена Сторожук
Фотосупровід заходу (ufk.lviv.ua/ua-photogallery-muzeu.html ) Анни Кондратюк
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Львівське училище фізичної культури запрошує на навчання перспективних юних спортсменівСтаршокласники ЛУФК спілкувалися з відповідальним секретарем приймальної комісії ЛДУФКВ гості до ЛУФК завітав представник антидопінгової агенціїУчасники проекту "Час читати" вітають усіх з Міжнародним днем спортуНе спортом єдинимЦікаве про Львів « Нам пора для України жить» «Потисни руку чемпіону»Восьмикласниця ЛУФК Марія Городня – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з плаванняФлешмоб учасників проекту «Час читати» з нагоди дня народження Ліни КостенкоЩо таке «булінг» та чому про нього потрібно говорити?Шевченка з Яніною Соколовою слухали учні ЛУФКАкція на підтримку військовополонених українських моряківПровідні спортсмени ЛУФК дискутували про допінгБережімо наш скарб - рідну мову!