47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Жаб’ячі фестини у ЛУФК


    Щорічний традиційний «Екомарафон» у Львівському училищі фізичної культури – це низка заходів, що сприяють гармонійному єднанню вихованців закладу з природою. Безумовною родзинкою цьогорічної природничої декади стала зустріч з Василем Прухницьким – автором книги «Живий індикатор природи», яка  не лише надає багату інформацію про жаб, але й знайомить з ними через філателію. А ще ця книга стала лауреатом майже двох десятків філателістичних виставок в Україні, Албанії, Білорусі, Греції, Польщі, Румунії та Угорщини, отримавши 18 медалей, 5 з яких золоті! Отож і готувались семикласники (кл. керівник Наталія Барабаш) до зустрічі з книгою-рекордсменкою та її автором дуже ретельно, виходячи далеко за межі шкільного підручника з біології. А щоби як годиться вшанувати героїню книги – жабу, учні створили арт-інсталяцію «Жабоманія», яку представила присутнім вчитель мистецтва Олена Мачайло.
Василь Прухницький почав презентацію з  історії створення книги «Живий індикатор природи», відкривши секрет, чому почав збирати марки, присвячені жабам, і як саме п’ятистендова марочна експозиція перевтілилась у книгу, що «несе в собі емоційний запал авторських захоплень марками та природою». Згодом заінтригував присутніх різноманітними цікавинками зі світу жаб, які навіть можуть бути… наставниками спортсменів у багатьох видах спорту! Ще й приготував каверзні запитання для жабоманів.
 Далі  жабяча лихоманка набрала обертів! Юні спортсмени складали з набору слів прислів’я та загадки про жаб; розтлумачували прикмети, пов’язані із жабами; виборювали титул найкращого жабознавця у різноманітних конкурсах; демонстрували жаб, зроблених власноруч різними техніками з паперу, пластику тощо. А насамкінець відбулось своєрідне вивчення методів пересування жаб -  справжнісінькі жаб’ячі перегони! Жаба легкоатлета Михайла Мазепи виваженими стрибками успішно досягла фінішу, а от жабі футболіста Юрія Матвіїва не поталанило – занадто різкий старт і декілька кульбітів не дозволили їй гідно подолати дистанцію. У загальному заліку команда футболістів на чолі з Денисом Козловським потерпіла поразку від збірної Анастасії Гентош.
Емоційне забарвлення заходу вдало передала вчитель мистецтва Олена Мачайло, в якої спонтанно народилася пісенька про жабеня, а усі присутні залюбки її підхопили, віддаючи в такий оригінальний спосіб шану нашим меншим братам по планеті Земля.
P.S. Маємо надію, що сьогоднішні семикласники, а згодом й інші читачі бібліотеки училища, які гортатимуть сторінки надзвичайно цікавої книги «Живий індикатор природи», безсумнівно, стильного,талановитого та самобутнього автора Василя Прухницького, не лише поповнять власні знання, а й навчаться любити і берегти довкілля.
 Підготувала Олена Сторожук
Фотосупровід заходу (http://www.ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Ekomarafon_2017.html ) Андрія Харковського
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

День фізичної культури і спорту у ЛУФК відзначали у Стрийському паркуСтепан Родак і Оксана Вацеба – заступники голови Львівського відділення НОК УкраїниЧудик і Наумова виборюватимуть медалі юнацької олімпіадиІз Днем Незалежності України!Маргарита Закашевська – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з важкої атлетикиАліна Цюрпалевич – чемпіонка України з тенісуСтепан Родак: «В Аргентину на юнацьку олімпіаду збираються п’ятеро львів’ян»Учні ЛУФК взяли участь в урочистій ході у день Свята Героїв Роман Хім’як – начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДАУчнів ЛУФК відзначили премією ім.Володимира Кузя Для випускників ЛУФК пролунав останній дзвоникУчні ЛУФК долучилися до урочистого відкриття Днів Європи у Львівській областіВ ЛУФК збільшилась грошова вартість денного раціону харчуванняВідзначили за командний духАнастасія Скорупська – дворазова чемпіонка України з тенісу