48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Учні ЛУФК долучились до історії нескорених


      Учасники проекту «Час читати», вихованці відділення вільної боротьби Львівського училища фізичної культури (вчителі спорту Олександр РаковськийСергій Слюсаренко; вихователі Лариса ЗамлинськаСвітлана Волянюк) напередодні Дня пам’яті та примирення – 8 травня взяли участь у відкритті інформаційно-книжкової інсталяції «Десь там далеко на Волині зродилась армія УПА» (історія нескорених)Ця подія дала старт циклу заходів до 75-річчя Української повстанської армії, які проводитимуться у бібліотеці закладу впродовж 2017 року, і проходила на перетині декількох дат: 14 квітня 1960 року відбувся останнійбій УПА, 23 травня українці традиційно святкуватимуть День героїв, а 30 червня виповнюється 110 років генерал-хорунжому, Головному Командиру УПА Романові Шухевичу.
Розпочав презентацію студент 3-го курсу училища і 3-го курсу історичного факультету ЛНУ ім. І.Франка, член громадської організації пошуку жертв війни «Пам’ять» Степан Леус з розповіді про символіку,однострої,  та зброю УПА, а також розкрив ідейно-композиційний аспект інсталяції. Його доповнила завідувач бібліотеки Олена Сторожук  інформаційними дайджестами «10 кращих книг про ОУН-УПА» та «Цікаві факти про УПА». Бібліотекар книгозбірні №6 ЦБС для дорослих м. Львова ім. О.Ольжича Уляна Чура запропонувала увазі присутніх огляд найновіших художніх та публіцистичних видань про УПА.
Потому історик, філателіст, письменник Василь Прухницький повів предметну розмову про так звані бофони (скорочено від «бойовий фонд») – грошові документи з національною символікою та символікою Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, які видавались населенню за добровільні пожертви для потреб  борців за волю України. Виконували бофони й агітаційну функцію. Протягом 1939 – 1954 років було випущено близько 500 різновидів бофонів, що були в ужитку у дванадцяти областях України та Білорусі, а також на території  Австрії, Німеччини, Чехії, Словаччини та Польщі. Цікаво було на власні очі побачити  бофони та дізнатись, як їх виготовляли. Знаково, що досвід підпільників УПА став у нагоді в наші дні. Сучасні бофони використовувались на Майдані як пам’ятка для тих, хто підтримав новітніх повстанців.,Чудово п. Василь окреслив постать Ніла Хасевича, який  намалював більшість з 500 випущених  різновидів бофонів. А ще зацікавив присутніх мапою «Бойовими стежками Романа Шухевича», на якій поставлено штемпелі  погашень у кожному населеному пункті, де вела  бойові дії УПА. Мапа вийшла накладом всього у сто примірників, що розійшлися по музеях та приватних колекціях. І як зазвичай подарував бібліотеці училища свій творчий доробок -  зброшуровану копію експозиції конвертів і марок « Роман Шухевич – командир безсмертних».
Українцям завжди, навіть в умовах найзапеклішої боротьби з ворогами, було притаманне почуття гумору, тому учні залюбки переглянули мультфільм про УПА « Воїни лісу».
Опісля Світлана Волянюк розповіла про долю батька Михайла Волянюка, який як член ОУН та воїн УПА зазнав репресій і був засуджений до 10 років таборів, представила увазі присутніх його документи і речі. Особливо зацікавили дітей зошит, в якому незламний українець переписував по пам’яті вірші Тараса Шевченка та молитовник, що допомагав долати тяготи заслання.
Завершив захід голова проводу львівської Організації українських націоналістів Олег Гринів, звернувши увагу учнів на необхідність знати, розуміти і пам’ятати  історію власної держави та закликав примножувати її спортивними звитягами.
Підготувала Олена Сторожук
Світлини (http://www.ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Instalyatsiya_Istoriya_neskorenykh.html) Сергія Слюсаренка
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Непрофільні види

Непрофільні види

П’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФКУ день святого Юрія Львівське училище фізичної культури звітувало про здобуткиОльга Цімко – бронзова призерка Кубку Європи з боротьби дзюдоУ Всесвітній день вишиванки згадаймо незламних українців!Вишиванка – одяг вільних!Шануй національні традиції! Одягни вишиванку!ЛУФК фестивалить!Пориньте в мудрий світ бібліотеки!Акція «Живи, книго!» у ЛУФКМамо рідна, хай святиться ім'я твоє