47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Бібліо-чаювання з Лисом Микитою


    У Львівському училищі фізичної культури в рамках місячника українських спортових традицій пройшло літературне дежавю «Виховання фізично активного українця через твори для дітей Івана Франка». Присутні на заході учні 8-А (кл. керівник Наталія Барабаш, вч. спорту Ярослав Дмитрасевич) і 8-Б (кл. керівник Ярослав Барабаш) класів під опікою кандидата мистецтвознавства Олени Падовської намагались по-новому поглянути на відомий усім з дитинства твір великого Каменяра «Лис Микита». Майстер-клас із художнього читання показав учень 8-Б класу Чінгіз Агаджанов. Присутні милувалися мовою твору, сповненою силою дієслів та похідних від дієслів вигуків і доповнень. А далі разом розмірковували  над змістом казки, аналізували найдраматичніші моменти. Так, розв’язання питання про поділ спадку між баранами за перебігом дії дуже нагадали присутнім правила командної гри. Не менше захоплення викликав Франків «спортивний репортаж» – двобою лиса і вовка. Учні, застосовуючи  свій спортивний досвід, коментували кожен рух борців так, ніби самі були глядачами.
       Опісля спільно дійшли висновку: не випадково поява твору близька в часі із зародженням і розвитком спортивного руху в Галичині, адже цілі покоління захоплених читачів «Лиса Микити», в тому числі й сини Франка, невдовзі покликані були як до розвитку українського тіловиховного руху, так і до лав борців за національне визволення і українську державність. Безперечно, за посередництвом поеми «Лис Микита», а також в’язанки казок «Коли ще звірі говорили» автор прагнув перенести в середовище сучасного йому українства ідею виховання лідерських якостей та єднання фізичної краси і духовної досконалості — як ідеал виховання людини.
        Отаким постав перед восьмикласниками славетний і неперевершений «Лис Микита», якого син письменника, Тарас, за рівнем художньої досконалості небезпідставно ставив на один щабель із «Зів’ялим листям» та «Мойсеєм», а сам Франко, за свідченням Михайла Рудницького, вважав найулюбленішим із власних творів.
        А відбувалось усе у теплій, привітній, щирій, невимушеній атмосфері за склянкою чаю та смаколиками, яка зблизила учасників заходу. Восьмикласники вчились аналізувати художній твір, шукати думку автора за діями героїв, обмінюватись поглядами та відстоювати власну точку зору.
        Захід проведено у межах проекту « Час читати».
         Підготувала Олена Сторожук
Фотосупровід заходу (ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Biblio_chaiuvannia_z_Lysom_Mykytoiu.html) Якова Гойди
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Степан Родак: «Систему резервного спорту на Львівщині треба зберегти»Як учні ЛУФК пізнавали себе Оксана Вацеба обговорила співпрацю з ДЮСШ областіМарія Городня – мультимедалістка юнацького чемпіонату України з плаванняВідійшла у вічність Стефанія СтаткевичУчні ЛУФК ознайомилися з діяльністю телерадіокомпанії “Перший Західний”«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні. І наше діло праведне й святе»ЛУФК розпочало співпрацю з міжнародним центром «Європейська інтеграція України»Вчителі зі спорту ЛУФК обговорили питання протидії допінгуАліна Цюрпалевич – переможниця міжнародного тенісного турніру у ЄгиптіМарія Городня – бронзова призерка юніорського чемпіонату України з плаванняОксана Вацеба взяла участь у засіданні комісії НОК День Свободи і Гідності у ЛУФК«А ми тую стрілецькую славу збережемо»Коваль Вікторія – найграмотніший учень ЛУФК