48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Бібліо-чаювання з Лисом Микитою


    У Львівському училищі фізичної культури в рамках місячника українських спортових традицій пройшло літературне дежавю «Виховання фізично активного українця через твори для дітей Івана Франка». Присутні на заході учні 8-А (кл. керівник Наталія Барабаш, вч. спорту Ярослав Дмитрасевич) і 8-Б (кл. керівник Ярослав Барабаш) класів під опікою кандидата мистецтвознавства Олени Падовської намагались по-новому поглянути на відомий усім з дитинства твір великого Каменяра «Лис Микита». Майстер-клас із художнього читання показав учень 8-Б класу Чінгіз Агаджанов. Присутні милувалися мовою твору, сповненою силою дієслів та похідних від дієслів вигуків і доповнень. А далі разом розмірковували  над змістом казки, аналізували найдраматичніші моменти. Так, розв’язання питання про поділ спадку між баранами за перебігом дії дуже нагадали присутнім правила командної гри. Не менше захоплення викликав Франків «спортивний репортаж» – двобою лиса і вовка. Учні, застосовуючи  свій спортивний досвід, коментували кожен рух борців так, ніби самі були глядачами.
       Опісля спільно дійшли висновку: не випадково поява твору близька в часі із зародженням і розвитком спортивного руху в Галичині, адже цілі покоління захоплених читачів «Лиса Микити», в тому числі й сини Франка, невдовзі покликані були як до розвитку українського тіловиховного руху, так і до лав борців за національне визволення і українську державність. Безперечно, за посередництвом поеми «Лис Микита», а також в’язанки казок «Коли ще звірі говорили» автор прагнув перенести в середовище сучасного йому українства ідею виховання лідерських якостей та єднання фізичної краси і духовної досконалості — як ідеал виховання людини.
        Отаким постав перед восьмикласниками славетний і неперевершений «Лис Микита», якого син письменника, Тарас, за рівнем художньої досконалості небезпідставно ставив на один щабель із «Зів’ялим листям» та «Мойсеєм», а сам Франко, за свідченням Михайла Рудницького, вважав найулюбленішим із власних творів.
        А відбувалось усе у теплій, привітній, щирій, невимушеній атмосфері за склянкою чаю та смаколиками, яка зблизила учасників заходу. Восьмикласники вчились аналізувати художній твір, шукати думку автора за діями героїв, обмінюватись поглядами та відстоювати власну точку зору.
        Захід проведено у межах проекту « Час читати».
         Підготувала Олена Сторожук
Фотосупровід заходу (ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Biblio_chaiuvannia_z_Lysom_Mykytoiu.html) Якова Гойди
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Непрофільні види

Непрофільні види

Марія Городня – триразова медалістка юніорського чемпіонату України з плаванняП’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФКУ день святого Юрія Львівське училище фізичної культури звітувало про здобуткиОльга Цімко – бронзова призерка Кубку Європи з боротьби дзюдоУ Всесвітній день вишиванки згадаймо незламних українців!Вишиванка – одяг вільних!Шануй національні традиції! Одягни вишиванку!ЛУФК фестивалить!Пориньте в мудрий світ бібліотеки!Акція «Живи, книго!» у ЛУФК