47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Духовний пророк української нації


    Тарас Шевченко для кожного свідомого українця – не просто народний поет, талановитий митець, а й національний пророк, апостол правди  та великий патріот. Адже майже кожна сторінка «Кобзаря» – це палкий заклик любити свій народ і край, осуд усякої неправди, неволі і насильства, релігійного лицемірства і соціальної несправедливості. І хоч минуло вже  204 роки  від дня народження Шевченка, а значущість цієї постаті та його слів не зменшилася.
Як  і щороку,  у Львівському училищі фізичної культури проходили Шевченківські дні, щоб не просто вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, а всім серцем відчути його невмируще слово.
У 9-Б і 9-В класах (вч. Мацюх Г.Р., Шишкова Н.З.) відбувся конкурс читців поезій Тараса Шевченка.  Учні натхненно, емоційно доносили поетичне слово Кобзаря. Невмирущі рядки творів «Лілея», «Розрита могила», «Чигрине, Чигрине», «Іван Підкова», «Мені однаково», «В казематі», «Причинна», «Тополя» та інших звучали з вуст декламаторів Марківа Ростислава, Кашперука Івана, Васютика Дениса, Груші Микити, Кашуби Михайла (9-В кл.), Савчин Софії, Щерби Вероніки, Федишин Марти, Майкут Христини, Дяченко Олесі (9-Б кл.). Декламація, майстерність виконання і щирість вразили однокласників і вчителів. На завершення  заходу учні переглянули відеофільм «Мій Шевченко».
Урок-семінар у 10-Б класі (вч.Шишкова Н.З.) «Відкрий Шевченка для себе» допоміг учням  дізнатися більше про великого поета. Захід пройшов під гаслом «Свою Україну любіть. Любіть її во врем’я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть». Учні підготували інформацію про Шевченка як художника (Мокрик М.), про біблійні мотиви у творчості поета (Дідик Р.), про участь Кобзаря в Кирило-Мефодіївському братстві (Яремчук В.). Виступи були цікавими та змістовними. Школярі намагалися розкрити глибину і багатогранність Шевченка.
Учителі–словесники провели літературні години «Незабутній Шевченко», учні написали тематичні диктанти   «Пам’яті Кобзаря ” (9 кл); твори-мініатюри «Шевченко в моєму серці».
Найменші школярі були запрошені до Літературної вітальні, де взяли участь у Шевченківських читаннях. Найкращими серед семикласників були Гупаловський Дмитро та Лужний Андрій.
У 8-Б кл. вчитель Мацюх Г.Р. провела урок-гру «Чи знаємо ми Шевченка?», на якому учні розгадували кросворди, відповідали на питання вікторини, складали сенкани, інсценізували невеликі уривки з творів Шевченка.
Упродовж березня дев′ятикласники працюють над проектом «Мій Шевченко», презентація якого відбудеться 4 квітня.
  Кульмінацією став музейний урок у 9-Б та 9-В класах (вч. Мацюх Г.Р., Шишкова Н.З.) на тему «Духовний пророк української нації», проведений у Народному музеї Тараса Шевченка.
  Сам музей вразив учнів  своєю аурою та  цікавими експонатами. Зеновій Филипчук,  письменник і пісняр,  захопив спортсменів історією створення музею, основу якого складають картини та інші мистецькі роботи галицьких художників, які здійснили кілька поїздок по місцях перебування Великого Кобзаря (Україна, Литва. Санкт-Петербург, далекий Казахстан) і зробили там зарисовки до цих картин.
У числі експонатів музею – ікона з Шевченкового краю "Христос – недремне око" та кролевецький рушник ХІХ ст., подаровані художником-колекціонером Т.Лозинським. Окрему експозицію становлять різноманітні видання "Кобзаря", подаровані як львів’янами, так і мешканцями інших місцевостей України, а також гостями з-за кордону.
Учні здійснили уявну мандрівку по місцях перебування Шевченка і ознайомились із сучасним виданням «Кобзаря» для захисників Вітчизни. Емоційним було виконання під гітару пісень на слова Тараса Шевченка «Псалом» і «Сонце заходить, гори чорніють» у сучасній інтерпретації. Розповідь письменника викликала зацікавлення в учнів, які задавали багато запитань і отримували вичерпні відповіді.
Фотосупровід заходів можна подивитися за лінком: http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Dukhovnyi_prorok_ukrainskoi_natsii.html .
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Маргарита Закашевська – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з важкої атлетикиАліна Цюрпалевич – чемпіонка України з тенісуСтепан Родак: «В Аргентину на юнацьку олімпіаду збираються п’ятеро львів’ян»Учні ЛУФК взяли участь в урочистій ході у день Свята Героїв Роман Хім’як – начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДАУчнів ЛУФК відзначили премією ім.Володимира Кузя Для випускників ЛУФК пролунав останній дзвоникУчні ЛУФК долучилися до урочистого відкриття Днів Європи у Львівській областіВ ЛУФК збільшилась грошова вартість денного раціону харчуванняВідзначили за командний духАнастасія Скорупська – дворазова чемпіонка України з тенісуПідсумки тижня історії у ЛУФКАнна Кондратюк: «Педагогічна робота в ЛУФК не зводиться суто до тренерів і спортивних досягнень»Фестиваль вишиванки у ЛУФКУ День святого Юрія-Переможця Львівському УФК вручили міністерський кубок