48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : « Нам пора для України жить»


       
      Учні відділення вільної боротьби Львівського училища фізичної культури, учасники проекту «Час читати» мали приємність зустрітись з правнуками Івана Франка, внуками його сина Петра Любов’ю та Петром Галущаками.
 
Розпочинаючи захід, завідувач бібліотеки училища Олена Сторожук провела аналогію між двома подіями, які розділяє трохи більше як сторіччя, а точніше 105 років. 7 грудня 1913 року у домівці «Сокола-батька» у Львові (вул. Руська, 20) українські спортовці, вшановуючи 40-річчя творчої праці Івана Франка, влаштувалиспортивне свято тавручили йому лавровий вінок, виконаний у сріблі, з написом: «Високоповажному докторові Франкові – «Сокіл-Батько», а сьогодні їхні нащадки – сучасні українські спортсмени мають за честь спілкуватися з його правнуками - носіями інтелектуальної спадщини Великого Каменяра, паростками Франкового родоводу.
 
   Загалом розмова точилася навколо постаті Петра Франка - інженера-хіміка, педагога, письменника, громадського діяча, вояка Української Галицької армії,засновника  Пласту та української авіації, автора підручників шведської руханки, історії і теорії руханки, знаного спортсмена, учня й послідовника Івана Боберського.
      Присутні дізнались багато цікавого про коротке (радянська влада знищила його у 51 рік), подвижницьке життя Петра Франка, а ще як правнукам Франка живеться сьогодні. Особливий інтерес учнів і педагогів викликала міні-експозиція відзнак «Родина Каменяра у національно-визвольній боротьбі».
 І як зазвичай, постійним учасником бібліотечних заходів є книга. Усі охочі передивились літературу з історії українського спорту, бібліотекар Олена Сторожук звернула увагу користувачів книгозбірні на постійно діючу у читальній залі книжкову експозицію «Нація і спорт».
 
 Зустріч проведено до 125-річчя українського спортового товариства «Сокіл».
 P. S. Тішить те, що до заходу разом з вихованцями долучились усі ланки педагогічного трикутника:класний керівник Ольга Климків, вихователі Ірина Петик й Лариса Замлинська, вчителі спорту відділення вільної боротьби Сергій Слюсаренко та Віктор Глібенко.
 
 
 
              Підготувала Олена Сторож
Світлини ( 
ufk.lviv.ua/ua-photogallery Uchni_LUFK_zustrilys_z_pravnukamy_Ivana_Fr.html
) Андрія Харковського
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Львівське училище фізичної культури запрошує на навчання перспективних юних спортсменівСтаршокласники ЛУФК спілкувалися з відповідальним секретарем приймальної комісії ЛДУФКВ гості до ЛУФК завітав представник антидопінгової агенціїУчасники проекту "Час читати" вітають усіх з Міжнародним днем спортуНе спортом єдинимЦікаве про Львів « Нам пора для України жить» «Потисни руку чемпіону»Восьмикласниця ЛУФК Марія Городня – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з плаванняФлешмоб учасників проекту «Час читати» з нагоди дня народження Ліни КостенкоЩо таке «булінг» та чому про нього потрібно говорити?Шевченка з Яніною Соколовою слухали учні ЛУФКАкція на підтримку військовополонених українських моряківПровідні спортсмени ЛУФК дискутували про допінгБережімо наш скарб - рідну мову!