49 років1971 - 2020
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФК


         У Всесвітній день вишиванки учасники проекту «Час читати», учні 9-А (кл. керівник Ольга Климків), 9-Б (кл. керівник Ярослав Барабаш), 9-В (кл. керівник Наталія Барабаш) класів Львівського училища фізичної культури мали приємність знову зустрітись з давнім приятелем закладу - журналістом, письменником, філателістом, істориком спорту Василем Прухницьким. Цього разу автор представив увазі спортсменів свої книги серії «Чарівна скринька пана Василя», презентувавши найновішу з неї - «Покутська вишиванка».
         Зустріч розпочала завідувач бібліотеки закладу Олена Сторожук, яка розповіла про історію Всесвітнього дня вишиванки та його цьогорічні особливості, подякувала учням і педагогам за участь у грандіозному Фестивалі вишиванки, що передував сьогоднішньому святу.
          Далі присутні дізнавались: чим вирізняються вишиванки Покуття, що надихнуло пана Василя до написання цієї книги, про перебіг подій в оповіді, з чим саме автор хотів познайомити своїх читачів тощо. Родзинкою книги «Покутська вишиванка», безумовно,є колоритна мова, гарно виписані пейзажі та звичаєвий побут українців Галичини початку 20 сторіччя.
           Потому Олена Сторожук запропонувала спортсменам цікаву комунікацію: звернути увагу на візерунки власних вишиванок, а саме, з яких геометричних фігур вони складаються і яке змістове навантаження несе кожна з фігур. Адже насправді -  це сакральні коди, які переносили жіночі руки на полотно. Так ведеться з давніх віків, з роду в рід й до сьогодні. І саме так відтворювалась й зберігалась священна сила роду, енергія природи та божественне начало. Тому  шанують українці вишиванку, залюбки одягають її, пишаються нею в усі часи.
 Чудові світлини Аліси Коротаєвоїufk.lviv.ua/ua-photogallery-Yak_uchasnyky_proektu_Chas_chytaty_vidznac.html ) яскраво відтворили атмосферний настрій заходу, духовну причетність учасників проекту « Час читати» до Всесвітнього дня вишиванки.
                     Підготувала Олена Сторожук
 
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

День Львівського спортколеджу-2020 - онлайн! Кращим тренером Львівського спортколеджу за результатами 2019 року стала Валентина КоростильоваХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!Вчителі зі спорту Львівського спортколеджу даремно час не марнуютьСестри Шепіленко відзмагалися на чемпіонаті світуУчні Львівського спортколеджу взяли участь у Шевченківському творчому вечоріПідсумки тижня іноземних мов у Львівському спортколеджіМіжнародний день рідної мови у Львівському фаховому коледжі спортуПідсумки методичної декади у Львівському спортколеджі«Життєві пазли Романа Шухевича»Сестри Шепіленко наслідують свою маму – відому у минулому гірськолижницю«Я в серці маю те, що не вмирає»Марія Городня – триразова переможниця юніорського чемпіонату України з плаванняЛьвівське училище фізичної культури стало фаховим коледжем спортуІван Пулюй – взірець української національної еліти