49 років1971 - 2020
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Кращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя


    Вже стало доброю традицією, що на завершення навчального року кращих учнів-спортсменів Львівського училища фізичної культури відзначають преміями імені Володимира Кузя.
 
З цією метою на свято Останнього дзвоника до училища завітали розпорядники однойменного фонду, громадяни Канади українського походження з м.Торонта Віра Маланчій та Богдан Колос.
П.Віра розповіла про життєвий шлях звичайного канадського педагога, українця за походженням св.п.Володимира Кузя, який увесь свій час присвячував вихованню української молоді на чужині, а після смерті усі свої заощадження заповів на підтримку талановитих дітей в Україні. А далі разом з п.Богданомвручила грошові премії лауреатам 2018/2019 навчального року.
Цьогоріч таких нагород удостоєні:
 
- учасниця III літніх юнацьких Олімпійських Ігор, чемпіонка Європи, бронзова медалістка чемпіонату світу та Всесвітньої гімназіади, учениця 11 класу Жанна Наумова;
- чемпіон світу та Європи з тріатлу, учень 11 класу Юрій Ковальчук;
 
- чемпіонка Європи з боротьби, учениця 11 класу Соломія Винник;
- переможниця Всесвітньої гімназіади з боротьби, учениця 11 класу Марія Винник;
 
- багаторазовий переможець та призер чемпіонатів України, міжнародних Гран Прі з велоспорту, учень 11 класу Андрій Ганзін;
 
- чемпіон Європи зі стрільби з лука, учень 10 класу Олександр Панциру;
 
- п`ята лауреатка юнацького Кубка Європи, багаторазова призерка чемпіонатів України з сучасного п’ятиборства, відмінниця навчання, учениця 10 класу Ольга Клуннікова;
 
- чемпіонка Європи з боротьби, учениця 10 класу Ольга Падошик;
- чемпіонка Європи, зі стрільби, учениця 8 класу Яна Чучмарьова.
  
 
Довідково.
Володимир Кузь (1913-1993) - уродженець Тернопільщини, народився у селі Присівці, що біля Зборова. Закінчив Львівський національний університет ім. І.Франка, правничий факультет. Належав до спортивного товариства «Сокіл». У 1947 році емігрував до Канади. Був задіяний в «Пласті» від 1954 до 1968 років: працював в станичній старшині, на пластових таборах, при підготовці до пластових зустрічей, в ідеологічних комісіях, в канцелярії. Багато праці вклав у спортову діяльність пластової молоді: організував спортові гуртки для хлопців і дівчат.
     Активний громадський та спортивний діяч української діаспори Канади. Опинившись на чужих землях він ніколи не забував про свою Батьківщину. Завжди підтримував і пропагував українську культуру. Окрім цього, він викладав історію України, займався рідною мовою і завжди намагався допомогти землякам. Разом з Вірою Маланчій переклав з англійської на українську мову книгу Юрія Купченка «Вершник з України».
Свої гроші Володимир Кузь заповів на суспільні потреби української молоді, а саме на підтримку студентів, які є активними у громадському житті, пропагують спорт та здоровий спосіб життя, підтримують соціальні ініціативи та волонтерство.
Фонд Володимира Кузя, який засновано за його заповітом в 1997 році, щороку надає фінансову підтримку талановитим студентам в Україні. Засновниками Фонду є громадяни Канади українського походження Віра Маланчій та Богдан Колос. Пані Віра є племінницею і ученицею Володимира Кузя, засновницею Українського клубу спортивного орієнтування в Торонто, почесним академіком Острозького академічного Братства, працює в українській парафіяльній бібліотеці, займається перекладами. Богдан Колос, співзасновник Фонду ім. В. Кузя, є членом Дирекції Наукового Товариства ім. Т. Шевченка у Канаді, а також провідним членом парафіяльної ради Церкви Св. Миколая, займається громадськими організаціями.
Фото за покликом: http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-llaan.html.
   
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

День Львівського спортколеджу-2020 - онлайн! Кращим тренером Львівського спортколеджу за результатами 2019 року стала Валентина КоростильоваХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!Вчителі зі спорту Львівського спортколеджу даремно час не марнуютьСестри Шепіленко відзмагалися на чемпіонаті світуУчні Львівського спортколеджу взяли участь у Шевченківському творчому вечоріПідсумки тижня іноземних мов у Львівському спортколеджіМіжнародний день рідної мови у Львівському фаховому коледжі спортуПідсумки методичної декади у Львівському спортколеджі«Життєві пазли Романа Шухевича»Сестри Шепіленко наслідують свою маму – відому у минулому гірськолижницю«Я в серці маю те, що не вмирає»Марія Городня – триразова переможниця юніорського чемпіонату України з плаванняЛьвівське училище фізичної культури стало фаховим коледжем спортуІван Пулюй – взірець української національної еліти