48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Кращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя


    Вже стало доброю традицією, що на завершення навчального року кращих учнів-спортсменів Львівського училища фізичної культури відзначають преміями імені Володимира Кузя.
 
З цією метою на свято Останнього дзвоника до училища завітали розпорядники однойменного фонду, громадяни Канади українського походження з м.Торонта Віра Маланчій та Богдан Колос.
П.Віра розповіла про життєвий шлях звичайного канадського педагога, українця за походженням св.п.Володимира Кузя, який увесь свій час присвячував вихованню української молоді на чужині, а після смерті усі свої заощадження заповів на підтримку талановитих дітей в Україні. А далі разом з п.Богданомвручила грошові премії лауреатам 2018/2019 навчального року.
Цьогоріч таких нагород удостоєні:
 
- учасниця III літніх юнацьких Олімпійських Ігор, чемпіонка Європи, бронзова медалістка чемпіонату світу та Всесвітньої гімназіади, учениця 11 класу Жанна Наумова;
- чемпіон світу та Європи з тріатлу, учень 11 класу Юрій Ковальчук;
 
- чемпіонка Європи з боротьби, учениця 11 класу Соломія Винник;
- переможниця Всесвітньої гімназіади з боротьби, учениця 11 класу Марія Винник;
 
- багаторазовий переможець та призер чемпіонатів України, міжнародних Гран Прі з велоспорту, учень 11 класу Андрій Ганзін;
 
- чемпіон Європи зі стрільби з лука, учень 10 класу Олександр Панциру;
 
- п`ята лауреатка юнацького Кубка Європи, багаторазова призерка чемпіонатів України з сучасного п’ятиборства, відмінниця навчання, учениця 10 класу Ольга Клуннікова;
 
- чемпіонка Європи з боротьби, учениця 10 класу Ольга Падошик;
- чемпіонка Європи, зі стрільби, учениця 8 класу Яна Чучмарьова.
  
 
Довідково.
Володимир Кузь (1913-1993) - уродженець Тернопільщини, народився у селі Присівці, що біля Зборова. Закінчив Львівський національний університет ім. І.Франка, правничий факультет. Належав до спортивного товариства «Сокіл». У 1947 році емігрував до Канади. Був задіяний в «Пласті» від 1954 до 1968 років: працював в станичній старшині, на пластових таборах, при підготовці до пластових зустрічей, в ідеологічних комісіях, в канцелярії. Багато праці вклав у спортову діяльність пластової молоді: організував спортові гуртки для хлопців і дівчат.
     Активний громадський та спортивний діяч української діаспори Канади. Опинившись на чужих землях він ніколи не забував про свою Батьківщину. Завжди підтримував і пропагував українську культуру. Окрім цього, він викладав історію України, займався рідною мовою і завжди намагався допомогти землякам. Разом з Вірою Маланчій переклав з англійської на українську мову книгу Юрія Купченка «Вершник з України».
Свої гроші Володимир Кузь заповів на суспільні потреби української молоді, а саме на підтримку студентів, які є активними у громадському житті, пропагують спорт та здоровий спосіб життя, підтримують соціальні ініціативи та волонтерство.
Фонд Володимира Кузя, який засновано за його заповітом в 1997 році, щороку надає фінансову підтримку талановитим студентам в Україні. Засновниками Фонду є громадяни Канади українського походження Віра Маланчій та Богдан Колос. Пані Віра є племінницею і ученицею Володимира Кузя, засновницею Українського клубу спортивного орієнтування в Торонто, почесним академіком Острозького академічного Братства, працює в українській парафіяльній бібліотеці, займається перекладами. Богдан Колос, співзасновник Фонду ім. В. Кузя, є членом Дирекції Наукового Товариства ім. Т. Шевченка у Канаді, а також провідним членом парафіяльної ради Церкви Св. Миколая, займається громадськими організаціями.
Фото за покликом: http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-llaan.html.
   
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

«В єдності – сила, в силі - перемога!»Запізналися в Олімпійський тижденьОлімпійський урок Львівське УФК проводило у одному з кращих парків ЄвропиДо Дня фізичної культури і спорту та олімпійського уроку ЛУФК проводить загальноучилищний кросВолодимир Бородянський – Міністр культури, молоді та спорту УкраїниЗ початком нового навчального року, Львівське училище фізичної культури!З Днем Незалежності України!Стуй, Лівач, Ткач і Хавалджи – дами ордену Княгині ОльгиАліна Крук – дворазова чемпіонка України з плавання на «короткій воді»Марія Городня – триразова медалістка юніорського чемпіонату України з плаванняП’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК