49 років1971 - 2020
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Учні ЛУФК познайомились з історією українського футболу


      Новий  бібліотечний проєкт «Кидаймо мишку! Читаймо книжку!» у Львівському училищі фізичної культури набирає обертів. До попередніх учасників доєднались спортсмени 10-В класу (кл. керівничка Наталія Барабаш, вихователька Галина Вороняк), зустрівшись із знаним спортивним журналістом, істориком та архівістом спорту Іваном Яремком й журналістом, статистиком, істориком львівського футболу Богданом Люпою.
      Насамперед завідувачка бібліотеки закладу Олена Сторожук представила книги Івана Яремка «100 персон львівського спорту», «100 футболістів Львова», «100 років львівському олімпізму», «100 років львівському водному поло 1914 - 2014», які можна почитати у шкільній книгозбірні. А ще нагадала присутнім про нещодавні знакові дати в історії вітчизняного спорту: 125-річчя українського футболу (14 липня 1894р.) і 50-річчя феєричної перемоги львівських «Карпат» у Кубку колишнього Радянського Союзу (17 серпня 1969 р.). 
    Опісля Іван Яремко представив нову книгу про відомих футболістів й тренерів, які залишили помітний слід в історії львівського футболу «Персони львівського футболу (1894 – 2019), видану ним у співавторстві з колегами Юрієм Назаркевичем, Василем Михайловим, Павлом Пилипчуком, Степаном Семаком, Тарасом Радюкіним, Яремою Чуйком та Андрієм Омельницьким. А Богдан Люпа познайомив присутніх з першим томом фундаментального видання «Хроніки львівського футболу (друга половина XIX століття – 1965 рік)», яке він створив разом з Ярославом Грисьом та Іваном Яремком. У книзі в популярній формі ведеться розповідь про перші кроки футболу у Львові, становлення цієї гри, появу перших футбольних клубів та їхній подальший розвиток, про команди радянського часу "Спартак", СКА, "Карпати". Книга наповнена значною кількістю рідкісних ілюстрацій, фотографіями з футбольних матчів, портретними знімками гравців, суддів, керівників клубів, журналістів. Автори уникали сухого подання матеріалу, в тексті присутні художні відступи, пряма мова учасників подій, цікаві факти з життя героїв. Видання насичене небезінтересною статистичною інформацією.
     Гості і господарі заходу залюбки переглянули відеосюжет славного кришталевого матчу «Карпат»17 серпня 1969 року, адже ця звитяга львівських футболістів назавжди вписана золотими літерами в книгу історії українського футболу. Потому присутні слухали жваве обговорення цієї події паном Богданом, паном Іваном та заслуженим тренером України, колишнім футболістом СКА (Львів), вчителем футболу училища Ярославом Дмитрасевичем.
       Також з розповідей Івана Яремка і Богдана Люпи спортсмени дізналися різноманітні цікавинки про зародження копаного м’яча в Україні, перший у вітчизняній історії спорту матч з цієї гіперпопулярної у наш час гри, про іменитих футболістів, які в різні часи навчалися у  Львівському училищі фізичної культури, про футбольну біографію тренерів, які нині плекають у закладі майбутню футбольну еліту України тощо.
        Бібліотека закладу і десятикласники  одержали від гостей у подарунок презентовані книги, герої яких, безперечно, стануть у нагоді спортовому доросту як взірець звитяги й жертовної самовіддачі в ім’я спорту.
         Захід проведено у межах місячника українських спортових традицій.

Підготувала Олена Сторожук
Світлини (http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-istoriya_ukrayinskogo_futbolu.html) Володимира Кондратенка      
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

День Львівського спортколеджу-2020 - онлайн! Кращим тренером Львівського спортколеджу за результатами 2019 року стала Валентина КоростильоваХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!Вчителі зі спорту Львівського спортколеджу даремно час не марнуютьСестри Шепіленко відзмагалися на чемпіонаті світуУчні Львівського спортколеджу взяли участь у Шевченківському творчому вечоріПідсумки тижня іноземних мов у Львівському спортколеджіМіжнародний день рідної мови у Львівському фаховому коледжі спортуПідсумки методичної декади у Львівському спортколеджі«Життєві пазли Романа Шухевича»Сестри Шепіленко наслідують свою маму – відому у минулому гірськолижницю«Я в серці маю те, що не вмирає»Марія Городня – триразова переможниця юніорського чемпіонату України з плаванняЛьвівське училище фізичної культури стало фаховим коледжем спортуІван Пулюй – взірець української національної еліти