49 років1971 - 2020
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Міжнародний день рідної мови у ЛУФК


   У переддень Міжнародного дня рідної мови восьмикласники Львівського училища фізичної культури, учасники проєкту «Кидаймо мишку! Читаймо книжку!» разом з класною керівничкою Ольгою Кобилецькою, виховательками Світланою Волянюк і Галиною Бережною, вчителем спорту Олександром Раковським  взяли участь у літературно-мистецькому святі «Мовні посиденьки», яке відбулося у читальній залі книгозбірні закладу.
     Завідувачка бібліотеки Олена Сторожук розповіла присутнім історію цього дня та запросила до інтерактивного спілкування. Спочатку мудрагелики з обох команд, Максим Коробов та Денис Хмельовський, під опікою Ольги Кобилецької вправлялись у віршуванні. В цей самий час команди разом з виховательками Світланою Волянюк і Галиною Бережною розумово розминалися, долаючи питання за питанням мовної вікторини. Далі спортсмени змагалися в естафеті «Прикрась епітетами рідну мову», з якою обидві команди блискуче справилися.
      А між конкурсами на учнів чекала чергова порція інформаційних атак від бібліотекарки, а саме, яке ж слово за версією «Словника сучасної української мови» стало словом 2019 року в Україні; найдовша скоромовка у світі саме українська! І вона безперервно лунає більше чотирьох хвилин! тощо.
      Прийшовся до снаги учням й конкурс «Складіть прислів’я про мову», змагаючись у якому, вони відчули смак рідної мови через народну мудрість.
       Згодом відверто розмовляли щодо неприпустимоті лихослівя у розмовній мові. А Олена Сторожук розповіла звідки походить українська лайка, навела топ-10 найвлучніших українських лайливих висловів. Отож, усі зійшлися на думці, що українська мова прекрасна, як не крути! І в поетичному вигляді, і в лайці.
       Опісля учасники заходу розгадували «мовні витребеньки» і пояснювали значення гарних українських слів, щоб у подальшому вживати їх у власній мові. Каменем спотикання став для учасників заходу жартівливий конкурс «Як розмовляють українські тварини?»
      І завершились мовні посиденьки мистецьким флешмобом «Українська мово пречиста, ти у серці народу навік!», під час якого пролунала осанна рідній мові у малюнках, віршах та пісні «Українська мова, мова барвінкова». Вчитель мистецтва Олена Мачайло, класна керівничка Ольга Кобилецька, виховательки Світлана Волянюк і Галина Бережна разом з дітьми підготували цей святковий фінал заходу.
     Журі відзначило за кращі малюнки Анну Єлманову, Вікторію Кулікову, Дмитра Артимовича, Максима Яхонтова, Станіслава Креховецького. Найкраще прочитали вірші про мову Олександра Шеховцова, Маркіян Бакус, Ростислав Костюк. Показали добрі знання в інтелектуальних змаганнях Олександр Ломага, Анастасія Штурмак, Аделіна Бондаренко, Іван Гаврилиця, Олександр Костриця, Дмитро Білецький.
  Захід проведено у межах методичної декади «Реалізація сучасних освітніх технологій у роботі по розвитку творчих здібностей учнів».
       Підготувала Олена Сторожук
       
Світлини (
http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-mizhnarodnyj_den_ridnoyi_movy_u_lufk.html) Андрія Харковського

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

День Львівського спортколеджу-2020 - онлайн! Кращим тренером Львівського спортколеджу за результатами 2019 року стала Валентина КоростильоваХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!Вчителі зі спорту Львівського спортколеджу даремно час не марнуютьСестри Шепіленко відзмагалися на чемпіонаті світуУчні Львівського спортколеджу взяли участь у Шевченківському творчому вечоріПідсумки тижня іноземних мов у Львівському спортколеджіМіжнародний день рідної мови у Львівському фаховому коледжі спортуПідсумки методичної декади у Львівському спортколеджі«Життєві пазли Романа Шухевича»Сестри Шепіленко наслідують свою маму – відому у минулому гірськолижницю«Я в серці маю те, що не вмирає»Марія Городня – триразова переможниця юніорського чемпіонату України з плаванняЛьвівське училище фізичної культури стало фаховим коледжем спортуІван Пулюй – взірець української національної еліти