48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : У Львові відбудеться Всесвітня Україніада


27 жовтня 2010р. у Львівській облдержадміністрації під головуванням заступника голови ЛОДА Ліляни Гримської відбулося засідання організаційного комітету з відзначення у 2011р. 100річчя від дня утворення спортивного товариства «Україна».
Члени оргкомітету обговорили заходи по відзначенню цієї історичної події. Зокрема, йшлося про відкриття у Львові музею історії галицького спорту, проведення урочистої академії, науково-практичної конференції, спортивних змагань за участю української діаспори.
Директор ЛУФК Степан Родак, який взяв участь у засіданні оргкомітету, запропонував спортивну частину заходів назвати «Всесвітньою Україніадою» і запросити до участі у ній представників як американської, так і західної та східноєвропейської діаспори.
На оргкомітеті було прийнято рішення детально вивчити це питання, налагодити контакти з діаспорою та звернутись до владних структур, національного Олімпійського комітету, спортивних товариств як у Львові, так і у Києві підтримати ініціативу як організаційно, так і фінансово.
 
Історична довідка.
На початку ХХ століття в атмосфері суспільно-політичного піднесення на західноукраїнських землях поруч з товариствами «Просвіта», «Сокіл», «Січ», «Пласт» та ін. надзвичайно важливу місію відіграло спортивне товариство «Україна». Це була перша українська громадська організація, яка у своїй назві вжила слово «Україна».
Біля витоків товариства були Іван Боберський, Степан Гайдучок, Антін Зелений, Гриць Лучаківський, Василь Паліїв, Дмитро Вахнянин, Матвій Яворський. Саме завдяки їх невтомних заходів 22 вересня 1911 було скликано збори студентів вищих шкіл Львова, членів українського спортового кружка, на яких і було проголошено про утворення товариства. 12 листопада були скликані загальні збори за участю перших 43 членів, які обрали керівні органи товариства. Першим головою товариства став Матвій Яворський.
26 листопада австрійське намісництво заявило, що «не заказує зав’язання товариства студентів вищих шкіл «Україна». На підставі затвердженого статуту «Україна» розпочала свою легендарну історію, яка з перервами тривала до липня 1944 року, а згодом продовжила свій шлях в умовах організованого спортивного життя західної української діаспори. Спортивні товариства з назвою «Україна» й до сьогодні діють в середовищі української діаспори Канаді, США, Австралії.
За період свого існування товариство активно розвивало нові для українського загалу види спорту - футбол, хокей, волейбол, бокс, теніс, фехтування, лижні види спорту й т.ін.; ініціювало проведення загальнокраєвих комплексних змагань на кшталт Олімпійських Ігор – «Запорозьких Ігрищ» та інших цікавих спортивних заходів. Найбільш вагомими були успіхи команд СТ «Україна» у футболі, хокеї, велоспорті, боксі, боротьбі, шахах – що заклало підвалини й створило традицію пріоритетного розвитку цих видів спорту у Львові й до сьогодні.
Серед активних членів товариства, які в різні роки творили спортивну славу Галичини варто назвати імена відомих діячів культури, освіти, спорту, громадсько-політичного життя Західної України першої половини ХХ століття: Федора Черника, Романа Купчинського, Романа Шухевича, Тараса та Петра Франків, Осипа Верхоли, Едварда Жарського, Володимира Кобзяра, Карла Мікльоша, Олександра Скоценя, Омеляна Бучацького, Миколи Скрипія, Миколи Степаняка, братів Трушів та ін.
Зважаючи на проведення в Україні європейської першості з футболу у 2012 році, святкування 20-річчя української державності у 2011 році, досвід та масштабність відзначення 80-річчя спортивного товариства «Україна»-Львів в червні 1991 року в містах Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та інших містах західної України за участю численної спортивної делегації української діаспори США, Канади, Австралії й за підтримки Української Спортової Централі Америки і Канади (УСЦАК), вважаємо за доцільне провести низку заходів з відзначення 100 річчя від дня заснування спортивного товариства «Україна»-Львів впродовж серпня-жовтня 2011 року.
СТ «Україна»-Львів по праву є гордістю та славою українського спорту, а спортивне гасло уболівальників цього товариства «Україно! темпо» нехай звучить для українських спортсменів на усіх теренах та імпрезах усіх рівнів.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Львівське училище фізичної культури запрошує на навчання перспективних юних спортсменівСтаршокласники ЛУФК спілкувалися з відповідальним секретарем приймальної комісії ЛДУФКВ гості до ЛУФК завітав представник антидопінгової агенціїУчасники проекту "Час читати" вітають усіх з Міжнародним днем спортуНе спортом єдинимЦікаве про Львів « Нам пора для України жить» «Потисни руку чемпіону»Восьмикласниця ЛУФК Марія Городня – бронзова призерка молодіжного чемпіонату України з плаванняФлешмоб учасників проекту «Час читати» з нагоди дня народження Ліни КостенкоЩо таке «булінг» та чому про нього потрібно говорити?Шевченка з Яніною Соколовою слухали учні ЛУФКАкція на підтримку військовополонених українських моряківПровідні спортсмени ЛУФК дискутували про допінгБережімо наш скарб - рідну мову!