53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : СТЕПАН РОДАК: «В училищі є тенденція прагнути кращого результату»


Степан РодакРодак Степан Михайлович,
заслужений працівник фізичної культури і спорту України,
відмінник освіти України,
директор Львівського училища фізичної культури.
 
– Училище фізичної культури завжди давало ґрунтовні базові знання. Педагогічний колектив зосереджує велику увагу на навчанні. Як поєднуєте спорт і навчання?
– У нас відповідальний колектив, який вболіває за те, щоб учні були не тільки успішними спортсменами, а й успішними у навчанні. Система контролю зобов’язує проходити навчальний матеріал, здавати заборгованості. Формується рейтинг за навчанням і спортивними здобутками.
Семестрово проводимо спортивно-педагогічну атестацію і відслідковуємо процеси, пов’язані з перебуванням спортсмена в училищі. До нас приходять навчатися ті, хто впевнено йде до мети, вміло поєднує навчання зі спортом. Наші випускники вступають не лише у спеціалізовані спортивні навчальні заклади, їхні знання дозволяють обирати інші виші і спеціалізації – у кожного свій шлях.
 
– З 2009 р. в училищі набирають абітурієнтів до сьомого класу. Що спонукало до такого рішення?
– Це є великим позитивним кроком, адже є види спорту з ранньою спеціалізацією, наприклад гімнастика, де вік відіграє велику роль. До відкриття сьомого класу спонукав договір з ФК «Карпати» і спільний проект зі створення Академії футболу «Карпати». Однією з умов був набір футболістів у сьомий клас.
Сьогодні у сьомому класі є ватерполісти, борці, гімнасти. У планах – відкрити відділення плавання, почати набір з шостого класу за умови, що розвиватимуться види спорту з ранньою спеціалізацією.
Спортивна гімнастика зараз не є масовою і за рахунок неї не будемо відкривати ще один клас. Щоб укомплектувати клас, треба набрати 20 учнів. Зараз є: восьмих – два, дев’ятих – три, десятих – чотири, одинадцятих – три.
Спортсмени можуть прийти навчатися у будь-який клас, це залежить від того, наскільки вони готові до певного рівня навчання.
Щороку випускаємо 90-100 осіб, а 20-25 вибуває з різних причин. Це додає роботи в організації навчального процесу, виховання.
 
– Училище тісно співпрацює з ФК «Карпати», спільно створили Академію футболу, є стадіон. На Вашу думку, у майбутньому ці зміни збільшать кількість вихованців, які потраплять до елітних клубів?
Ми над цим працюємо і маємо перші результати. Троє хлопців з 11 класу і троє з 10-го є учасниками збірної команди України свого віку. Також на установчий юнацький збір віком до 16-ти запросили трьох хлопців з 9 класу. Тобто до 20 найкращих футболістів України свого віку вони, мабуть, потраплять. Ми зацікавлені в тому, щоб наші учні не лише грали у футбол, а стали елітними гравцями кращих футбольних клубів. Показовим прикладом для нас є Дмитро Чигринський, гравець донецького «Шахтаря», Олег Лужний та ін., які закінчили училище і стали одними з найкращих футболістів України. Щоб досягнути висот, головне – праця над собою та прагнення до нових здобутків.
 
– Чи в училищі проводять додаткові заняття з учнями, які приділяють велику увагу спорту, щоб належно підготувати їх до тестування?
– Ті спортсмени, які з певних причин пропустили заняття, відпрацьовують їх. Для перспективних спортсменів існує своєрідний комплекс, який поєднує у собі виш першого рівня акредитації і загальноосвітню школу-інтернат.
Найперспективніші спортсмени можуть здобувати вищу освіту в училищі. Для вступу вони подають лише сертифікат з української мови і літератури. Також учень проходить профільне випробування. Спортсмен вищого рівня отримує більше балів.
Ми прискіпливо визначаємо тих, хто навчатиметься в училищі. Навчальне навантаження складає 9 пар на тиждень і два тренування щодня. Дворічний навчальний план університету фізичної культури училище виконує за три. Таким чином збільшуємо кількість тренувань для спортсмена.
 
– За підсумками 2009 р. училище посіло перше місце серед 18 спеціалізованих закладів спортивного профілю. Наскільки важкою була конкуренція?
– Ми впевнено посіли перше місце і відірвались від Харківського училища на 7000 очок. Посприяло цьому те, що Міністерство сім’ї, молоді і спорту змінило систему підрахунків очків і за хороші результати на міжнародних змаганнях збільшили коефіцієнт, а ми такі результати мали, тому перемогли.
 
– Чи співпрацюєте з організаціями, спортивними школами, клубами інших країн?
– У нас є спортивні договори зі спортивними клубами Словаччини та Польщі. Ми приймаємо спортсменів з інших країн і організовуємо їхнє перебування тут, вони ж, натомість, приймають наших спортсменів у себе. Це сприяє обміну досвіду, накопиченню нових знань.
 
– Програма в училищі є такою ж, як у загальноосвітніх школах?
– Навчальна програма училища відповідає державним стандартам освіти.
 
Училище працює у складі Галицького навчально-наукового комплексу при Львівському державному університеті фізичної культури. Що включає в себе ця співпраця?
– Наші учні мають пільги при вступі до університету фізичної культури. Після трьох років навчання вихованці училища вступають на третій курс університету. Є суттєва перевага у неперервності навчання. Наші випускники в університеті фізичної культури мають право на індивідуальний графік відвідування, щоб більше тренуватися. Викладачі університету також проводять заняття в училищі, тому вже складають думку про студента. Багато випускників училища навчаються в аспірантурі університету, захистили дисертації.
– Степане Михайловичу, якщо проаналізувати здобутки училища, які види спорту є успішними?
– Усі 14 видів спорту в училищі працюють на належному рівні. Звичайно, що є види спорту, які приносять найбільше результатів, зокрема на міжнародних змаганнях, це жіноча боротьба, кульова стрільба. До речі, центр кульової стрільби знаходиться у Львові. Тут формується склад збірної команди України зі стрільби і є всі умови для її розвитку. Сучасне п’ятиборство піднялося завдяки нашій роботі, багато очок приносить фехтування. Збірна команда України з санного спорту, і доросла, і юнацька, складається стовідсотково з наших вихованців. Дівчата-гандболістки – кращі в Україні.
В училищі є тенденція прагнути кращого результату, тому маємо хороші здобутки.
 
 Джерело: Країна спорту.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Анонси
28 квітня відбудеться додатковий відбір для футболістів 2011-го року. Детальніше: розділ "футбол"












History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Успіхи одинадцятикласниць на етапі Кубку України з виїздки (кінний спорт) Флешмоб "Біла картка"ВШАНУВАННЯ ПАМʼЯТІ ЗАГИБЛОГО ВОЇНА ДМИТРА СИДОРУКА ТА ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ НА ПАМʼЯТЬПідсумки тижня історії та правознавстваМовно-історичний квіз «Без минулого немає майбутнього» Профорієнтація з Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологійШевченківські дніКолектив коледжу щиро вітає директора Андрія Михайловича Окопного з днем народження!"В імені її - всі барви України"Вічна пам’ять та співчуття рідним та близькимМовно - історичний урок - квіз «З Україною в серці»Екскурсія до «Музею скла»Вшанування пам'яті Героя України АНАТОЛІЯ ЖАЛОВАГИКЗ ЛОР ЛЬВІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ – ПЕРШИЙ СЕРЕД НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ!Юні футболісти на премєрі фільму "Чому я живий"