48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «В Аргентину на юнацьку олімпіаду збираються п’ятеро львів’ян»


      23 червня 2018р., у день заснування Міжнародного олімпійського комітету, у Львівському державному університеті фізичної культури за участю президента Національного олімпійського комітету країни Сергія Бубки відбулося засідання відділення НОК України у Львівській обл.
З інформацією про стан підготовки спортсменів Львівщини до ІІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор на засіданні виступив заступник Голови відділення, директор Львівського училища фізичної культури Степан Родак.
Ми попросили Степана Михайловича поділитися інформацією з ширшою аудиторією.
- Цьогорічні юнацькі Олімпійські ігри відбудуться 6-18 жовтня у столиці Аргентини м.Буенос-Айресі. В іграх візьмуть участь біля 4 тис. юних атлетів у віці до 18 років з-понад 200 країн світу, які розіграють 241 комплект нагород у 32 видах спорту.
Це вже треті за ліком подібні змагання. Перші відбулися 2010р. у Сінгапурі, другі – через чотири роки у китайському Нанкіні.
Рішення про проведення юнацьких Олімпійських ігор було прийняте 119-ою сесією Міжнародного олімпійського комітету, яка відбулася 5 липня 2007р. у Гватемалі. Мета ігор – в умовах інтерактивного світу ширше залучати молодь до спорту, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями. Завданням ЮОІ є не тільки спорт, а що найважливіше – це поєднати спорт, освіту і культуру. Ідея і місія ігор – створити громаду послів спорту у суспільстві.
Програма спортивних змагань дублює дорослі Олімпійські ігри, але в обмеженому форматі. Окремі змагання проходять за незвичною програмою. Наприклад, часто утворюються змішані та інтернаціональні команди, пропагується гендерна рівність.
- І які успіхи українців на юнацьких олімпіадах?
- Слід сказати, що Україна досить успішно виступає у цих стартах. Так, у Сінгапурі наші молоді атлети вибороли 34 нагороди, в тому числі 10 золотих, і у медальному заліку посіли 4 місце, поступившись лише китайцям, росіянам і корейцям. Причому Південну Корею ми значно випередили по загальній кількості здобутих медалей (33 проти 19), поступившись лише за золотими (9 проти 11). Через чотири роки у Нанкіні в активі українців було 29 медалей, 9 з них золоті і 6 місце в медальному заліку.
- А як на цьому фоні виглядали львів’яни?
- У 2010р. Львівщина була представлена трьома спортсменами: Віталієм Комонюком (стрільба з лука), Юрієм Федечком (сучасне п’ятиборство) і Оксаною Райтою (легка атлетика). Виборов ліцензію на олімпіаду і тріатлоніст Юрій Заблоцький, але через травму взяти участь у змаганнях не зміг.
Найкраще з них у Сінгапурі виступила Оксана Райта, яка стала бронзовою призеркою у бігу на 2000м з перешкодами, Юрій Федечко посів 12 місце, а Віталій Комонюк – сімнадцяте.
Через чотири роки учасниками ІІ юнацької олімпіади стали боксер Роберт Мартон, стрілок Павло Коростильов і тріатлоністка Софія Прийма.
Павло Коростильов став переможцем Олімпійських ігор у стрільбі з пневматичного пістолета, Роберт Мартон виборов 5 місце, а Софія Прийма фінішувала двадцять другою.
Хочу додати, що Оксана Райта, Юрій Федечко, Павло Коростильов, Роберт Мартон є вихованцями Львівського училища фізичної культури і саме вони показали найякісніші результати.
- А що з третіми іграми?
- Станом на 23 липня українці вибороли 39 ліцензій у 17 видах спорту. Це поки що менше, ніж у Сінгапурі і Нанкіні, де було відповідно 55 і 58, але відбіркові змагання ще продовжуються. П’ять путівок у Буенос-Айрес вибороли львів’яни. Це найкращий показник за всю історію юнацьких олімпіад. В Аргентину збираються Оксана Чудик (боротьба), Жанна Наумова, Олександр Панциру (стрільба з лука),  Христина Погранична (художня гімнастика), Тарас Кузик (веслування на каное). Перші троє є учнями ЛУФК.
- А які шанси на успіх у наших земляків?
- Прогнози – річ у спорті не вдячна. Але впродовж сезону високу і стабільну форму демонструє Христина Погранична. Нещодавно вона стала мультимедалісткою юніорського чемпіонату Європи, а європейки є законодавцями мод у цьому виді спорту.
Медалі юніорського чемпіонату Європи нещодавно вибороли Жанна Наумова і Олександр Панциру, але на них чекають сильні азійські конкуренти. З попередніх ігор без медалей не поверталися українські борчині, реноме яких у Буенос-Айресі буде захищати Оксана Чудик. На кадетському чемпіонаті світу, який тиждень тому закінчився у Хорватії, Оксана посіла 5 місце, зовсім трішечки не дотягнувши до бронзової медалі.
Дещо менше міжнародного досвіду у Тараса Кузика.
- Що ж, давайте побажаємо юним олімпійцям у Буенос-Айресі показати свої найкращі результати і досягнути омріяних вершин.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

З нагоди ЄЮОФ у Львівському училищі фізичної культури підняли Олімпійський прапорВітаємо Перевізник Сандру - переможницю конкурсу на кращу інтернет-презентацію класного колективу!Павло Коростильов і Алла Черкасова – найкращі спортсмени Львівщини у 2018р.«Україна починається з тебе»У Львівському училищі фізичної культури засідав «педагогічний трикутник»Веселих і радісних Різдвяних свят бажає Вам колектив Львівського училища фізичної культури!З НОВИМ РОКОМ! Львівські плавчині Аліна Крук і Марія Городня відзначилися на «Дьйор Овпен» в УгорщиніМ.Грушевський – будівничий української державностіМарія Городня – юна надія львівського плавання«Потисни руку чемпіону»Вітаємо! Санніков Микола – найрезультативніший переможець шкільних олімпіад!Степан Родак: «Систему резервного спорту на Львівщині треба зберегти»Як учні ЛУФК пізнавали себе Оксана Вацеба обговорила співпрацю з ДЮСШ області