48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Фехтування : ЯНА ШЕМ"ЯКІНА:" НІХТО НЕ ВІРИВ У МОЮ ПЕРЕМОГУ, НАВІТЬ Я"


Яна ШемякінаФехтувальниця Яна Шемякіна, яка здобула перше золото для України на Олімпіаді в Лондоні, розповіла ВВС Україна, що перед виступом ніхто не вірив у її перемогу.
Вона сказала, що просто отримувала насолоду від фехтування. Яна Шемякіна спершу розповіла Андрієві Кравцю про цікавий випадок, який трапився із нею за день до блискучого виступу.
Яна Шемякіна: Напередодні змагань, за один день, до мене підійшла дівчинка з України і сказала: "В нас вже є завойована медаль зі стрільби - бронзова, це ти, каже, бронзова медалістка?" Я кажу: "Та ні, в мене завтра тільки змагання". Вона каже: "Ой, ну дуже подібні!" І тому мене ті слова навіть підтримали, просто я відчула, що я можу бути теж там…

ВВС Україна
: Що ви на медалістку схожі, так?

Яна Шемякіна: Так, схожа на медалістку, або я якось так відчула, що я точно буду з медаллю, але чогось думала, що з бронзою. А потім спала нормально, зранку пішла поснідала. Просто старалася в день як на звичайні змагання налаштовуватись, фехтувати в своє задоволення, отримувати більше позитивних емоцій від того. Я звісно хотіла вигравати, але не було такого, що от дуже треба було. Я фехтувала. Вийде – так, ні – так буде ще одна Олімпіада. Цей бій на бій не був схожий, і за емоціями було дуже спокійно. Мені потім всі казали: "Яно, ти така спокійна". І дійсно всередині мені захотілося фехтувати в своє задоволення. І так от я отримала задоволення від своїх боїв.

ВВС Україна
: А який бій з цих всіх був найважчий? Чи був сам фінал найважчий?

Яна Шемякіна
: Перший бій для мене завжди важкий. На етапах Кубка світу, на чемпіонатах світу я завжди налаштовувалась на перший бій. Чим важче мені в першому бої фехтувати із сильною суперницею, тим потім мені легше і легше. Якщо мені попадається слабка суперниця, я потім якось так фехтую не дуже. А мені попалася росіянка, чемпіонка світу, і останній раз я в команді в неї виграла, вона мене трошки боялася, ну і я її звісно так само. І виграла в неї. Думаю, треба ще один бій виграти. І так бій за боєм.

ВВС Україна
: Скажіть, а як легше взагалі виступати, коли ви фаворит, чи коли не знати, що від вас очікувати?

Яна Шемякіна
: Якщо чесно, мені було легше, бо від мене ніхто нічого не очікував, на мене не дивились як на фаворитку, і мені було легше. Я була в рейтингу не дуже високо, десь 11-тою. На мене ніхто ставки не робив, і навіть головні тренери, ніхто, може просто тренер особистий і вірив в мене.

ВВС Україна
: Розкажіть, що ви відчували, коли стояли на п'єдесталі?

Яна Шемякіна
: Я не можу передати словами, тому що це просто мрія кожного спортсмена, який приїжджає сюди, він мріє про олімпійську медаль, тим більше про золото. Для мене це була нездійсненна мрія, але за життя своє я зрозуміла, що мрії збуваються, якщо мріяти правильно, докладати зусиль, вони збудуться. Рано чи пізно, якщо правильно вірити і домагатися. І тому, коли я стояла на п'єдесталі, мені настільки приємно, що я здобула олімпійське золото. Я просто не вірила… Я думала, що все це мені сниться, але потім вже розуміла, що це дійсно олімпійське золото у мене от в руках. Це дійсно такі враження, які не передати словами. Тільки треба відчути, і мені здається відчути може тільки спортсмен, який все життя докладає зусиль, вкладає своє здоров'я, сили, не бачиться з сім'єю, чимось ризикує, заради такого от хвилинного задоволення – стояти на п'єдесталі, коли ще й гімн грає.

ВВС Україна
: Багато спортсменів, які стають олімпійськими чемпіонами, доволі часто говорять, що було от якесь життя до першої виграної медалі, і потім починається нове життя. От у вас почалося нове життя? Ви можете так сказати?

Яна Шемякіна
: На сьогодні в мене ще командні змагання є, вже після командних воно так відчується, приїду додому, це буде для мене більш реальним, але я хочу сказати, що я не збираюсь кидати спорт, я хочу фехтувати. Мені це дуже подобається, я люблю фехтування. Це моє задоволення, це мій спосіб життя. І насправді ще хочу фехтувати. Дві Олімпіади так точно.

ВВС Україна
: А чого зараз найбільше хочеться? От я розумію, що ви зараз тренуєтесь, а от чого ви найбільше чекаєте? Повернутись додому? Розділити цю радість?

Яна Шемякіна
: Так, хочу побачити очі своїх батьків, подякувати їм, всім своїм рідним. Це для мене найвища нагорода. Одразу подзвонили і мама, і тато. Президент України прислав телеграму. Я читала. Від Азарова, від Януковича. Привітав ще наш голова облдержадміністрації Львівської.

ВВС Україна
: І що ви очікуєте? От як ви думаєте, ви повернетесь в Україну, як вас будуть зустрічати?

Яна Шемякіна
: Я просто пам'ятаю минулу Олімпіаду, як зустрічали нашого львів'янина Петріва, який здобув золото. Пам'ятаю, що він виходив з поїзда і його всі і голова облдерж, і директори шкіл з квітами зустрічали, ціла купа камер. Мені так хочеться, щоб мене так само зустріли. А також мої батьки, рідні, близькі.

ВВС Україна
: Як ви вважаєте, життя ваше дуже зміниться?

Яна Шемякіна
: Мені здається, так. Я хочу залишитись такою, якою я була до Олімпіади, якою мене всі поважали, любили, я хочу, лишитись такою, але воно зміниться, бо тепер я буду в іншому статусі. Мрія збулася, тепер буду налаштовуватись на командні змагання з дівчатами.

ВВС Україна
: А як видумаєте, взагалі, українська команда виступить на цій Олімпіаді? Не у фехтуванні, а взагалі, як буде виступати? Які ваші прогнози? Чого ви очікуєте?

Яна Шемякіна
: Мені здається, що чомусь гірше виступить, ніж в Пекіні. Ще є шанси, але багато фаворитів вже програли, і вже менше медалей буде, на які розраховували наші чиновники.

ВВС Україна
: Може будуть якісь сюрпризи?

Яна Шемякіна
: Так, Олімпіада, це такі змагання, що от ставиш ставки на когось, а вони програють. А якщо не знаєш, раз – і хтось виграє.

Джерело: www.korrespondent.net

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиФехтування

Фехтування

Віталію Свистілю француза Нгюфака вдруге здолати не вдалосяВладислава Калинка – переможниця ужгородського етапу фехтувальної ліги МиронюкаНа молодіжному чемпіонаті України рівних не було Гаравському, Джусу, Гойді і ЮрінуНа етапі Кубка світу у Китаї Пантєлєєва двадцять першаЯна Шемякіна поступово повертає чемпіонську формуНа етапі Кубка світу у Каїрі Клод Юнес тринадцятийШемякіна, Свистіль і Пантєлєєва на подіумі Всеукраїнського турніру найсильнішихВіталій Свистіль у топ-16 європейського юніорського чемпіонатуГойда, Юрін і Свистіль стартують на чемпіонаті ЄвропиНайкраще з українок у Барселоні виступила ПантєлєєваСвистіль, Гойда і Юрін набирались досвіду на Кубках світуВалерія Проченко – бронзова призерка юніорського чемпіонату України з фехтуванняІгор Юрін – абсолютний чемпіон України з фехтування на рапірах серед юніорівКсенія Пантєлєєва – срібна призерка, Яна Шемякіна у топ-8 Гран Прі КатараСвистіль, Гентош і Твердохліб – срібні призери юніорського чемпіонату України