48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Фехтування : Степан Родак: «Свою першу «дорослу» медаль Шемякіна подарувала училищу»


Яна ШемякінаЯк ми вже повідомляли, вихованка Львівського училища фізичної культури Яна Шемякіна виборола звання олімпійської чемпіонки на Іграх ХХХ олімпіади у м. Лондоні.
Поділитися спогадами про колишню ученицю і студентку ми попросили директора училища, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Степана Родака.
Яна прийшла на навчання в училище у вже далекому 1999р. звичайною першорозрядницею. Ось яку характеристику дав їй тоді її тренер Андрій Орліковський: «Займається фехтуванням три роки. Працелюбна, дисциплінована, сумлінно відноситься до занять. Лідер в групі».
В училищі Яна навчалася впродовж семи років: 4 у загальноосвітній школі-інтернаті спортивного профілю і три на курсах вищої школи. В процесі навчання швидко прогресувала. Вже у перший рік навчання восьмикласниця Шемякіна на Всеукраїнських кадетських іграх, де змагалися на порядок старші за неї атлетки, посіла 11 місце. А через 2 роки Яна успішно конкурувала з дорослими. Так, 2001р. у віці 15 років вона стала бронзовим призером ІІІ літніх спортивних ігор України та посіла ІІ місце на чемпіонаті України. Це дало їй можливість стати майстром спорту України та увійти до складу юніорської збірної. До речі, свою першу «дорослу» медаль Яна подарувала училищу і вона досі зберігається у нашій колекції.
2002р. приходить перший успіх на міжнародній арені - Яна стає чемпіонкою світу серед кадетів-спортсменів віком до 17 років. Загальноосвітню школу Шемякіна закінчила майстром спорту міжнародного класу і віце-чемпіонкою світу серед юніорів.
2003р., навчаючись на І курсі училища, Яна дебютує на дорослому чемпіонаті світу на Кубі, де посідає 5 місце у командному турнірі. А вже через 2 роки на закінченні нашого закладу дев’ятнадцятирічна Шемякіна виборює звання чемпіонки Європи.
Хочу декілька теплих слів сказати про тренера Яни Андрія Орліковського. Це був справді гармонійний тандем спортсмен - тренер. Андрій Вікторович з перших днів навчання завжди був поруч з Яною, не тільки під час тренувань. Він був частим гостем у вчителів, вихователів. Коли Яна хандрила, тренер відзначався терпеливістю і настирливістю водночас…..
Якщо говорити за людські якості олімпійської чемпіонки, вчителі з перших днів відзначали її старанність і обов’язковість, сумлінне відношення до навчання. Якщо Яна виїжджала на навчально-тренувальні збори та змагання (а це траплялося доволі часто), вона обов’язково намагалась відпрацювати пропущений матеріал. У класі була лідером. Не любила несправедливість. І якщо таке траплялося з її однокласниками, завжди публічно ставала на їх захист.
Тому приємно відзначити, що Яна Шемякіна сьогодні успішно навчається в аспірантурі Львівського державного університету фізичної культури і готує кандидатську дисертацію.

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиФехтування

Фехтування

Піднятися вище на етапі Кубка світу Почкаловій завадила подруга по збірнійВалерія Проченко у топ-25 юніорського Кубка світуГойда і Юрін взяли участь у юніорському Кубку світуНа етапі юніорського Кубка світу Валерія Проченко у шістнадцятці кращихНа етапі Кубка світу у Варшаві Проченко одинадцята у командіНа турнірі найсильніших юніорів Віталій Свистіль п’ятийЮнес і Сенюта – переможці традиційного фехтувального турніру пам’яті Вадима АндрієвськогоСвистіль і Пантєлєєва перемогли у командних змаганнях турніру пам’яті АвербахаГойда і Юрін розіграли звання найсильнішого юніора-рапіристаЯна Шемякіна повернулася у світову елітуПроченко і Корсак у топ-10 турніру сильніших юніорів-фехтувальниківКсенія Пантєлєєва – бронзова призерка Національного кубкаГаравський, Юнес і Юрін – переможці Кубка України з фехтування на рапірахНа етапі Європейського кадетського циклу у Геделле Олександра Корсак п’ята у командіСвистіль, Гентош, Проченко і Корсак - медалісти юніорського чемпіонату Украіни з фехтування