48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Фехтування : Степан Родак: «Свою першу «дорослу» медаль Шемякіна подарувала училищу»


Яна ШемякінаЯк ми вже повідомляли, вихованка Львівського училища фізичної культури Яна Шемякіна виборола звання олімпійської чемпіонки на Іграх ХХХ олімпіади у м. Лондоні.
Поділитися спогадами про колишню ученицю і студентку ми попросили директора училища, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Степана Родака.
Яна прийшла на навчання в училище у вже далекому 1999р. звичайною першорозрядницею. Ось яку характеристику дав їй тоді її тренер Андрій Орліковський: «Займається фехтуванням три роки. Працелюбна, дисциплінована, сумлінно відноситься до занять. Лідер в групі».
В училищі Яна навчалася впродовж семи років: 4 у загальноосвітній школі-інтернаті спортивного профілю і три на курсах вищої школи. В процесі навчання швидко прогресувала. Вже у перший рік навчання восьмикласниця Шемякіна на Всеукраїнських кадетських іграх, де змагалися на порядок старші за неї атлетки, посіла 11 місце. А через 2 роки Яна успішно конкурувала з дорослими. Так, 2001р. у віці 15 років вона стала бронзовим призером ІІІ літніх спортивних ігор України та посіла ІІ місце на чемпіонаті України. Це дало їй можливість стати майстром спорту України та увійти до складу юніорської збірної. До речі, свою першу «дорослу» медаль Яна подарувала училищу і вона досі зберігається у нашій колекції.
2002р. приходить перший успіх на міжнародній арені - Яна стає чемпіонкою світу серед кадетів-спортсменів віком до 17 років. Загальноосвітню школу Шемякіна закінчила майстром спорту міжнародного класу і віце-чемпіонкою світу серед юніорів.
2003р., навчаючись на І курсі училища, Яна дебютує на дорослому чемпіонаті світу на Кубі, де посідає 5 місце у командному турнірі. А вже через 2 роки на закінченні нашого закладу дев’ятнадцятирічна Шемякіна виборює звання чемпіонки Європи.
Хочу декілька теплих слів сказати про тренера Яни Андрія Орліковського. Це був справді гармонійний тандем спортсмен - тренер. Андрій Вікторович з перших днів навчання завжди був поруч з Яною, не тільки під час тренувань. Він був частим гостем у вчителів, вихователів. Коли Яна хандрила, тренер відзначався терпеливістю і настирливістю водночас…..
Якщо говорити за людські якості олімпійської чемпіонки, вчителі з перших днів відзначали її старанність і обов’язковість, сумлінне відношення до навчання. Якщо Яна виїжджала на навчально-тренувальні збори та змагання (а це траплялося доволі часто), вона обов’язково намагалась відпрацювати пропущений матеріал. У класі була лідером. Не любила несправедливість. І якщо таке траплялося з її однокласниками, завжди публічно ставала на їх захист.
Тому приємно відзначити, що Яна Шемякіна сьогодні успішно навчається в аспірантурі Львівського державного університету фізичної культури і готує кандидатську дисертацію.

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиФехтування

Фехтування

Віталію Свистілю француза Нгюфака вдруге здолати не вдалосяВладислава Калинка – переможниця ужгородського етапу фехтувальної ліги МиронюкаНа молодіжному чемпіонаті України рівних не було Гаравському, Джусу, Гойді і ЮрінуНа етапі Кубка світу у Китаї Пантєлєєва двадцять першаЯна Шемякіна поступово повертає чемпіонську формуНа етапі Кубка світу у Каїрі Клод Юнес тринадцятийШемякіна, Свистіль і Пантєлєєва на подіумі Всеукраїнського турніру найсильнішихВіталій Свистіль у топ-16 європейського юніорського чемпіонатуГойда, Юрін і Свистіль стартують на чемпіонаті ЄвропиНайкраще з українок у Барселоні виступила ПантєлєєваСвистіль, Гойда і Юрін набирались досвіду на Кубках світуВалерія Проченко – бронзова призерка юніорського чемпіонату України з фехтуванняІгор Юрін – абсолютний чемпіон України з фехтування на рапірах серед юніорівКсенія Пантєлєєва – срібна призерка, Яна Шемякіна у топ-8 Гран Прі КатараСвистіль, Гентош і Твердохліб – срібні призери юніорського чемпіонату України